Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ma 9+4 hetes babát még van...

Ma 9+4 hetes babát még van idő elvetetni?

Figyelt kérdés

Nem terveztük, de örültünk neki. Azonban sajnos egészségügyileg nem vagyok valami jól. Jelentős túlsúllyal is küzdök, amit épp próbáltam diétával lefaragni. Egyelőre csak kevés sikerült.

A hasam folyton fáj, hányingertől szenvedek és múlt éjjel arra keltem, hogy a szívem majd kiugrik és alig kapok levegőt.

Úgy gondolom, hogy ez a terhesség jelentős kockázatokkal járna. Ezt a nőgyógyász is közölte velem, amikor megállapította a terhességet. És nekem már van három kisfiam, akik miatt muszáj élnem. Szóval úgy döntöttem, nem tartom meg a babát, viszont ugye nem sok időm van már a 12. hétig.


2021. ápr. 9. 11:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%
Ma kezdd el intézni, hátha.
2021. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%

Amikor a 3 fiadat szülted nem voltál túlsúlyos?

Ha tényleg elakarod vetetni meg ma kezdj el intézkedni. Talán belefer.

2021. ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Nem, ennyire egyikkel sem voltam túlsúlyos. És sajnos ilyen nehezen sem viseltem. Éjjel konkrétan rámtört a halálfélelem.

Az is igaz, hogy az első fiamat 24 évesen szültem, utána 25 és 28 évesen. Most 34 vagyok. Mondjuk ki: a terhességhez már öreg. Fizikailag is megterhel, egészségügyileg sem vagyok jól.


A dokit hívtam, hétfőre adott időpontot. Anélkül nem fogadnak.

2021. ápr. 9. 13:17
 4/28 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es. Szíved joga 38 évesen szülni. Nyilván tudod, miért gondoltad, hogy ez így lesz a legjobb. Bizonyára a gyermeked sem fogja úgy érezni az érettségijén, hogy a közel 60 éves édesanyja öreg. Tudom, hogy most ez a trend, de az emberi test nem így van megalkotva.

Mivel neked nincs tapasztalatod, nekem még igen, így én kicsit hitelesebben mondhatom, hogy más egy terhesség a húszas évek elején, és más a harmincas évek közepén (a végén meg főleg)

2021. ápr. 9. 15:47
 5/28 Derjaderja ***** válasza:
61%

A pánikbetegségeddel nem függ össze a korod.

Én 34 evesen szültem a másodikat par hónapja, diéta mellett sokkal könnyebb volt, mint 2-3 éve az első terhesség.

Biztos hogy indokolt elvetetni egy olyan babát, akinek örültél, kb 11-12 hetesen? Pszichológus nem tudna segíteni?

2021. ápr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy tudna-e segíteni pszichológus, de sajnos annyi időm nincs, hogy ezt kiderítsem.

Az utolsó szülésem nagyon nehéz volt, majdnem ottmaradtam a kisfiammal együtt. Talán emiatt is félek.

A férjem is amellett van, hogy inkább örüljünk annak, amink van, mintsem egyedül maradjon 3 gyerekkel, akiknek még igencsak kell az anyjuk.

2021. ápr. 9. 16:18
 7/28 anonim ***** válasza:
61%
Vagy mondjuk így indokolt a császár, az biztonságosabb ebből a szempontból. Magad mondod, hogy örültetek neki... A 160 grammos szénhidrát diétába meg nem halsz bele, de még jobban is leszel, esetleg tarthatod szülés után is, és akkor ekkora túlsúlyod sem lesz. Ha odafigyelsz az étkezésre, akkor a savad is kevesebb lesz, ha meg vérnyomás problémád lenne, akkor ott a dopegyt. Más is szúr egyébként inzulint vagy vérhígítót is. Szóval ezek inkább kifogások, miután bepánikoltál így az első trimeszter végére. Aztán a kérdés már csak az, hogy ha nem sikerülne elvetetni, akkor tudnád-e szeretettel várni őt. Ha igen, akkor esetleg élhetne is. Már elég nagy. Ha meg nem, akkor remélem, hogy tényleg nem lesz lehetősége megtapasztalni, hogy milyen, amikor nem várnak és nem szeretnek.
2021. ápr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
70%
De nem is úgy van megalkotva az emberi test, hogy 3 gyerek után úgy felhízlald magad, hogy a negyediknél már a halálodról fantáziálsz. Lehet, hogy te már most le vagy lakva annyira, mint egy 60 éves.
2021. ápr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként igen, én 29 voltam, amikor anya lettem, de ha 40-ig még elkap az ihlet, akkor simán nem fogom azt mondani, hogy öreg vagyok én már ehhez. Mert nem. Ha te így kicsináltad magad ilyen fiatal korodra, akkor azt egyrészt sajnálom, másrészt meg valóban ott vannak azok, akik már vannak és tessék szépen összeszedni magad!
2021. ápr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
A 160 g ch diéta nem fogyókúra. Utolsó két terhességem alatt tartottam (rettenetesen sok időt vesz el egyébként, kb az ember egész napja az evéssel meg az evés tervezésével megy el). Egyik alkalommal sem fogytam tőle, inkább csak híztam. Mert addig rendben, hogy szénhidrátot keveset eszik az ember, de mellé rengeteg olyat eszik, amiben nincs szénhidrát, viszont nem épp fogyókúrás. (Pl vaj, tejszín, zsíros sajtok)
2021. ápr. 9. 19:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!