Abortusz után milyen volt?

Figyelt kérdés
Aki átesett abortuszon milyen volt után fizikailag? Mennyi idő volt helyre jönni? Illetve volt esetleg olyan akinél volt valami komplikáció? Akár műtét közben, akár utána napokkal vagy bármi.

2021. ápr. 11. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Egy héten belül elmúlt a vérzés a görcsölés mást nem igazán éreztem 2 hetes kontrolon minden okés volt 6 hétsen belül pedig még is jött ennyi
2021. ápr. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Pár nappal a műtét után nagyon elkezdtem görcsölni, felment a lázam, bementünk kórházba, de csak annyit mondtak tegyem le pár napra az Ergam cseppet. Utána semmi nem volt, kb. 3,5 hétre rá megjött, de 4 hetes kontrollon találtak 3 cisztát, szóval ja.
2021. ápr. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Van egy nagyon jó film, minden benne van.

[link]

NEM TERVEZETT

(UNPLANNED)

Igaz történet Abby Johnson életéről, aki egy abortuszklinikán dolgozott, míg egy nap személyesen is tanúja volt egy műtétnek, ami mindent megváltoztatott.

2021. ápr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Három barátnőm is átesett rajta. Ketten tervezték és szerették is volna a kicsit, de súlyos genetikai rendellenességek miatt nem tartották meg őket. A harmadiknak "becsúszott" egy egyéjszakásból. Mindhárman szövődmény nélkül meggyógyultak.

Görcsökre, erős vérzésre lehet számítani. Utána pár hétig kerülni kell a nemi életet.

2021. ápr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Műtét közben volt egy minimális komplikáció, amit egy hematoma okozott, tulajdonképpen ezért is volt abortusz, ugyanis a hematoma nem szívódott fel és húzta magával a magzatot is. Utána viszonylag hamar felépültem. Az orvosok tanácsára másnap feküdtem, de aztán már mindent tudtam csinálni, amit egyébként. Kicsit gyenge voltam talán, de ez a vérveszteségnek tudható be (a hematoma miatt a terhesség alatt is végig véreztem). Az abortusz után kb 6 hétig véreztem, és egy ideig méh összehúzó cseppeket szedtem. Már attól féltem hogy nem múlik el a vérzés, de aztán egyik napról a másikra mégis elmúlt. Komplikációmentesen felépültem.
2021. ápr. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

LELKI KÖVETKEZMÉNYEK

A fizikai kockázatok mellett azonban az abortusznak érzelmi és lelki következményei is vannak. Erről nagyon keveset beszélnek, mert jelenleg is folynak pszichológiai kutatások, amelyek nemrégiben derítettek fényt arra a tünet együttesre, amelyet az abortusz következményeként PAS-nak (Post Abortion Syndrome=abortusz utáni trauma) neveztek el. Az abortusz utáni traumát a nőnek az a küzdelme okozza, hogy megbékéljen tettével, kibéküljön önmagával és elfogadja önmagát olyannak, amilyennek teremtetett. Sok nő közvetlenül az abortusz után megkönnyebbülést érez. Megkönnyebbülést, hogy megszabadult a nem kívánt terhességtől, hogy már nem nyomasztják azok a terhek, amelyek eddig nehezedtek rá. Sokszor nem is érzékeli, hogy ezután sem lesz szabad és megkönnyebbült, mert ezután sokkal súlyosabb következményekkel kell szembenéznie. Valamiféle érzelmi fájdalom valamennyi nőnél jelentkezik. Ennek az érzelmi fájdalomnak egy hatásos, rövidtávú kezelése: a tettének tagadása. Különbözőféleképpen fogalmazzák ezt meg: helyesen döntöttem, nem követtem el bűnt, nem vagyok gyilkos, nem volt más választásom, nem tehettem róla, kényszerítettek a körülmények stb. Ez ideig-óráig megvédi a nőt a fájdalmas veszteség terhétől. Ha egy nő nem néz szembe önként az igazsággal és nem fogadja el, hogy döntéseiért felelős, akkor tagadásának a foglya marad és képtelen lesz felszabadultan örülni az életnek és a kapcsolatainak.


Néhány terület, ahol ez jelentkezik: – önvád: megbánta az abortuszt, vádolja magát, miért is döntött így, – harag: haragszik önmagára, haragszik partnerére és vádolja őt aki ezt a fájdalmat okozta neki, vagy elhagyta, esetleg szüleire, akik kényszerítették az abortuszra, – bánat: szomorúság a baba elvesztése miatt, önsajnálat a krízishelyzet miatt, – lelkiismeret-furdalás: ránehezedik annak a tudata, hogy ő a felelős a döntéséért, – elveszettség érzése, önbecsülés sérült: egy abortuszon átesett nő vallomása: „Ha arra képes voltam, hogy a saját gyermekemet megöljem, akkor mire vagyok még képes, ki vagyok én egyáltalán?”, – öngyűlölet, önpusztítás: az önvád elfajulása, maradhat egy érzés, de tettekben is kifejeződhet (alkohol, kábítószer, szexuális kicsapongások), – öngyilkosság-érzés, – képtelenség a babáról való elfeledkezésre (ha újszülöttet lát, sírva fakad, bababolt kirakatánál elérzékenyül, elabortált gyermeke várható születésnapjáról megemlékezik), – újra és újra átéli az abortuszt, visszatérő képek, rémálmok, – gyász: az elvesztés fájdalma, amelynek nincs lezárása (hiszen nem volt temetés, nem volt elbúcsúzási lehetőség), – képtelenség az önmegbocsátásra, – szexuális érdeklődés elvesztése, – a szexet nem élvezi: fél az újabb terhességtől, – kiegyensúlyozatlan partnerkapcsolat: akár partnerével marad, akár új kapcsolatba kezd, bizalmatlanság, bizonytalanság veszi körül, úgy érzi bárki mellett újra bajba kerülhet, – kommunikációs nehézségek: az önvád, a trauma átélése miatt zárkózottabbá váló nő nehezebben nyílik meg, titkolja érzéseit, – újabb terhességmegszakítás: az abortuszon átesett nők kevesebbet vívódnak, hogy újra megtegyék-e, mint első alkalommal, van, aki sorozatosan, fogamzásgátlóként használja az abortuszt, egyre súlyosabb és kockázatosabb következményeknek téve ki magát.

2021. ápr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

A szüleim azót nem szexeltek, 20 éve...


Teljesen tönkremész bele, inkább tartsd meg babát!

2021. máj. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!