Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért ítélik el ennyire az...

Miért ítélik el ennyire az abortuszt?

Figyelt kérdés

Oké, értem, hogy ártatlan élőlényt nem gyilkolunk meg, meg főleg nem egy gyereket.


De gondoljatok bele, hogy milyen érzés egy nőnek! Egy terhes nőnek!

Akit például megerőszakoltak.

Senki nem kényszerítheti őt, hogy szüljön! SENKI!


Jó, itt nem a kis lakatos dzseniferre és a bátyjára a lakatos armandora gondolok akik 11 évesek és felcsinálták egymást, hanem azokra akik akaratukon kívül estek teherbe.


van inkubátor, ha meg tudja szülni oda berakhatja. Ha meg nem, akkor szerintem egy k*rva szót nem szólhatunk, hogy mit csinál. Az ő teste, ő rendelkezik felette.


2020. nov. 10. 21:52
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
71%

Ez továbbra sem érv az abortusz ellen. Akkor lesz helytálló ha feltalálják a 100% hatékonyságú fogamzásgátló eszközt ami nem károsítja az egészséget és széles körben elérhetővé teszik.


De játszunk el a gondolattal. A te által elképzelt világban kötelessége megszülni egy nőnek a gyereket ha védekezett, ha nem (hiszen tudjuk nem lehet biztosra menni). Sajnáljuk a kifejletlen magzatot neki is jogai vannak. De akkor miért számít hogyan fogant meg? Azokat a megszületett gyerekeket is sajnálni fogod akiket a kukába, tóba, csatornába dobnak, inkubátorban hagynak tömegesen vagy csak addig foglalkozunk vele amíg világra nem jön? Támogatni fogod az árvaházakat amik kapacitásaikon felül kell hogy teljesítsenek, segíteni fogsz a megnövekedett számú nem kívánt gyerekek elhelyezésében, etetésében? Esetleg egyet örökbefogadsz?

Mi a terved a feketén vagy házilag végzett ellenőrizetlen abortuszok visszaszorítására? Ezt sem szabad figyelmen kívül hagyni.

Szerintem az lesz a legegyszerűbb számodra ha szimplán nem szólsz bele más szexuális életébe és döntéseibe.

2020. nov. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
66%
"Miért ítélik el ennyire az abortuszt?" - Kérdező, az abortuszt Magyarországon csak egy hangos, és többnyire rém idegesítő (tisztelet a kivételnek akik nem vallási agitálással és/vagy lelkiismereti terrorizálással teszik) kisebbség ítéli el, a nagy többség egyértelműen döntés-párti. Magyarország csak egyes agyhalott politikusok lázálmaiban "keresztény ország", valójában többségében ateista, és szekuláris gondolkodású.
2020. nov. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
73%
#4 "Mert gyilkosság. Letojom a saját testemet, ha a gyerekem élete a másik oldal..." - te ezt megteheted, de másokra nem erőszakolhatod rá, ez kellene felfogni. Szerintem meg teljesen elmebajos gondolat egy embriót bármely élő, tudatos ember elé helyezni... lázálmomban se kellene olyan nő, akinek a méhe tartalma előrébb való mint akár önmaga, akár a párja, akár a már megszületett gyerekei... tutot, az ember otthona nem Hárshegy jogutód-intézménye.
2020. nov. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
31%
11es igen, eltaláltad, örökbe fogok fogadni, a határozatom már megvan, már a várakozási időt töltjük, és önkénteskedem karitatív szervezeteknél, akik a gyermekéhezés ellen küzdenek. Ráadásként, én is örökbefogadott vagyok, és hálás a vérszerinti anyámnak amiért életben hagyott, és a szívszerintinek, amiért felnevelt.
2020. nov. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
62%

" Ráadásként, én is örökbefogadott vagyok, és hálás a vérszerinti anyámnak amiért életben hagyott, és a szívszerintinek, amiért felnevelt."- én meg egyiknek sem vagyok hálás, aki megszült, azt őszintén sajnálom, hogy a fiatalkorúságával visszaélve pár nyomorult "életvédő" rokona rá tudta erőszakolni egy nem kívánt terhesség kihordását és a szülést. Azt, aki örökbe fogadott, azt meg egyszerűen megvetem. Ha úgy érthetőbb, az elsőre ráerőszakolt pár rendpárti rühes görény, értékelvű barom, a második meg maga volt a rendpárti rühes görény, értékelvű barom.

Én magam kétes helyzetben pont ezért javaslom inkább az abortuszt mint az örökbe adást...

2020. nov. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
76%

"Ha nem élt vele az az ő hibája és baja"


Pontosan, az Ő "baja" és nem a tiéd! Az ő teste és élete, úgyhogy majd ő eldönti, hogyan oldja meg ezt a "baját", neked semmi beleszólnivalód.

Az se normális, aki úgy gondolja, hogy egy hiba miatt egész életre büntetni kell az embert és egész hátralévő életét tönkre kell tenni...

Hibázni emberi dolog, semmi értelme nincs valakire szülést és gyereket kényszeríteni, miközben ő maga nem vágyik rá. Mégis milyen élete lesz annak a gyereknek, akivel végig azt éreztetik, hogy csak teher és nem szeretik?? Bírom mikor a nagy "életvédőket" csak addig érdekli a magzat, míg kibújik a nőből, onnantól le se szarják milyen élete lesz annak a szerencsétlennek.

Foglalkozzon mindenki a saját méhe tartalmával.

2020. nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%
16os, csakhogy az nem megoldás ha megöli a saját gyerekét. Abban az esetben ha kiterjesztett abortuszt végezne az lenne a saját dolga. Nem is sajnálnám.
2020. nov. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
78%

17-es, de nagyon is megoldás, hogy egy fejletlen, fájdalmat nem érző, magától lélegezni sem képes, néhány millis embriót abortálnak egy nem kívánt terhesség során. Nem, nem megölnek. Valamit, ami meg sem született, nem lehet megölni. A halál feltétele ugyanis az élve születés, tehát mellőzük az ostobaságokat.

Ja és aki terhes, annak NINCS gyereke. LehetNE, ha úgy dönt megtartja, de ez csak és kizárólag az ő döntése.

Tekintve pedig, hogy a nem kívántan terhes nő az abortusszal nem lesz többé terhes és nem kell szülnie és akarata ellenére gyereket nevelnie, így de, nagyon is megoldás a műtét.


Továbbra sem a te tiszted megmondani, hogy kinek mi a megoldás és mi nem. Te azt csinálsz a méheddel, amit akarsz, ugyanez megilleti a másikat is, történet vége.

2020. nov. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
70%

El kell szomorítsalak, nem a te tiszted meghatározni és megszabni, hogy mit fizetnek és mit nem a befizetett adóból, ez ennyi.

Az eszedbe jutott már, hogy nem csak te adózol, hanem minden más, normális, dolgozó ember? Igen, nagyon nagy eséllyel az is, aki abortuszra megy, ergo bőven fizetett már be az államnak adót, minden hónapban a fizetése 33,5%-át, tehát ne hogy már egy 40 ezres tételen menjen a rinya, miközben sok nő halomra szüli a kölköket, dolgozni luxus, ellenben minden hónapban megy a segélyért tartani a markát. Na azon hőbörögjél, aki úgy vesz ki a közösből, hogy semmit nem tett bele.

2020. nov. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
"OKé, mindenki azt csinál a méhével amit akar..de ne az én adómból fizettesse a kis hobbyját..." - ez nekem pont az átkozott vallási propagandáról jut eszembe... ne az én (ateista) adóforintjaimből finanszírozzák a vallási ("életvédő") propahantát...
2020. nov. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!