Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért ítélik el ennyire az...

Miért ítélik el ennyire az abortuszt?

Figyelt kérdés

Oké, értem, hogy ártatlan élőlényt nem gyilkolunk meg, meg főleg nem egy gyereket.


De gondoljatok bele, hogy milyen érzés egy nőnek! Egy terhes nőnek!

Akit például megerőszakoltak.

Senki nem kényszerítheti őt, hogy szüljön! SENKI!


Jó, itt nem a kis lakatos dzseniferre és a bátyjára a lakatos armandora gondolok akik 11 évesek és felcsinálták egymást, hanem azokra akik akaratukon kívül estek teherbe.


van inkubátor, ha meg tudja szülni oda berakhatja. Ha meg nem, akkor szerintem egy k*rva szót nem szólhatunk, hogy mit csinál. Az ő teste, ő rendelkezik felette.


2020. nov. 10. 21:52
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
86%
Értelmetlen a kérdésed, mert legtöbb helyen ahol tiltva van egyáltalán az abortusz, ott is pont az egyik kivétel az, hogy erőszakban fogant gyereket el lehet vetetni.
2020. nov. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Hány olyan eset van, hogy megerőszakolták, és utána a mentősök amikor ellátták hiába vetetttek be vele mindent, terhes lett.
2020. nov. 10. 21:56
 3/33 A kérdező kommentje:
1: ilyenről nem tudtam :/
2020. nov. 10. 21:57
 4/33 anonim ***** válasza:
26%
Mert gyilkosság. Letojom a saját testemet, ha a gyerekem élete a másik oldal...
2020. nov. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
61%

Óh, ha csak az erőszak áldozatainak maradna meg az abortusz, meglepődnél a számokon!

A 99% szimplán csak felelőtlen hlye.


Amúgy meg igen, azért szr ez, mert az emberi hülyeség egy ember életébe kerül. És úgy kezeljük, mintha csak begyulladt volna a torka és neki jár a szopogatós tabletta rá. Nevetséges, hogy semmi következménye nincs.

2020. nov. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem kezeljük külön az erőszakból adódó abortuszt, mert az kb elenyésző szám. (Meg azt sok abortuszellenes is elfogad).

De a szimpla felelőtlenség teljesen más kategória. A világon ott van abortusz, ahol védekezni is lehet. Nevetséges és szánalmas.

2020. nov. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, én neem nagyon hallottam még olyat hogy akit megerőszakoltak, és szinte azonnal vesz be esemény utánit, terhes lesz. Pedig engem is megerőszakoltak, jártam ilyen önsegítő csoportba több hasonló helyzetben lévő nővel, de egyikük se lett terhes.


Az más tészta ha valakit megerőszakolnak, de nem mer szólni senkinek és úgy lesz terhes. De az ilyen abortuszt senki sem ítéli el.

2020. nov. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem lényegtelen a kérdés. Kérdezem akik szerint elfogadható az erőszakból fogant magzat elvetetése azok miért ítélik el ha szimplán az anya dönt úgy hogy nem szeretné megtartani? Az abortusz folyamata mindkét esetben megegyezik. Egyik magzatnak joga van élni a másiknak meg nem?!

Legkönnyebb ítélkezni a másik ember felett. Nincs 100% védekezés, van felelőtlenség, van magzati és anyai betegség, és van erőszak is. Az hol logikus hogy egyiket elítéled a másikat meg támogatod?

Itt a főszereplő a nő akinek a testében fejlődik. Én nem ítélem el, nem is szorgalmazom az abortuszt. Úgy gondolom ezt csak ő tudhatja, ő érzi, viseli a következményeit.

Van az az opció hogy kihordja a magzatot és utánna adja örökbe.

S ki fogja fedezni a kimaradt fizetését, vitaminokat, gyógyszereket ha szükséges, utazási költséget az orvoshoz etc ? 9 hosszú hónap a kihordás a gyerek nem pottyan le az égből. Senkit nem lehet erre kötelezni. Nincs az a törvény, szabályozás akármi ami visszatartana egy nőt az abortusztól, akarata ellenére anyává tegyen.

2020. nov. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
58%

Maximálisan egyetértek a 8-assal. Miért is kéne külön kezelni az erőszakból fogant magzatot, mint a nem védekezésből származót? A magzat szempontjából az abortusz mindkét esetben pontosan ugyanaz! És nem, nem gyilkosság, ugyanis az abortusz olyan messze van a gyilkosságtól, mint innen Kína.

Vagy, ha beteg a magzat, akkor hirtelen nme minősül annak, ha felelőtlenségből fogant, akkor meg máris az? Hol itt a logika?

Em abszolút nem ítélem el az abortuszt (nem is támogatom, hogy persze mindenki menjen csak), úgy gondolom, hogy ezt a döntést senkinek nincs joga az adott nő helyett meghozni. Ugyanis az ő testéről és az ő életéről van szó! Neki kell kihordania, megszülnie és felnevelnie. Ha mindezt nem akarja önszántából, akkor nincs miről beszélni.

Eleve nem létezik 100%-os védelem és igen, emberek vagyunk, mi is hibázhatunk a védekezést illetően is, lehet valaki akár olyan peches is, hogy egyetlen nem védekezésből terhes lesz. Kötve hiszem, hogy ezeket a nőket azzal kéne büntetni, hogy rájuk erőszakolunk egy nem kívánt gyereket, tönkre téve ezzel az egész hátralévő életét, nem beszélve a gyerekről, akivel majd egész életében éreztetve lesz, hogy csak kényszerből van a világon.

2020. nov. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
0%
8as, mert ha nem erőszakból fogant a nőnek volt lehetősége megfelelően védekezni. Ha nem élt vele az az ő hibája és baja, ne egy ártatlant büntessen érte.
2020. nov. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!