8 hetesen elvetetni babát?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül? Mégis hogy történik? Nehéz döntés volt, de muszáj.
2014. szept. 27. 09:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%
30.000 ft. Ne akard tudni, hogy történik. Vagy ha igen, ha szembesülni kívánsz vele, hogy pusztítják majd el, nem lesz szíved megtenni ezt vele.
2014. szept. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Megcsalt a párom. Egyedül nem tudom nevelni, nincs senkim.
2014. szept. 27. 11:16
 3/19 anonim ***** válasza:
37%

Szia!Nekem is egy évvel ezelőtt volt abortuszom.8 hetes voltam.30000ft+a dokinak pénz(magán volt)

az hogy hogyan történik azt tényleg ne akard tudni.bemész reggel,(ha még nem szültél akkor előző nap,délelőtt műtő,altatás,ha minden rendben délután hazamehetsz.én már szültem,így 8-14:ig voltam bent összesen,előtte a folyamat pedig úgy zajlik,hogy elmész dokihoz,mondod hogy elszeretnéd vetetni,elküld családsegítőhöz,3 nap múlva megint családsegítő,majd megint doki,kapsz időpontot a kórházba,ott uh,vérvétel(ha még nem szültél,mert vércsoport meghatározás kell).felvesznek osztályra,a többit már leírtam.

leszel vagy 11 hetes mire kórházba kerülsz műtétre.

én 5 hetesen kezdtem 8+3 naposan jutottam oda.

De én sokáig hezitáltam.még végül sikerült döntenem.hozzáteszem azóta is nagyon nagyon bánom.jól gondold meg a döntésed.

2014. szept. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
33%
És a párod nem s tudja, hogy terhes vagy? Miután megcsalt el is hagyott vagy vissza szeretne menni hozzád? Jól gondold meg, szerintem nincs olyan ember, aki ne bánta volna meg :( Én néztem egyszer erről egy videót pusztán kíváncsiságból, hát pár mp-t bírtam belőle nézni. 8 hetesen már egy picuri emberke.
2014. szept. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező!


Borzasztó nehéz helyzetbe kerültél. És talán úgy érzed, nem segít senki.

Ha van munkád, és egyedül is belevágsz a gyermekvállalásba, a születése után az első 6 hónapban a teljes fizetésedet kapod majd: ezt nevezik TGyásnak. A 6. hónap elteltével, a 7-24. hónapig Gyedre lennél jogosult, ami a mostani fizetésed kb. 70%-a, plusz természetesen a családi pótlékra is. Egy éves baba mellett teljes állásban lehet dolgozni, úgy, hogy a Gyed-et a 2. életév betöltéséig a fizetésed mellett is folyósítják. Ha a gyermek már 2 éves, egészen a 3. születésnapjáig Gyes-re vagy jogosult, ami 25.000 ft/hó, de a fizetésed emellett is járna. ' éves babát már be lehet adni bölcsibe, csak kb. 2 hónapos korában be kell íratni.

Ha nagyon kevés a pénzed, akkor rendszeres nevelési segélyt kapnál magatokra, aminek révén a bölcsődei ellátás teljesen ingyenes lenne.

Ezt csak ezét írtam le neked, hogy manapság az anyagiak talán nem olyan kilátástalanak egy gyermekszülés kapcsán, mint voltak még pár évvel ezelőtt. És hátha a pénz az, ami visszatart téged.


Írta egy kedves válaszadó, hogy ő már túlvan egy ilyen döntésen, és nagyon megbánta. Maga is úgy fogalmazott, ahogyan én is: ne akard tudni, mi és hogyan történik a magzatoddal, mire oda jutsz, hogy gyerektelenül sétálsz ki a kórházból. Nagyon gondold át!

Hogy érzed, mi a legnagyobb akadálya annak, hogy szeretni és vállalni tudd őt?

2014. szept. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
34%

Ti nem értitek, hogy nem tudja megtartani???


Nem ez volt a kérdés.


Kérdező, a neten sok leírást olvashatsz a menetéről. Az ára változó, ismerek egy 4 gyerekes nőt, ő 8000-et fizetett nemrég.

2014. szept. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, lehet, h nem ismered még az itteni habzó szájú abellenes csoportot, nagyon sokan fognak győzködni, h tartsd meg, az már egy kis élet, stb....de te csak tarts ki a saját döntésed mellett, hiszen a te életedet TE fogod élni és nem ők. Mit tudják ők, hogy min mész keresztül, nem ismerik a a családikörülményeidet, az anyagiakat, a korodat sem, és kb. semmit, de máris elkezdték hajtani a magukét...Vigyázz velük.
2014. szept. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20%
"a te életed, te fogod élni" És a gyerek élete? Nem az abortusz ellenesektől kell félteni a világot, hanem az ilyen emberektől, akiknek az élet ennyit jelent csupán. Milyen világ lesz az, ahol az ilyen emberek kerülnek túlsúlyba? Megmondjam? Olyan, ahol egy idő után nem csak a kis magzatok élete nem ér majd semmit, hanem senkié. Erkölcstelen, romlott, bűnös világ. Aki képes megölni egy kisbabát, mert értéktelennek tartja az életét, az a saját életét sem becsüli. Mindenki élete értékes és nincs jogunk megfosztani senkit az élettől. Miért csak az anya élete a fontos? Miben különbözik Ő a kis magzattól, aki él, mozog és fejlődik. Fel kellene fogni, hogy az élet nem a születéssel kezdődik,hanem akkor, amikor kettőből egy lesz, egy új élet. Még egy állat is több anyai ösztönnel rendelkezik, mint egyes emberek, akik okosabbnak tartják magukat az állatoknál.
2014. szept. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó, állj le légyszíves, itt senki nem öl kisbabát. Akár tetszik, akár nem, az abortusz ma Magyarországon legális és ha egy nő úgy dönt, h nem szeretné megtartani a terhességet, még orvosi segítséget is kap hozzá a kórházban, szóval higgadjál le szépen, az ab. nem bűn.
2014. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%
Persze, legális, a társadalmi törvények megengedik, mert a társadalomnak, az államnak így jó, hiszen nem kell anyagi erőforrásokat pazarolni arra, hogy felnevelje ezeket a gyerekeket, jó pár éhes szájjal kevesebbet kell etetni. De! A társadalmi törvények felett állnak az évezredes morális törvények, amelyek szerint bárkinek az életét elvenni bűn. A Bibliában is az áll: Ne ölj! Az a magzat él, sőt mozog is és fejlődik és ugyanolyan ember biológiai értelemben is, mint te vagy én. Ha pedig egyenlő velünk, akkor megölni hogy is lehet legális? Csak a nagyon nagyon buta, naiv, megvezethető emberek hiszik azt, hogy a társadalmi törvények jók, igazak. És nem minden orvos végez abortuszt. Sokan elutasítják, mert maradt bennük még valami emberség. Én nem vagyok ideges, ellentétben veled, szóval köszi, de nem szükséges lehiggadnom. Téged viszont biztos marhára idegesít, hogy normális érveket nem tudsz felhozni. Persze, hogy is tudnál, hiszen erre nincsen normális érv. Azt is el kell fogadnod, hogy nincs jogod ítélkezni az ártatlan gyerekek élete felett. Minden nő, aki szétteszi a lábait, tisztában van azzal, hogy terhes lehet. Ha ezzel tisztában van, akkor a későbbiekben ne siránkozzon, hogy terhes lett. Ahhoz pedig nincs joga, hogy megfossza a saját gyerekét az élettől a saját hibája miatt.
2014. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!