Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nehéz volt lelkileg egy abortusz?

Nehéz volt lelkileg egy abortusz?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok,2 hét múlva lesz az abortuszom.

Sajnos se anyagi háttért se apukát nem ígérhetek neki, ahogy megtudta hogy terhes vagyok el is hagyott.

Észszerűen gondolkozva nem szeretném megszülni azért, hogy nélkülöznie kelljen, esetleg a későbbiekben elvegyék tőlem, mert magam vagyok mint a kisujjam mióta a párom elhagyott, rengeteg fizetni valóm van, amiket lekell rendeznem is, ami minimum 1 évig tartana még tehát az sincs hogy a terhesség alatt valameddig tudok még melózni, és megoldom mert nem sajnos, arról nem is beszélve hogy elég bóvli egy fizetésem van úgy nagyjából magam sem győzöm tartani de nem válogathatok, ki venne fel egy várandós nőt egy jobb helyen?

Ezeket nem kifogásként vagy bizonygatásként írtam le hanem azért, hogy elmondjam nekem ez a döntés teljesen az eszem miatt jött a szívem az majd megszakad, minden nap sírok és valójában nem szeretném ezt tenni a gyerekemmel.

Tehát gondolom nekem nehezebb lesz ez mint sok más embernek mert olvastam sok helyen, hogy sokan ezt problémának fogták fel nem egy babának és hogy megkönnyebbülés volt nekik mikor túl lettek a műtéten.

Nekem biztosan nem lesz ilyen könnyű, volt esetleg aki hasonló cipőben járt? Hogy dolgozta fel?



2021. márc. 31. 00:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
57%
Egyáltalán nem. Alig vártam, hogy mehessek a kórházba, és felszabadulást éreztem utána.
2021. ápr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
31%

Én megértelek, mert ez felfogás kérdése, hogy hogyan tekintesz egy ilyen dologra. Ha te ebben a sejtcsomóban a te gyermekedet látod (hiszen az is lesz idővel), akkor megvisel. Akik ezt nem érzik át, azok érzelmi intelligenciája elég alacsony.


Én amikor megtudtam h babát várok, onnantól elkezdtem kötődni hozzá. Az első perctől. Nagyon sajnálom, kérdező! Leginkább azért, mert sokszor még azok is megbánják, akik úgy mennek a műtétre, hogy akarják az abortuszt. Az nagyon rossz jel, hogy te már most nem akarod. Elképzelni sem tudom ezt. Döntesz mondjuk az abortusz mellett, és ez egy életre szóló döntés. Szerintem gondold meg még egyszer! Tudom, sok a gond. De gondold meg, milyen lesz az érzés utána.

2021. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
71%

Ha az abortusz ellen dönt, az is egy életre szóló döntés. És nyilván tök jó lesz anyaotthonokban nyomorogni, aztán meg a segélyben bizakodni. Nem kimászni fog a gödörből a szerencsétlen kérdező, ha megszüli, hanem beláthatatlan nyomorba jutni. Ja, persze, megváltozhat az élet - de értelmes ember egy hörcsögöt sem vesz arra, hogy majd hátha csoda történik, pláne nem szül.

Ha nem akarja örökre és jóvátehetetlenül elcseszni a saját és egy gyerek életét is, akkor az abortusz az egyetlen megoldás.

2021. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
27%
Gratulálok, utolsó! Remélem, megnyugodtál, hogy ezt elmondtad! Azért nem kellene elfelejteni, hogy ennek a gyereknek van egy apja is. Gyerektartást attól még fizethet, hogy nem akarja nevelni.
2021. ápr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
74%
Tyhuuu de nagyot mondtal !😂 a legtöbb pasi elintézi hogx ne kelljen fizetni meg ha fizet is beszelgetunk 20 ezer Ft-ról😂😂😂
2021. ápr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
51%
Nekem 20 evesen volt abortuszom, meg tanultam akkoriban. En se akartam a gyereket, de valahogy jo erzes volt az a par het allapot. Eltelt 16 ev es azota sincs gyerekem, mert parom sincs. Engem megviselt.lehet az elejen meg tulteszed magad rajta, mert megkonnyebbulsz, aztan egy idon belul jonnek a lelki problemak, amirol nem is gondolnad, hogy ennek koze van.
2021. ápr. 2. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
80%

En az elobbi hozzaszolo vagyok.

Ahogy irtam, nekem volt abortuszom, amire sajat elhatarozasombol mentem. Gyorsan elinteztem, minel hamarabb tul legyek rajta. Utana megkonnyebbules jott mix erzesekkel. Megkonnyebbules foleg azert mert titokban csinaltam, a csalad nem tudhatta meg. Akkoriban ez szegyen volt, de ha visszagondolok nem is volt olyan regen. Nem tudta meg senki megis szegyenerzetem volt es nagyon eros erzes volt.

Errol szinte senkinek se beszeltem, titok maradt mondhatjuk. Az eletem utana megvaltozott, a sulit is otthagytam. Nem volt motivaciom semmire. Ejjelente felriadtam, vagy virrasztottam az agyban. Nem tudtam, hogy ez egy fajta depresszio, akkoriban nem beszeltek rola. Persze ment tovabb az elet, feltalalom magam, nem errol van szo, de valami nem volt jo. Lehet hibaztatom magam tudat alatt, rossznak allitom be magam sajat magam elott. Nem tudom leirni megfogalmazni. A terhet azota is hordom.

Szerintem egy not ez megvisel, eros lelki serelmeket okoz.

Ahogy mondjak, hogy az anya gyerek kapcsolat mennyire eros, leirhatatlan, osztonos, ez nalam is megvalosult valamilyen szinten. En meg a mai napig nem tudom, hogy megbantam e, de az egesz eletem arrol szol, hogy valami hianyzik. En magambol kiindulva azt tudom elmondani, hogy tudat alatt viszem ezt a terhet, az erzest. Ebbol sok problemam lett.

En csak annyit ajanlok neked, ha ugy dontesz, nem tartod meg a babat, akkor mindenkepp fordulj szakemberhez, pszichologushoz akivel majd beszelgethetsz. Ezzel mar egy jo ideje foglalkoznak. Nem ismerlek de picit feltelek, mert azt irod, hogy sirsz emiatt.

2021. ápr. 2. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
61%
12 es ez mind szép és jó, mi absok is kötődünk hozzá valamennyire és a legjobbat akarjuk neki, de tudod amikor fiatal vagy, nincs önálló jövedelmed nincs "saját" otthonod és tudod hogy nem hogy egy gyereket de magadat sem tudnád ellátni, akkor bizony sokszor egy ab a legjobb döntés.
2021. ápr. 2. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
44%

Én attól lettem volna depressziós, ha nem szedik ki belőlem! Nagyon hálás voltam hogy olyan helyen élek ahol ez legális, hozzáteszem számomra undorító volt a beszélgetés előtte. Ráakartak venni hogy tartsam meg, szüljem meg 😃 Ja meg elküldenek “gondolkozni”, hát a k*rva anyjukat ! Meg sem akartam volna indokolni! Ez is nevetséges! Ja meg lelkiismeret furdalást akarnak okozni...

Vicc.! Ki is osztottam a nőt rendesen.

Abortusz után megkönnyebbültem és örültem hogy túlestem rajta és nem kellett elrontani az egész életemet egy gyerekkel.

2021. ápr. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
72%
16/17es, én ugyanezt az utat jártam be/ járom😔
2021. ápr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!