Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tennél ha az óvónő rendsze...

Mit tennél ha az óvónő rendszeresen elfelejtené a gyereked tejfehérje és tojás allergiáját? Ma is panaszkodott hogy már megint nem evett a tejbegrízből .Mondom nem is baj mert allergiás.Erre a homlokára csap hogy jaj tényleg.

Figyelt kérdés

2020. jún. 10. 15:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
31%
Mit csinálnék... Következő alkalommal talán én csapnék a homlokára. Vagy feljelenteném... Leköpném... Az élet nagy kérdései.
2020. jún. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Mondtam neki szépen csúnyán papírt vittem mondtam neki hogy feljelentem feljelentettem már de azt mondták hogy nincs vele semmi baj.
2020. jún. 10. 15:55
 3/33 A kérdező kommentje:
Tegyek rá karszalagot hogy allergiás? Akinek a gyermeke allergiás valamire hogy volt az óvodában az eset megoldva?
2020. jún. 10. 16:03
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Külön kapja az ételt, névre szólóan van csomagolva neki, nem értem nálatok miért kap "sima" ételt, ha allergiás. A vezetővel beszélj mindenképpen.
2020. jún. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is külön ebédet kapnak az allergiásak.

Én a vezetővel beszélnék, ezzel simán veszélyezteti a gyereked egészségét.

2020. jún. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő vagyok. Mind a három helyen, ahol dolgoztam, volt saját rendszer az allergiás gyerekek étkezésére. Az egyik ovi nagyobb városban volt, ott volt alternatív menü (hús, tojás, glutén és laktózmentes). A másik kettőben az allergiás gyerekek anyukái előző héten elvitték a menüt, amit megfőztek úgy, hogy a gyerekeiknek megfelelő legyen a kaja és behozták reggel. Külön kishűtőben ott volt az ebéd, felcímkézve, csak meg kellett melegíteni.
2020. jún. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
92%

Irasban jeleznem a vezeto ovononek, hogy

a) gyerekem etelallergias,

b) hogy az ovono tobbszori tajekoztatas ellenere is ezt elfelejti.

Megfenyegetnem oket, hogy amennyiben az etelallergia be nem tartasa miatt gyerekemnek barmi baja lesz, rendorsegi feljelentest teszek.


Ha esetleg a fonoke tart egy emlekezetes lecseszest neki emiatt, az bizonyara segit abban, hogy megjegyezze az ovono.


Amugy a karszalag is jo otlet. De a legjobb, ha a gyerek mar van annyira okos, hogy o maga tudja. Ra kene nevelni, hogy minden etkezesnel kozolje ezt azzal, aki az etelt kiadja.

Egyebkent nekem mar az is furcsa, hogy nekik nem kulon, masfajta etelt hoznak/foznek. Mert az se megoldas, hogy most tojasos etel van, hat Pistike ma nem ebedel. Es manapsag gyakoriak az etelallergiak, szoval biztos nem egyedul o van igy az ovodaban, de szerintem a sajat csoportjaban sem.

Ja, kozben olvastam, hogy mar fel is jelentetted, de annak se volt hatasa. En azt mondom, mindenkinek van fonoke, a fonoknek is felugyeleti szerve. Addig kell menni folfele, amig nem foglalkoznak a panaszoddal.

2020. jún. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Ő a vezetőnő szóltam beiratkozásról és azt mondta rendelni fog erre febr.ban kérdeztem mikor fog erre hát ő nem tudja hogy kell .Ebéd után haza kell hoznom. Ő az egyedüli allergiás az oviban.
2020. jún. 10. 16:22
 9/33 anonim ***** válasza:
34%
Hja, hogy nem hivatalosan allergiás a gyerek? Vinni kell az allergiáról hivatalos orvosi igazolast.
2020. jún. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Hivatalosan allergiás vittem igazolást is de nem történt semmi.
2020. jún. 10. 16:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!