Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ma 9+4 hetes babát még van...

Ma 9+4 hetes babát még van idő elvetetni?

Figyelt kérdés

Nem terveztük, de örültünk neki. Azonban sajnos egészségügyileg nem vagyok valami jól. Jelentős túlsúllyal is küzdök, amit épp próbáltam diétával lefaragni. Egyelőre csak kevés sikerült.

A hasam folyton fáj, hányingertől szenvedek és múlt éjjel arra keltem, hogy a szívem majd kiugrik és alig kapok levegőt.

Úgy gondolom, hogy ez a terhesség jelentős kockázatokkal járna. Ezt a nőgyógyász is közölte velem, amikor megállapította a terhességet. És nekem már van három kisfiam, akik miatt muszáj élnem. Szóval úgy döntöttem, nem tartom meg a babát, viszont ugye nem sok időm van már a 12. hétig.


2021. ápr. 9. 11:58
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Sok velem egykorú nőt ismerek, akik azt hiszik, hogy ráérnek 5-10 év múlva gyereket vállalni. Ez az ő döntésük, amihez joguk van. És nekem is jogom van azt érezni, hogy nekem ez már késő.

Ismerek idősebb anyákat, a gyerekeik többnyire megsínylik. Kevesebb a türelem, nagy a generációs szakadék. A gyereknek is ciki, ha a szülei öregek, maradiak. És az lehet, hogy valaki úgy érzi, hogy ő 35 évesen 20-nak néz ki. Ismerek én is olyat, aki úgy érzi, a smink valamelyest össze is tartja, de hát... Attól, hogy valaki sportol, jó alakja van, még nem néz ki 20 évesnek. Medveczky művésznő alakja is kifogástalan, nem is érzi magát 20-nál többnek, de azért senki nem mondaná rá, hogy kis csitri.

2021. ápr. 9. 19:56
 12/28 anonim ***** válasza:
93%

Basszus, jól tartottad te azt a diétát? Ugyan mi olyan rengeteg cuccot tudtál összeenni kétszer is, hogy te még híztál? Komolyan érdekel. És az megvan-e, hogy még a tejföl is számolós két evőkanál felett (kb. érték) nemhogy a tejszín meg a zsíros sajt. Azon éltél, vagy mi? Úgy nem csoda, hogy lettek ezek a gondok. Gdm meg valószínű ir nélkül is. De komolyan. Mondd már el, hogy miket ettél és milyeneket mértél utána.

Egyébként, az a szíved joga, hogy öregnek érezd magad már ehhez.

2021. ápr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Derjaderja ***** válasza:
100%
Hát én ugyan 140 grammon voltam, de ugyanannyi kilóval mentem szülni, mint amivel teherbeestem, pedig én is toltam ezt-azt amit tudtam.
2021. ápr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Derjaderja ***** válasza:
58%

De tenyleg úgy beszélsz mint aki 50 éves.

34 év ma már olyan, amire fel se kapja senki a fejét.

2021. ápr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
A sajtóbane 0,6 g ch van 100 grammban. Ellenben 352 kalória. És csomó más nem számolós van, ami kalóriadús. Avokádó : egy egész avokádóban 3,6 g ch és 350 kalória. Mascarpone 3 g ch, 420 kcal. Szakértői tanácsra a kávémat is azzal ittam tej helyett. Mert a tej ugyan kevesebb kalória, de reggel tilos. Lehet, hogy te eléltél a kimért bulguron meg fél szelet tk kenyéren, de én attól kismamaként éhen haltam volna, így nem számolósokkal dobtam meg. Elég sokan híznak mellette, akik nem koplalnak.
2021. ápr. 10. 05:46
 16/28 A kérdező kommentje:
Amúgy nem nagyon értem hogy jutottunk el az én diétámig meg, hogy ki mikor akar szülni. Egy egyszerű kérdést tettem fel és jobban örültem volna ha ezzel kapcsolatban jönnek tapasztalatok. Nem pedig olyanok, hogy irodista Mancika 40 évesen még elmegy-e fitnessezni munka után.
2021. ápr. 10. 06:01
 17/28 anonim ***** válasza:
77%

Akkor olvasd el a saját kérdésed.

Úgy jutottunk ida, hogy az egészségügyi problémáid, túlsúlyod, korod miatt akarod elvetetni a babát. Mi pedig megpróbáltuk megközelíteni a javítható hibákat, amiket esetleg elkövettél. Ezáltal talán beleférne a negyedik baba, ha más akadálya nincs, csak a kifogások. Amiken csak te tudsz dolgozni.

2021. ápr. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

A kérdésem nem az volt, hogy szerintetek megtartsam-e vagy mit tegyek, hogy megtartsam.

A kérdésem az volt, hogy sikerülhet- e a 12.hétig elintéznem mindent? Mivel sosem volt abortuszom, így azt sem tudom mi a menete, mennyi időt vesz igénybe stb.

2021. ápr. 10. 08:16
 19/28 anonim ***** válasza:
74%
Akkor tegnap elkezdted már intézni, ugye? Miután megkaptad az első választ.
2021. ápr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

#19 "3/19 A kérdező kommentje:

....

A dokit hívtam, hétfőre adott időpontot. Anélkül nem fogadnak."


Kérdező, ha Magyarországon mégis kicsúsznál, Ausztriában még van 2 hét plusz idő... de valszeg nem fogsz kicsúszni, ha rajta vagy a témán, pl. a kórházban az időpontot megbeszélheted a 2. CSVSZ előtt is... vagy ha nálatok csak távoli időpontja van a CSVSZ-nek, elmész egy másik helyre, ahol hamar tudnak fogadni. (az nem területhez kötött)

2021. ápr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!