Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyek ha a barátom rám...

Mit tegyek ha a barátom rám akarna erőszakolni egy szülést 18 évesen?

Figyelt kérdés

Én 18 éves lány vagyok, épphogy elvégeztem a középiskolát.Komoly terveim vannak a jövőre nézve, tovább szeretnék tanulni, vállalkozást szeretnék indítani majd. Fontos nekem az egzisztenciám, amit magamnak teremtenék meg egyedül.

A barátom 26 éves, nincs egisztenciája és nem is célja az ilyesmi a jövőben sem.Otthon él a szüleivel és jó pár évig így is tervezi. Ennek ellenére nagy a szerelem közöttünk és beszélgettünk a család témáról is, hogy szeretnénk a jövőben. Egyébként 3 éve vagyunk együtt. Én mondtam neki, hogy kb 28 évesen szeretnék gyereket, mivel csak úgy vállalnám, hogy van egy saját ház, lelkileg is megértem rá, nincs gond anyagilag, és tisztaszívből tudnám szeretni ahogy megérdemli mivel vártam és akartam.És felhoztam azt is, hogyha most becsúszna akkor elvetetném sajnos, mivel nincs hova menni, fizetni, a szülők nyakára meg nem lehet. Erre nagyon kiakadt, mondta, hogy ez gyilkosság és Ő mindent megtenne érte. Azt akarja, hogy a családi házukba költözzek ahol rengetegen vannak. És hogy, neki megfelel ha szűkösen is de megoldjuk. Nekem viszont nem, mert nem szeretnék nyomorogva anya lenni. Azt mondta, ha elvetetném, szakítana velem azonnal. És, hogy a jó szülőség nem egyenlő azzal, hogy van pénz. Ez részben igaz, de nem teljesen.

Ő 3 év múlva akar családot egyébként, 70 ezres fizetésből tartaná el a gyereket. Nekem ez nem releváns, mert szeretném megvalósítani önmagam mielőtt ekkora dologba ugrom.

Szerintetek megéri egy ilyen kapcsolat? Mit gondoltok?

Távkapcsolatban élünk, én pesti vagyok, barátom meg a bakonyban él



2021. máj. 5. 12:13
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
96%

1. A távkapcsolat nem kapcsolat.

2. Ha ennyire különbözőképpen gondolkodtok a családalapításról, nincs közös jövőtök.

2021. máj. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
81%
Szüjjemegő!
2021. máj. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
97%
És te ezzel tervezel bármit is? 🤨 Menekülj!
2021. máj. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
96%
Miért ragaszkodsz ehhez a férfihoz?
2021. máj. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
95%
A pasid egy nagy gyerek. 18 évesen több eszed van, mint neki.
2021. máj. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Azért terveztem vele, mert ezen kívül csodálatos embernek tartom. Nagyon jószívű, gondoskodó, és sok bennünk lelkileg a közös. Azt hittem Ő az igazi.

Csak ez a gondolkodásmódja mérhetetlenül kiakasztott. Szerintem az abortusz azért nem gyilkosság, mert van, amikor jobb mint szar körülmények közé megszülni egy gyereket. És joga van minden nőnek döntenie erről, úgy, hogy ne legyen megkövezve.

Meg az nem élet, hogy minden falatot be kell osztani, sose mehetnénk semerre, vége a fiatalságomnak. A szüleim ki is tagadnának, hiszen ennél jobb életet szántak nekem. Rengeteg követ megmozgattak értem.

Fájt, hogy azt mondta, azonnal kidobna ha ezt megtenném és nem tudna rám emberként tekinteni. Ha beteg lenne se hagyná, hogy elvetessem mert az is isten ajándéka szerinte.

2021. máj. 5. 12:29
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menekülj. Más célotok van, másképp gondolkoztok. Hosszútávon nem fog működni így a kapcsolatotok.

20 évesen nekem is volt egy hasonló barátom aki velem egy idős is volt és a semmire akart gyereket így azonnal. Mind ketten suliba jártunk és kitalálta, hogy menjünk albérletbe majd ő elmegy dolgozni és valahogy majd eltartjuk a gyereket. Hát kössz nem. Vegül szakítottunk ami jó döntés volt. Azóta van férjem, saját lakás, autó, munkahely és most várjuk az első babánkat.

2021. máj. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Júj kérdező...már most menekülj. Fiatal vagy még. Nem ilyeneken kellene járnia az eszednek. Ez a pasi csak a lehetőséget látja benned, hogy ráakaszkodjon valakire
2021. máj. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd végig amit leírtál és nézd a red flageket!

Aztán majd felcsinál, ab-ra nem enged, bezár a házba.

2021. máj. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen másképp gondolkodtok, nem nagyon van jövőtök. A távkapcsolat egyébkét sem nevezhető komoly kapcsolatnak. A srác még gyerek, ha nem akar tenni magáért semmit, komolytalan. De pl nekem se kéne olyan nő, aki képes kikapartatni a gyerekünket, viszont én meg is teremtettem a családhoz a feltételeket. Itt üzközik az értékrendetek, már emiatt sem érdemes egyikőtöknek sem tervezni a másikkal. Viszont "ráerőszakolásról" itt szó sincs, túldramatizálod.
2021. máj. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!