Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ez mar biztos..? Mire szamith...

Kerdesekkel teli kérdése:

Ez mar biztos..? Mire szamithatok, mi var ram? (Probalok nem regenyt irni, de hosszu lesz)

Figyelt kérdés

1)

Harom evet voltam egyutt egy olyannal, akivel nem kellett volna, szerelmes voltam, mig o csak "hasznalgatott"

egy hete, hogy vege lett az egesznek.

Mindig vedekeztunk, ha szexeltunk, kiveve az utolso 2 alkalomkor..

Sokat kesett a menstruaciom, nagyon...

de ugy voltam, hogy nem lehet gond, gorcsolok, megfog jonni..

kivancsisagbol tegnap megis vettem tegnap egy tesztet

eloszor megnyugodtam, mert csak egy csik volt a keszuleken, par perc mulva viszont halvanyan megjelent a masik is..

bepanikoltam, vettem meg egy 2db-s csomagot is, azokkal is ugyanez volt....

Szoval ez mar fix...allapotos vagyok?

Igy hogy egy ilyen szar ember dobott ki a semmi miatt, ugy hogy mindent megadtam neki...

gondoltam, hogy a vetetes lenne a leghelyesebb dontes

mivel egyedul nem tudnam felnevelni, nem akarok rossz eletet neki

Megis remenykedtem..

megirtam neki, annyi volt a valasza, hogy igy jartam, oldjam meg..

Kivagyok akadva de nagyon..


2)

Meg nogyogyaszati vizsgalaton se voltam eletem soran

Mire szamitsak?

hogy zajlik ez?

eloszor elmegyek, megnezetem magam, hogy fix e a dolog?

Aztan az abortuszt hogyan?

es az hogyan zajlik?

meddig tart?

aznap johetek is haza??

Nagyon tudatlan vagyok ebben az egesz helyzetben, kerlek segitsetek..

nincs kihez fordulnom



2021. júl. 24. 07:50
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Először is nagyon sajnálom a helyzetedet, próbáld meg összeszedni magad és erősnek lenni.

Először nőgyógyászhoz kell bejelentkezni kb az utolsó menstruáció első napjától számított 6.-7.héten. Akkor már van szívhang, tudja igazolni az elő terhességet az orvos. Elmondod az orvosnak, hogy nem tudod vállalni a babát, ezért abortuszt szeretnél. Ő ad egy leletet amin leírja, hogy x. hét, elő terhesség, ab-t kér. Ezzel a papírral a családvédelmi szolgálatot kell felkeresni, itt elmondják, hogy megy az abortusz, hol, mit kell befizetni, majd néhány nap gondolkodás után vissza kell menned újból. Innen küldenek tovább majd a kórházba a műtétre.

Általában reggel 7kor kell befeküdni és este mehetsz haza. Az ára kb. 40ezer Ft.

Ha menetközben esetleg elhal a terhesség de nem fejeződik be a vetélés magától, akkor ingyenesen elvégzik a műtétet.

2021. júl. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
76%
Az 1-es jól leírta de annyit tennék hozzá hogy másnap engednek haza mert tágitani fognak mivel nem szültél még.
2021. júl. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
27%

Hát ez cumi aranyom....


Mindig védekeztetek, csak pont az utolsó 2 alkalommal nem... aha

Sosem voltál még nőgyógyásznál.. aham...

Hány éves vagy, 17?! Ezt maximum annyi idős korban tudom elképzelni, mert egy felnőtt értelmes ember gondolkodik, mielött cselekszik, illetve legalább az éves szürővizsgálatokra eljár....



Egyébként elmész nőgyógyászhoz, megultrahangoz, megvizsgál, és elmondja hogyan tovább...

2021. júl. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
70%
Az első nagyon jól összefoglalta. Még annyi, hogy nagyon sokat tud segíteni, ha nem egyedül mész keresztül az egészen. Anyukád, barátnőd, nagynénid,bárki más támogatására számíthatsz?
2021. júl. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
93%
Plusz költség, hogy covid teszt is kell hozzá, ha nem vagy veoltva, tb-re nem csinálják meg.
2021. júl. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat..

Rettento nagy trauma ez nekem, hogy egy ilyen dologban hagyott magamra..

duhito, hogy ennyire undoritoan allt az egesz helyzethez, minden "gond" ram harult


Ja, igen

Harmas valaszolo

Igen, vedekeztunk, ezert sem estem teherbe harom evig..

Az utolso ket egyuttletunk alatt maradt ez el..

Nem voltam meg nogyogyaszati vizsgalaton, huszonegy eves vagyok (az "exem" 30)

nem tartottam fontosnak, vagy nem is tudom hogy fogalmazzam

hogy en jarjak


#negyes

edesanyammal, noveremmel nem olyan a kapcsolatom, hogy megosszam veluk, stresszesebb lenne az egesz

baratnoim tudnak rola, de hat ok is hasonloan tapasztalatlanok a helyzetet illetoen, mint en..

nem tudok kihez fordulni, ezert tettem fel a kerdest

2021. júl. 24. 10:38
 7/59 anonim ***** válasza:
81%

2. Aznap hazaengednek, nem kell egy éjszakát ott maradni.


Még annyit, hogy 6 héttel a műtét után menj el nőgyógyászhoz kontrollra.

2021. júl. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
32%

Nem kell a rizsa, NEM védekeztetek és terhes maradtál. Szívás, legközelebb majd már jobban figyelsz.


Egyébként aznap mehetsz haza. Kitágítanak - ez pár óra -, aztán műtenek és ha minden ok, nem tartanak benn.

2021. júl. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
87%

Nekem valamikor be kellett feküdni előző este a tágítás miatt.

Ma már lehet, h nem szükséges.

2021. júl. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
87%

Nekem igaz nem abortuszom volt, hanem elhalt a babám, azt fejezték be. Az eljárás ugyan az.


Nálunk a kórházban aki nem szült még, azt előző este befektetik, kapja a lamináriát, majd másnap műtik és aznap délután mehet haza.

2021. júl. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!