Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nemi egyenlőség vs abortusz,...

Nemi egyenlőség vs abortusz, gyertek vitázni!?

Figyelt kérdés

Egy nagyon megosztó kérdéssel kapcsolatban fogok érveket egyik,másik oldalra írni,ezeket szeretném ha kiegészítenétek,hozzáfűznétek,megvitatnátok. A téma:


Az apának vagy az anyának legyen jogában az abortusz végrehajtásáról dönteni egyetnemértés esetén?(jelenleg az anyának van csak)


Érvek anyai oldalon:

1. Az anya saját teste,joga van eldönteni hogy azon milyen beavatkozást végezhetnek,egy másik személynek ebbe nem leheg beleszólása.

2. Az apa nem kényszerítheti arra hogy anya (ne)legyen.


Érvek apai oldalon:

1. Mindenkinek joga van a magántulajdonáról rendelkezni,és mivel az abortusz döntése egyik esetben az apa magántulajdonának egy részének elvételét eredményezné,így ha erről egyedül a nő dönt,akkor konkrétan az anya rendelkezik az apa magántulajdonának egy részével.

(A férfi magántulajdonához való joga erősen csorbul)

2. A nő nem kényszerítheti a férfit arra hogy apa legyen.


Láthatjuk hogy bármely félnek is adjuk a döntés jogát,a másik fél alapvető jogai erősen sérülnek.


A nő testéhez való joga áll szemben a férfi magántulajdonhoz való jogával.


Egy svéd felvetés erre,hogy legyen lehetősége az apának,addig amíg az anyának is(18 hónapig) a gyermekről lemondani,és onnantól semmilyen kötelezettsége,jogi összefüggése a gyerekkel nem lenne. Ezzel 2 baj van:

1 a férfinak így semmibe nem fájna lemondani,míg a nők az abortusszal kockázatot vállalnak,szóval itt egy (enyhe/durva) igazságtalanság keletkezne, ami a fenti igazságtalanságokhoz képest

-szerintetek jobb vagy rosszabb?-

2. Mi van ha az apa nem egyértelmű hogy kicsoda?


Ehhez hasonló ötleteket kérek,ésészrevételeket,érveket :)

Hajrá!



2020. aug. 22. 15:46
 71/126 anonim ***** válasza:
66%

"Most írhatnák a férfiak is joggal hogy a nőnek a teste feletti joga addig tart amíg magába nem engedi azt a kis sejtet önként és dalolva. Ha ez nem tetszik neki...."


Miféle kifacsart logika alapján?

Ha ajándékba adsz valamit, lemondasz a tulajdonjogodról. Onnan hogy a másiknál van, már nem a tied.

2020. aug. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/126 anonim ***** válasza:
81%

"egyenlőtlenségre csak azt tudom mondani hogy mindenki maga alakítja a párkapcsolatát".


Ennyi erővel ez a probléma fel sem merül. Egy normális párkapcsolatban meg tudják beszélni a felek, hogy mi legyen nem kívánt terhesség esetén.

2020. aug. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/126 anonim ***** válasza:
100%

Az ideglenea streilizacio olyan h mind a ket nemet gatoljak a szaporodasban es csak egy kozos szerzodessel felelosseg valalassal engedik a fogamzast.


Egy sci-fi bol loptam az otletet.


Masik h az allatvilagban sok faj csak evente 1x fogamzokepes... Bevezetnem ... 😂 Ugyan csak sci-fi bol

2020. aug. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/126 anonim ***** válasza:
76%
67! Ha a pasi megfektet egy olyan nőt, akiben nem bízik,akkor utána ne sopánkodjon.Tessék,a tiedre is van ellenérv. Nem muszáj minden nőt megdugni! Ha nem bízik abban, hogy a,a nő tényleg nem akar gyereket, és védekezik, b, igazat mond abban, hogy védekezési hiba esetén mit tenne,c,abortusz/kihordás esetén mit várna a másik féltől, akkor dönthet úgy is, hogy nem szexel vele. Egyetlen nővel se kötelező! Ha mégis megteszi, azzal saját elhatározásából úgy dönt, hogy neki fontosabb a pillanatnyi kielegülése a "magántulajdonhoz való jog" esetleges sérülésénél. Minden épértelmű felnőtt férfi tudja, hogy a jelenleg hatályos törvények alapján a megfogant embrióról a nő dönt. Ennek alapján cselekedhet saját belátása szerint. Tehát arról, hogy gyereke foganjon-e dönthet a férfi, hogy gyermeke szülessen-e,dönthet a nő.Egyáltalán nem igazságtalan. Akkor lenne az, ha azt,hogy az abortusz a nők döntése,a férfiaktól eltitkolnák, de ilyenről nincs szó.
2020. aug. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/126 anonim ***** válasza:
100%
58-nak: Hidd el, van olyan férfi, aki beszedné, ha lenne. De emellett a hormonmentes fogamzásgátlásnak is van még hova fejlődnie. Emellett én nem csak a döntési jogról, hanem inkább egy problémáról írtam,ami ennek a kérdésnek egy igen fontos része. A döntésnél pedig egyszerű: A nő dönt a teste felett, amit a kényszerabortusz/kényszermegtartás erősen csorbítana. Sajnos azzal, hogy a nő nem akarja és ab-ra megy, de a férfi akarja, nem lehet mit kezdeni az előbb említett példa miatt
2020. aug. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/126 A kérdező kommentje:

#72 úgy néz ki ebben igazad van,jó érv :)


Ezt a védekezést meg haggyátok már... ezerszer leírtam hogy miért nem érv.


#74 ez szintén nem érv. Nővel ezt ugyanúgy le lehetne írni. Ismét a védekezésre alapoztál. Ha így szemléletesebb:

Ha a nő magába fogad egy olyan pasit akiben nem bízik akkor ne sopánkodjon... nem muszály mindenkinek szétteni a lábát...ha mégis meg teszi akkor úgy dönt hogy neki fontosabb a pillanatnyi kielégülése mint a saját teste feletti joga(amennyiben full apai döntés lenne életben)


Szóval ezt ismét 2 oldalról 1 az 1 be le lehet írni ugyanúgy.Következméy:

A fogantatás joga a férfié ÉS a nőé

A születés joga a mai rendszer szerint a nőké. Kiviláglik a női jogtöblet,mégha azt nem is nézzük hogy a 2 jog egyértelműen az első fölé rendelt(ha abortusz van,hiába volt foganás)

2020. aug. 23. 07:43
 77/126 A kérdező kommentje:

#75 jó gondolat,igazából érdekes hogy eddig csak onnan közelítettünk hogy nő akarja férfi meg nem.


Másrészt meg igen igen nagyon durván csorbítja a testéhez való jogát ha ezt nem 1edül ő döntheti el, viszont ha igen az meg más magántulajdonhoz való jogát csorbíthatja nagyon.


Igazából én a svéd felfogással értek egyet,azzal kiegészítve hogy ha tervezett volt a baba,és nem eltitkolt,és él a lemondási jogával akkor fizessen valami olyan összegű kártérítést ami már azért elieszt minden ezzel visszaélni kívánót. Mondjuk az 1 havi keresetének a 3/4 ét.

2020. aug. 23. 07:51
 78/126 anonim ***** válasza:
100%

55!


Nyilván megbeszélem vele is, de alapvetően egy nem kívánt terhesség nekem lenne nagyobb probléma. Hiszen nekem kell abortuszra menni vagy kihordani a gyereket. Nem a férfinek. Ergo, én megteszek mindent, hogy ne legyen gyerek.

2020. aug. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/126 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a nő magába fogad egy olyan pasit akiben nem bízik akkor ne sopánkodjon... nem muszály mindenkinek szétteni a lábát.."


A nő tud mérlegelni, mivel tudja, hogy a szex ék következményei lehetnek. Azt is tudja, hogy ő dönt mi lesz akkor, ha terhes lesz.

Ha nem akarok abortuszt, akkor védekezek, vagy ahogy írtad, nem teszem szét a lábam. Vagy leszarom, és ha terhes leszek, de nincs kedvem babázni, akkor elvetetem. Mert megtehetem, mert az én döntésem.


A férfi is pontos a tudja azt, hogy a nőnél van a döntés. Tisztában van azzal, hogy neki a szex után semmiféle választási lehetősége nincs. Ennek tudatában dugjon. Ennyi.

2020. aug. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/126 A kérdező kommentje:
#78 szerintem nem valami jó hozzáállás,mert ha esetleg kihordod akkor a férfinak is elég nagy anyagi gondja lehet belőle,meg amúgy is,ez nem csak a te dolgod.
2020. aug. 23. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!