Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Amerikában hogy működik az...

Amerikában hogy működik az abortusz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rengeteg sorozatot nézek, és bár tudom hogy nem minden igaz amit a tévében látunk de már régóta foglalkoztat ez a kérdés. Alsó hangon négy amerikai sorozatot láttam már amibe a tiniproblémák közé tartozik a nem kívánt terhesség megszakítása. És reggel besétálnak beülnek egy székbe altatás, kábítás nélkül bedugják a fülhallgatót átesnek a beavatkozáson aztán 2 órával kb mehetnek haza. Ez valóban így működik ott? Valaki esetleg nem tudja?

Mert ugye Magyarországon sokkal hosszadalmasabb folyamat, meg biztos van itt is ahol altatás nélkül csinálják de nem hallottam még róla senkitől. Előre is köszi a válaszokat.



2021. ápr. 13. 23:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagyok járatos az ottani egészségügyben, de el tudom képzelni, hogy az is változik államonként.
2021. ápr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

A planned parenthood nevű civil szervezet intézményeiben tényleg ilyen gyors az egész. Nincs az a több hetes huzavona mint nálunk, csak bemész és megcsinálják, ezért nagyon korai fázisban tudják megszakítani a terhességet. Viszont államonként változó az abortusz szabályozás, van állam ahol a hat hetes magzat a max amit el lehet vetetni, ez a szabály a civil szervezetek klinikáira is vonatkozik, értelem szerűen.

Azt hogy tényleg altatás nélkül csinálják-e nem tudom, de láttam egy filmdrámát, ahol helyi érzéstelenítéssel kezdték a dolgot (egy kb alkar nagyságú tűvel szúrták a méhnyakat, hát nem tudom ez mennyire hiteles, de elég borzasztó látvány volt. A filmben a nő meg is gondolta magát utána, meg az arcjátéka szerint is rohadtul fájdalmas volt a szuri. És abból elvileg kettőt kapott volna.)

2021. ápr. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
48%
#2: Az abortusz-ellenesek is sok ilyesmi videót csinálnak elrettentésül.
2021. ápr. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, tagállami szinten van szabályozva, szóval olyan nem létezik, hogy "Amerikában hogy működik az abortusz" Ebben a cikkben van egy összefoglaló táblázat is róla: [link]
2021. ápr. 14. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
"de láttam egy filmdrámát, ahol helyi érzéstelenítéssel kezdték a dolgot (egy kb alkar nagyságú tűvel szúrták a méhnyakat, hát nem tudom ez mennyire hiteles, de elég borzasztó látvány volt. " - ez teljesen hiteles, analgetikus tűnek hívják, és nyilván hosszabbnak kell lennie a hüvelynél, ha el akarod vele érni a méhszájat. Semmi borzalmas sincs benne, nem vastagabb mint a fogorvos által érzéstelenítésre használt tű... és persze a mandulaműtétet is ugyanolyannal érzéstelenítik:) És a használt érzéstelenítő is többnyire ugyanaz a Lidocain + Adrenalin.
2021. ápr. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. ápr. 14. 10:33
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
5- nekem azért volt borzasztó, mert tűfóbiás vagyok, egy sima vérvétel közben is elsápadok, leizzadok és remeg kezem-lábam, szóval az a hosszú tű a filmben számomra olyan látvány volt, mint egy pókfóbiásnak egy madárpók. 😅 A filmekben egy szeletelős horrort bármikor megnézek, de ha közelről mutatnak egy szurit, akár a karba szúrva azonnal elfordítom a fejem, mert kiver a víz.
2021. ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
10%

„A planned parenthood nevű civil szervezet intézményeiben tényleg ilyen gyors az egész. Nincs az a több hetes huzavona mint nálunk, csak bemész és megcsinálják” – - Hát ez bizony az amerikai abortusz olyan népszerűsítése, ami a bejegyzést író tudatlanságára vall. A gyilkolászás efféle reklámozását a jóérzésen kívül a magzati élet védelméről szóló törvény is tiltja, tehát hátrébb az agarakkal Magyarországon! Idehaza nemhogy „nincs az a több hetes huzavona”, amiről itt hablatyolsz, hanem mindössze 3 nap várakozási idő van, amelynek keretében a Családvédelmi Szolgálat védőnői tájékoztatják az abortuszveszélybe került terheseket az elérhető szociális támogatásokról, az egészségre ártalmatlan családtervezési módszerekről, sőt azokról a civil szervezetekről is, akik – eltérően az USA profitorientált emberi vágóhídjaitól – nem fizetséget kérnek az ítéletvégrehajtásért, hanem többrétű (szociális, jogi, lelki, stb.) segítséget ajánlanak a veszélyeztetett terhességet viselő anyáknak. (Ilyen az Alfa Szövetség is: www.alfaszovetseg.hu) Az ölés „szabadságjoga” tehát nem szenved csorbát, de valamicske esélyt kaphat a terhes, hogy átgondolja és megalapozottan válasszon megoldást. (Mellesleg az amerikai nők 62 százaléka – az Elliot Institute felmérése szerint – a partner, a család és munkahely kényszerítése miatt sodródik az abortusz felé… Idehaza – a CSVSZ védőnői szerint ez 95 %! Lehet ezen töprengeni, hogy akkor hol is van a mi női szabadságunk?!)

„…nagyon korai fázisban tudják megszakítani a terhességet” – ja, és ne ess kétsége, Amerikában nem késheted le a Halál vonatát, mert az amerikai nők szabadságfoka oly magas, hogy kérésük esetén a teljesen egészséges, már a szülőcsatornába került magzatgyermeket is kivégzik az ottani abortőrök, ha anyából boszorkánnyá változott nőként nemkívánatos tehernek aposztrofálod a babát. Vannak példák arra is, hogy a szándékolt, de nem sikerült abortuszok nyomán életképesen világra jött újszülötteket a Planned Parenthood klinikáin sóoldatba fojtják az erre kijelölt asszisztensek. Az Ígéret Amerikai Földjéhez képest (évi 1,5 millió magzatgyermek kivégzése) az őslakó aztékok egykor gyakorolt emberáldozata (évi fél tucat áldozattal) akár emberszeretetnek is tekinthető. Életre fel!

2021. ápr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
" (Mellesleg az amerikai nők 62 százaléka – az Elliot Institute felmérése szerint – a partner, a család és munkahely kényszerítése miatt sodródik az abortusz felé… Idehaza – a CSVSZ védőnői szerint ez 95 %! Lehet ezen töprengeni, hogy akkor hol is van a mi női szabadságunk?!)" - khmmm... nem tudom, hogy honnan veszik egyes agyamentek, hogy a férfinak a saját érdekei ellenére is a terhesség kihordása pártjára kellene állnia??? Szóljatok hozzá, a férfinak is joga van a saját életéhez, és ahhoz is, hogy ne akarjon gyereket.
2021. ápr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

"A gyilkolászás efféle reklámozását"


Először is: szó nincs semmiféle gyilkolászásról, másrészt ne vicceljünk már egymással, hogy "reklmázosának" minősül, ha le merészed írni, hogy az USA-ban könnyebb a menete egy abortusznak! Bszki, némelyeknek tényleg agyukra ment a bezártság. Még hogy törvény....:D Szólásszabadság van és mindenkinek joga van leírni a szabad véleményét, tetszik, nem tetszik.

És igen, nekem is az a véleményem, mint a 2-esnek, hogy idehaza felesleges köröket kell futni egy abortusz előtt, gondolok itt a csvsz-es huzavonára. Értelmes ember magától is el tudja dönteni NEKI mi a legjobb és Ő mit akar, ha ez az abortusz, akkor az abortusz, semmi szükség, hogy a CSVSZ-nél papoljanak arról, hogy de amúgy tartsd meg, mert van ilyen segély, meg olyan segély stb. Azt meg külön viccesnek tartom, hogy pl a 18 év alatti abhoz kell a szülői engedély, még a 18 év alatti anyuciék nyakára szüléshez nem.

2021. ápr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!