Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért van az hogy sok ember...

Miért van az hogy sok ember inkábbabortuszolja az testi fogyatékos gyerekék?

Figyelt kérdés

Pl:

Gyakori olvastam,hogy semmi értelme az testi fogyatékos gyereknek,mert szenved.

Kérdem én,7 ujjam van,az kezem deformált,2 oldali szájhasadékom van,és mégis jól élek.

Nincs panaszom,minden nap tudok enni,van mibe öltözni(igaz,pepcos-kínai ruhákban járkálok,meg ingyen kapok ruhákat),meg kínai cipőkben járkálok.

3 főre,mondom,csak 60 ezer forint az gyógyszer,mivel apám cukorbeteg,anyám cseppei,meg én nekem is kell cseppek,meg veszünk,és ez félévre veszük.

Kollégista vagyok szóval nem kell albérlet.

Azon kívűl tartunk 2 tengeri malacot.

Nem értem miért lenne szendvedés az élet?

Vagyis vannak barátaim,akikkel tudok találkozni,mondjuk barátnőm sose volt.

Jó,nyilván vannak sok barom aki beszól nekünk,de max elmegyünk melletük.

Én fogyatékosként jól élek,vagyis én szemszögömből nem szenvedek hiányt,vannak barátaim,meg tudok mindent ami az élethez kell.



#fogyaték,test,testi,testi-fogyatékos #élet,halál,szenvedés
2021. aug. 30. 06:13
1 2 3 4 5
 1/45 molnarmarcell21 ***** válasza:
95%

Ez természetesen függ a fogyatékosság mértékétől is, az pedig sokszor csak szülés után derül ki.

Az átlagember meg azt gondolja, hogy aki nem "normális", annak nehezebb lesz az élet.

De jó, ha vannak hozzád hasonló pozitív példák, akik megmutatják az aggódó szülőnek, hogy ez még nem a világvége :)

2021. aug. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

1

Na ja.

Ez hallgasd:

Kollégium társaknak óvodás koráig csak kúszott!

Mert gerincvelő hiányzott neki!

És mégis meg gyógyították!

Most igaz,látszik hogy baj van az lábával,meg totál siket néma.

Mert agyvérzése volt,és ezért siket néma.

De ezt figyeld:

Olyan felsőteste van,hogy képes fel emelni.

Kajak,izmos karja van vágod?

És nevelő mondta hogy volt egy gyerek aki nem hagyta aludni,és szorongatta az nyakát fehér nem lett

2021. aug. 30. 06:58
 3/45 anonim ***** válasza:
96%

Ha a “gerincvelő hiányzott neki” azt nem gyógyították meg, ne higyj el minden marhaságot.

Az meg hogy mást fojtogatott, hát nem csak a testi fogyatékossága az egyetlen baja úgy érzem 😂😂

2021. aug. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
95%
Ez egy ócska kamu, provokatív kérdés.
2021. aug. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

4

Kajak,nem hiszed?

Találkozzunk élőben,és megnézhetsz hogy nézzek ki.

Miért lenne provokatív?

2021. aug. 30. 07:44
 6/45 anonim ***** válasza:
95%
Nézd van olyan testi fogyatékosság ami nem éri meg sem a gyereknek, sem a szülőnek, pl. állandó fájdalmat okoz. A példáddal pedig pont az ellenkezőjét bizonyitod hisz a lába igenis tropa és a fojtogatás agyi hibát is jelez, tok jó hogy valszeg agyi fogyatékos de elég erős a fojtogatashoz... kajakra elhiszem, hogy te elégedett vagy, de agyban te is le vagy maradva hisz szocializáció téren valami nem kerek.
2021. aug. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy ám mi az a fogyatékosság. Pl egy hasad szájpad is rengeteg aggódást és problémát okozhat egy szülőnek. Velem együtt szült egy nő akinek úgy született a babája és azonnal el is vitték másik városba. Ő ott zokogott és könyörgött hogy engedjék őt is. Meg kellett tanulnia valami speckó eszközzel táplálni. Persze lehet ez később nem okoz gondot és teljes életet tud élni a gyerek.

De van olyan akinek olyan problémái vannak, hogy örök életében kórházról kórházra jár és soha nem áll lábra. Biztos jó látni neki a többi gyereket ahogy szaladgál, játszik. Később párt is nehezen talál magának....... Stb

+ Minden szülő egészséges gyerekre vágyik. Ez sajnos így ennyi.

2021. aug. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

Testi fogyatékost akkor vetetnek el általában, ha élettel összeegyeztethetetlen a testi fogyatékossága. Tehát ha pl a feje fele hiányzik, van ilyen sajnos.


Szerintem gyakoribb ha értelmi fogyatékost vetetnek el, és általában értelmi és testi fogyatékosság együtt jár.


Ha pl hiányzik egy végtag engem nem zavarna, hogy elvetessem. Ha viszont testi fogyatékos és nagy az esélye az értelmi fogyatékosságnak kövezzen meg bárki, de elvetetném, ha meg nem veszik észre és megszültem, akkor meg intézetbe adnám. Tisztelem azokat akik felnevelnek egy beteg gyereket, de én erre alkalmatlan lennék, tönkre menne bele az én életem, a férjemé és a már meglévő fiamé.

2021. aug. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
86%
Miért kéne megtartani egy beteg babát és egy életen át szenvedni??A kérdés is fogyatékos.🤦😡😡
2021. aug. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

6

Most nem akarok írni csúnyán,de neked van bajod, mert lehet hogy az gyereknek beütése van,mégse értelmi fogykos.

És mi az hogy le vagyok maradva?

Meg szociális hibáim vannak?

Tudod 3 barátom van élőben,de online 14 barátom van (3 baráttal).

Meg hidd el,nem vagyok fogykos agyilag csak külsôleg.

Menj az tudod hová!

Most mondanék olyant,de eltörölné gyakori

2021. aug. 30. 10:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!