Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet, köze annak, hogy...

Lehet, köze annak, hogy fogyatékosnak gondolom magam, hogy anyám gyerekkoromban ilyeneket tett velem?

Figyelt kérdés

A második diplomámat csinálom, de a mai napig úgy tekintek magamra, mint egy inkompetens, életképtelen, visszamaradott senkire.

Anyám gyerekkoromban azt csinálta velem, hogyha bármi rosszat tettem, pl leejtettem egy poharat, és eltört, akkor le kellett ülnöm a szobában, és vagy 100x el kellett ismételnem magamnak hangosan, hogy hülye vagyok. És addig nem állhattam fel, míg el nem mondtam. Ha leálltam vele, újra hajtogatta, hogy mondogassam magamnak, mert az vagyok. 6 éves koromig nem jártam semmilyen közösségbe, mert anyám szerint túl beteges voltam, és úgyis csak megbetegedtem volna az óvodában. Általánostól kezdve vannak barátaim, de ott is mindig beégetett előttük, és sose akarta engedni, hogy bárhová mehessek, bicikli, vagy osztálykirándulás, mert az nekem túl veszélyes, meghalnék tőlük, vagy belém menne a kullancs.

Hogyan változhatna magamról a véleményem legbelül?



2021. jún. 13. 06:28
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem az anyáddal lehet itt a gond. Ha ilyen értelmesen le tud írni valaki egy szöveget, akkor az nem lehet olyan agyisérült, mint ahogyan az anyád tekint rád. Szerintem anyádat kéne kivizsgálni, mert egy normális szülő nem mondja a gyerekének, hogy mondja magára, hogy hülye, még akkor sem, ha a gyereke fogyatékos. Bocsánat, hogy most így beszéltem az anyádról, de sajnos ez az igazság.
2021. jún. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
93%

Ezek szerint egy nárcisztikus szülőről van szó. Nem vagy hülye vagy fogyatékos, anyukád ezt direkt csinálja hogy ne legyél sikeres az életben.


Az ilyen szülőkkel legjobb ha megszakítasz minden kapcsolatot. A nárcisztikusok sosem akarják látni más emberek sikerét vagy boldogságát. Lehet ilyen egy barát, ismerős vagy akár egy szülő.


Ha hülye vagy fogyatékos lennél, nem tudtál volna bekerülni az egyetemre.

2021. jún. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
91%
Az én anyám is ezt éreztette, bár ilyen durva dolgokat nem mondott. Az a baj a gyerekkori tapasztalatokkal, hogy mélyen a felnőttkori viselkedés része, és nehéz változtatni,jobb szakemberrel csinálni. Én például nem járok pszichológushoz, megpróbálom megkeresni azokat a dolgokat amik nem tetszenek és azokon próbálok apránként változtatni. Azért mondom, hogy jobb szakemberrel kezdeni, gyorsabb.
2021. jún. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Ezeken nagyon nehéz változtatni, sok éves munka lesz és érdemes segítséget kérned hozzá.

Nagyon sajnálom, ami veled történt.

2021. jún. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 vantel ***** válasza:
48%

Egyedül éltetek? Apád hagyta?

Nagyszülők?

Részvétem.

2021. jún. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves válaszokat! Én is a nárcisztikusságra gyanakodtam, mert néztem videót róla, de egyszer megpróbáltam elmagyarázni neki, hogy amit csinál,az ahhoz hasonló, és azt mondta, hogy nem hasonló,csak én voltam a kezdetektől kezelhetetlen,és furcsa,és valahogy meg kellett nevelni.


Apa meghalt nagyon korán,de sajnos ő se volt sokkal jobb,néha megvédett, de általában estig dolgozott,és nem nagyon volt energiája ezzel foglalkozni. 3 nagyszülőm is korán meghalt,az egyikkel kiskoromban nagyon szoros kapcsolatba kerültem,ezért minden nap felhívtam,mert nem tudtam máshoz fordulni.De sajnos sok lett a telefonszámla,így anya földhöz vágta a telefont,hogy ne tudjam használni. Utána pedig nem sokkal meghalt,mert már idős volt.

2021. jún. 13. 10:35
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Jól kifogtad, anyád bántalmazó. Természetesen a magadról való gondolkodást, önmagadhoz való viszonyodat neki köszönheted. Ha képes volt így büntetni, képes volt még sok olyan dologra is, amire nem emlékszel vagy nem gondolod lényegesnek, mégis durván odatett az önértékelésednek. Csoda, hogy mindezek ellenére az életben mégis elértél dolgokat. Sajnos viszont a belső érzéseid csak kitartó önismereti munkával változtathatók meg, amihez kell egy jó vezető, pszichoterapeuta. Ésszel maximum átlátod ezeket, de mivel érzelmi téren rögzültek a dolgok, aggyal nem lehet rájuk hatni. Ezért kérünk ehhez segítőt, aki tudja, hogy hol kell keresni az érzéseink gyökereit és segít elnavigálni.
2021. jún. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2# xD


Ha h.lye lenne nem tudna bekerülni az egyetemre :D

Hát ez így elég vicces, s szerintem nem fedi a valóságot, de azért érthető, hogy mire gondolt :D

2021. jún. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!