Hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Ne ítélkezzetek kérlek, tanácsért fordulok hozzátok!


Egy 4 éves stabil kapcsolatban élek, most terveztük őszre az összeköltözést. Néhány hónapja felfedeztünk egy új fogamzásgátló módszert a párommal. Mivel hormonmentes, úgy döntöttünk, h kipróbáljuk(nem szeretném részletezni a módszert) . A méretválasztás miatt nőgyógyásszal is konzultáltam. Sajnos nem sokkal azután, h elkezdtük használni, pozittívat teszteltem. Először megijedtem a helyzettől, de alapjába véve örültem neki. A párom, viszont teljesen elutasította a baba lehetőségét, nem akar még 4-5 évig apa lenni és ezt határozottan kijelentette. Igazából választás elé állított, h őt választom, vagy a babát?? Megmondta, h nem fog róla tudomást venni, ha megtartom, tehát biztosan egyedül maradnék vele.

Az én helyzetemről annyit lehet tudni: van egy stabil, jól fizető munkám, de a gyesem nagyon alacsony lenne azok alapján, ahogy kiszámoltam a mostani fizumhoz képest. Jelenleg albérletben lakom és a tulaj nem engedné meg, h ide hozzak még egy gyereket, mivel az előző kapcsolatomból, már van egy nagyobb gyermekem. Másik albérletet is kellene keresnem, de 1 gyerekkel is kihívás volt találnom. A párkereséssel is nagyobb hátrányban indulnék és a minőségi életet se tudnám biztosítani a gyerekeknek. Ráadásul a munkám több műszakos, ezt nem tudnám tovább végezni, ha gyed után vissza szeretnék menni, max egy könnyített, 1 műszakos munkára, fele ennyi pénzért.

Gondolom, most a hormonok is közre játszanak, de hihetetlen erősnek érzem magam, nagy késztetést érzek, h mindent feladjak ezért a csöppségért.

Nincs senki segítségem sajnos, a szüleimre már nem számíthatok.

Mit tennétek a helyemben?



2021. ápr. 11. 23:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/215 anonim ***** válasza:
36%

Mindenképp megtartani.

Igaz, ez nálam nem kérdés.

2021. ápr. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/215 anonim ***** válasza:
35%
Semmiképp sem vetetném el a gyerekemet. Erős vagy, megoldod!
2021. ápr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/215 anonim ***** válasza:
60%

Képes azt mondani,hogy nem vesz tudomást a saját csecsemőjéről,ha megszülöd? El is hagy?!

Ha meg tartod ha nem ezt a palid vágd ki úgy mint macskát szarni.

Bezzeg abba partner volt,hogy megcsinálja a gyereket defektes védekezés ide vagy oda.


Sajnos ez a pénz és albérlet dolog nagyon durva..bár ha van munka helyed te nem is gyest hanem gyedet fogsz kapni.Azzal sem mész sokra,de több mint a semmi.


Ha meg akarod tartani nagyon sok lehetőségnek utána kell járni ameddig még nincs meg.

Esetleg külső segítség,internet,barátok? akár olyan aki vigyázna a babára,hogy vissza mehess dolgozni amikor tudsz.

Vagy,home office munka? Nagyon sajnálom,hogy ilyen helyzetbe kerültél és azt még inkább,hogy még érdemben szavakkal sem tudok a segítségedre lenni.Komolyan..mennyi patkány pali van ezen a világon..:/

2021. ápr. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/215 anonim ***** válasza:
69%

Elvetetném ez nem is kérdés.

Semmi nem adott egy újabb gyerekhez, ezt elég részletesen leírtad. A párod hallani sem akar róla, egyedül nem bírnád eltartani, mert jó fizu ide vagy oda, de a CSED után (ami fél év) a GYED maximalizálva van, hogy tudnál egyszerre albérletet is fenntartani meg 2 gyereket is eltartani, mikor sokaknak ez két teljes fizetéssel is van hogy nehézkes? A több műszakos munkát nem biztos, hogy terhesen is tudnád folytatni, lehet korán tp-re kéne menned, ami a fizetéshez képest jóval alacsonyabb, ráadásul a lakhatásod is bizonytalan, hisz mint írtad a jelenlegi tulaj nem preferálna még egy gyereket és ha már eggyel nehezen találtál lakást, akkor kettővel még annyira se fog menni. Több albérletes csoportban benne vagyok, 10-ből 9-nél kizáró ok a gyerek, ez van. Van már egy gyereked, rá kéne inkább gondolnod, hogy neki megfelelő körülményeket tudj teremteni és nem pedig előidézni egy olyan helyzetet, ami ezt veszélybe sodorja, csak mert becsúszott egy nem várt terhesség.

Értem én, hogy te amúgy szeretnéd, de a helyzeted messze nem ideális egy újabb gyerekhez, szerintem nagyon felelőtlen lenne ilyen körülmények közé gyereket szülni. Az élet nem csupán arról szól, amit mi szeretnénk, néha be kell látni, hogyha valami nem megy. A másik meg, hogy ha jól értem már egyszer elváltál/szakítottál a meglévő gyereked apjával, ergo neki sincs ott az apja vagy nem annyit, amennyi ideális lenne, most pedig szánt szándékkal úgy szülnél, hogy már előre elvennéd egy stabil apa-anya-gyermek kapcsolat lehetőséget, elvennéd azt hogy a gyereked apával nőhessen fel, mert a párod hallani sem akar róla. Hát én biztosan nem szülnék így, nem cs.esznék ki tudatosan sem a meglévő gyermekemmel, sem a leendővel, sem magammal!

2021. ápr. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/215 anonim ***** válasza:
40%

Tartsd meg. Ha belső érzéseid ellenére vetetnéd el, egy életen át se jönnél helyre a lelki következményeiből.

Párod (ill. most már volt párod) akár akarja, akár nem, tudomást fog szerezni a babáról: amikor gyerektartásért perelni fogod. Mert gondolom, az egyértelmű számodra, hogy azt behajtod rajta. Egyébként jogszerűen le sem mondhatsz róla, ui. az nem neked jár, hanem a gyerekednek.

A munkahelyet kell majd jól kitalálni, ahová gyed-gyes után visszamész.

2021. ápr. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/215 anonim ***** válasza:
42%
Nézd, őszintén szólva - bár nem szívesen mondok ilyet senkinek -, de ha ezen múlik nála, a gyermek apjánál, hogy veled marad-e, akkor lehet hogy nem nagyobb baj, ha elhagy, mint ha maradna. A másik, az, hogy most ezt mondja, azért nem teljesen bizonyos, hogy ha már ott lesz a kicsi, akkor nem fogja meggondolni magát az apaságot illetően. A gyerek ajándék. Az abortusz viszont az én megítélésem szerint gyilkosság és annál minden körülmények között kisebb erkölcsi rossz, ha annak tudatában döntesz a gyermeked mellett, hogy majd nem fogsz tudni mindent megadni neki olyan szinten esetleg, mint ahogy szeretnéd. Vannak olyan szervezetek, amik kifejezetten abból a célból léteznek, hogy segítsék az olyan anyákat, lehetséges megoldásokban pl. a felmerülő problémák kapcsán, akik a gyermekük mellett akarnak dönteni, de bizonytalanok az adott körülményeik okán. Pl. ilyen az Alfa szövetség. Tehát igent mondanék az életre és a szeretetre, a gyerekemre, és nemet a zsarolásra, a halálra és a félelemre.
2021. ápr. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/215 anonim ***** válasza:
64%

Abszolút egyetértek a 4-essel, elég jól kifejtette miért is nem tartaná meg.

Ugyanakkor nem értem miért a kérdező párja van szidva, miért is lenne gusztustalan meg szarember?! Ismeretlen emberről így nyilatkozni ritka gáz. Védekeztek, nem szartak bele, szimplán nem működött, ez nem az ő hibájuk! Ezek után neki is joga van a szabad akaratához, ha nem akar gyereket, akkor nem akar gyereket, ettől még nem lesz sem szarember, sem más! Miért kéne magára erőltetnie valamit, amit nem akar? Hiú ábránd, hogy mindenki akar gyereket és mindenki kitörő örömmel fogadja a hírt, ha nem várt és nem is tervezett gyerek csúszik be. Márpedig itt erről van szó. Ennyi erővel ő is mondhatná, hogy a kérdező “szarember”, mert egy embriót a négy éves kapcsolatuk elé helyez, de minek mondaná? Hisz nem igaz, egyikük sem az, bármi is legyen a döntés, de ha a kérdezőnek joga van egyedül meghozni a végső döntést, akkor a párja is hadd mondhassa azt, hogy köszi de nem. Majd fizet Gyt-t és ennyi.

2021. ápr. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/215 anonim ***** válasza:
59%

8-nál a pont! Mitől lenne gusztustalan szarember a kérdező párja?! Mert nem akar gyereket és mert akkor sem gondolta meg hirtelen magát, amikor kiderült, hogy védekezés mellett (!!) mégis sikerült? Gondolom nem viccből védekeztek, hanem mert nem terveztek és nem is akartak gyereket, most meg hogy becsusszant a kérdező egyből a kapcsolata és az állítólagos szeretett férfi elé helyezi és pont ugyanúgy választás elé állítja, mint ahogy ő a kérdezőt! Az talán nem baj? Az talán nem gusztustalan? Mert ha az egyik az, akkor a másik is pont ugyanannyira az, sőt. Elvégre nem egy közösen akart es várt gyerekről van szó, ott megértem, ha sarazzák a férfit, na de itt. 🤷🏻‍♀️

Hadd legyen már neki is joga azt mondani, hogy nem akar gyereket és nem marad egy olyan kapcsolatban, ahol ezt mégis ráerőltetnék, ahogy a kérdezőnek is joga van azt mondani, hogy ő akkor is megtartja és inkább szakít.

Miért ne hagyhatná el és mondhatná azt, hogy nem kíváncsi egy gyerekre, akit nem akart, csak ráerőltettek? Vagy talán kötelessége egy szar kapcsolatban maradni, ahol az ő akarata és vágya le van ejtve?? Azért ez nem így működik. Gyerektartás, na az kötelessége lesz, de semmi más nem.

2021. ápr. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/215 A kérdező kommentje:

Szerintem a párom csodás ember. Ami létezik, mindenben mellettem állt, lelkileg most is támogat maximálisan, de azt mondja,h képtelen lenne jelenleg az apaságra. Szerintem utolsó kétségbeesésében mondta azt, h választanom kell közöttük. Előtte arról is beszéltünk, ha megtartanám annak ellenére, h egyetlen porcikája sem akarja ezt a babát, talán együtt is maradhatnánk, de nem érzi azt, h képes lenne szeretni őt, akit ennyire nem akart. Azt mondta, ha elvetetem, mindenhova eljön velem (ahova beengedik), ha kell, szabit vesz ki, támogat lelkileg (egyébként is ezeket megteszi értem), nem hagyja, h egyedül csináljam végig. Viszont nagyon fáj, h nem ugyanazt akarjuk. Azt mondta, h szeretne tőlem gyereket a jövőben, biztos benne, h szuper anyja leszek majd, de semmiképp sem most. Sehogy sem tudom megváltoztatni a hozzáállását, sajnos jól ismerem ahhoz, h tudjam azt is, h ez akkor sem változna, ha megszületne a pici. Sajnálnám veszni hagyni a kapcsolatunkat, de a lelkem megszakad, ha elvetetem.

Sajnos a mostani munkám nem folytathatnám sokáig, ez is a baba ellen szól. HO is kizárva ebben a munkakörben. Napok óta sírok, nem tudom mit tegyek, teljesen el vagyok keseredve, a napi munkáim is alig tudom ellátni és a munkahelyemen is nehezemre esik koncentrálni :(


Ui: szerintem nem szar ember attól, h mást akarunk.

2021. ápr. 12. 00:58
 10/215 anonim ***** válasza:
28%
Nem ertek ezzel egyett... legyen joga.... de azert ez a stilus tole a gusztustalan
2021. ápr. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!