Nem tudom elfelejteni, nem tudok túl lépni a bűntudaton, mit tegyek?

Figyelt kérdés
18 éves barátnőm teherbe esett, én 21 vagyok. Mondtam hogy vetessuk el mert nem érzem úgy hogy most ez kéne nekünk, mert sem anyagilag se kapcsolatilag nem állunk úgy. Tobbszor veszekedtünk már többször szakítottunk majd összejöttünk. 3 éve lesz h együtt vagyunk. Ő elhagyott engem. Azt mondta nem szeretem mert nem kell nekem tőle gyerek. Az anyjáék tiltják tőlem nem engedtek oda hozzá 2 hete nem láttam a barátnőm. Ma veteti el a babát ma van a műtét, és rossz érzésem van hogy ez mind miattam van.. nem tudok túl lépni a bűntudaton és a hiányán egy gonosz, rossz embernek érzem magam.. sajnálom a kis babát is, úgy érzem miattam kell meghalnia. Nagyon rossz érzés.. hogyan tudnák túl lépni?

2020. szept. 15. 15:33
1 2 3 4 5
 1/42 Cheeye13 válasza:
82%

Annyit tudok erre mondani, hogy a bátyám hasonló cipőben volt, mint most te és a műtét előtt egy órával beküldte a kórházba édesanyánkat, hogy hozza el a barátnőjét, mondja le a műtétet. Már késő volt, mert bevitték a lányt a műtőbe. Nagyon megromlott a kapcsolatuk, mostanra már külön utakon járnak, mert nem tudtak egymásnak megbocsátani. Nem szeretnélek (főleg most) megbántani, de a jövőben legyél előrelátóbb és meg tudod előzni az ilyen dilemmákat.

Kitartást és sok szerencsét kívánok nektek!

2020. szept. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
87%
Ezt majd az idő megoldja...de a barátnőd ugyanúgy hibás a dologban, ahogy te...mert egyikőtök sem védekezett. Ezentúl talán eszedbe jut majd gumit húzni, hogy több ilyen ne fordulhasson elő.
2020. szept. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
85%

Ezen sajnos már nem lehet segíteni. Lehet, hogy rámegy a kapcsolatotok. Igazából, ha nem szeretnetek a babát és a kapcsolat is elég instabil, nem nagyon van miről beszélni szerintem.

Torekedj arra, hogy többször ne kerulj ilyen helyzetbe. Ezekből a dolgokból csak tanulni lehet. Jobbá nem tudod tenni ezt az adott szitut.

2020. szept. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
78%
Jobb, mintha nincstelensègbe, rossz kapcsolatba születne. Elhiszem, hogy nehèz.
2020. szept. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
39%
Igen igazad van, miattad kell meghalnia a saját gyerekednek.. 21 évesen azért lehetett volna eszed a megfelelő védekezéshez.
2020. szept. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
47%

Milyen saját gyereke?! A kérdezőnek NINCS gyereke, az embrió egy lapon sem említhető már megszületett emberekkel, az abortusz pedig egy szimpla kis műtét, senki nem hal meg, lévén hogy ez nem gyilkosság.


Kérdező, idővel jobb lesz, ne emészd magad.

2020. szept. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
38%
“Kedves” 6-os te nagyon tévúton jársz :(
2020. szept. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
54%
Nem 7-es, én pont hogy nem járok tévúton, ellenben az 5-ös, aki azt hiszi a kérdezőnek volt gyereke..
2020. szept. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
62%
Jó 8 azért az is marhára túlzás, hogy egyesek, mint pl te így kezeled az abortuszt mint egy szemölcs leszedést. Nem vagyok abortusz ellenes, de kezeljük már helyen a dolgot. Ez egy szükséges rossz nem valami módszer, amit éltetni kell.
2020. szept. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
51%

Mi a túlzás?! Az, hogy tisztában vagyok az alap biológiával? Én helyén kezelem a dolgot, az abortusz során egy pár hetes, teljesen fejletlen, tudattalan, fájdalmat nem érző embriót abortálnak, ennyi. A helyén pont az nem kezeli a témát, aki nekiáll fujjogni, hogy juj megölöd a saját gyereked. Nem, nem ölnek meg senkit, főleg nem a saját gyereküket, révén hogy össze sem hasonlítható az az embrió már megszületett emberekkel.

Azt meg majd mindenki eldönti egymaga, hogy hova kategórizálja be az abortuszt és mit "éltet" vagy nem éltet.

Neked lehet szükséges rossz, másnak meg lehet teljesen mást jelent, kár ezt vesézgetni. Mindenkinek joga van a teste felett dönteni.

2020. szept. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!