Fel fogom tudni dolgozni valaha hogy nem tartottam meg az ikreimet?

Figyelt kérdés
Mindenki szerint a legjobb döntés ha elvetetem őket mert még csak 20 vagyok és egyetemista. A párom már 34 éves és ő hallani sem akar róluk alig várja hogy elvetessem. Már azzal is fenyegetőzött hogy megöli magát ha nem vetetem el őket. Viszont nekem a lelkem már most belefájdult és egyfolytában sírok. Hogy tudom ezt feldolgozni? 1 hét múlva lesz a műtét.
2021. szept. 12. 21:57
 61/96 Derjaderja ***** válasza:
44%

Nem tudom, nekem sosem volt ilyen fétisem, hogy én legyek az első valaki életében. Meg a definíció is értelmetlen, hogy mitől leszel az első, mitől nem.

Valahogy mi azt gondoljuk mindketten, hogy a gyerekek az elsők, és amikor a másik értük dolgozik, akkor azt a társáért is teszi. Bármilyen kényszerhelyzetben magától értetődően adnánk oda a saját/másik/mindkettőnk èletét az övékért. Ebben semmi egyenlőtlen nincs.

Mielőtt gyerekeink voltak, ugyanígy álltunk egymas munkájához (mindkettőnknek hivatása van), sose kértük, hogy elé soroljon a másik a saját életének.

Mégis egyértelmű, hogy egymás párja vagyunk és összetartozunk. En pl. más férfit nem is igazán kívántam életemben, és amióta együtt vagyunk sem.

Más kapcsolatok meg tönkrementek a környezetünkben, ahol kezdetben az egekig értek a szép közhelyek.

2021. szept. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/96 anonim ***** válasza:
29%
#63 "Valahogy mi azt gondoljuk mindketten, hogy a gyerekek az elsők, és amikor a másik értük dolgozik, akkor azt a társáért is teszi. Bármilyen kényszerhelyzetben magától értetődően adnánk oda a saját/másik/mindkettőnk èletét az övékért. Ebben semmi egyenlőtlen nincs." - ebben valóban nincs, mert "mi azt gondoljuk mindketten"... egyenlőtlen ugye akkor lenne, ha csak az egyikötök gondolná ezt, a másikotok meg nem. Min emlíítettem egy valamelyik fél által nem kívánt gyerek SOSEM lesz az élete értelme... max az élete ANTI-értelme... tényleg volt már pár öngyilkosság azért, mert egy férfinek a nyakára szültek egy kicsibabát ... és én ezt valahol abszolút meg tudom érteni... most függetlenűl attól, hogy a Kérdező párja mennyire gondolja komolyan...
2021. szept. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/96 anonim ***** válasza:
41%
#64 lásd #58... magadra is veheted...
2021. szept. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/96 Derjaderja ***** válasza:
72%

Én is megértem, hogy ez nehéz helyzet, de onnantól, hogy megtörtént, a nő is kényszerhelyzetben van. A gyerekvállalás alternatívája számára onnantól nem az, hogy nem vállal gyereket, hanem hogy a már meglevő embriókat/magzatokat egy műtét során darabokba vágva veszik ki a testéből.

Ez egy egész más helyzet, nem tudhatod, mit él meg, aki belekerül. Szerencse hogy a párod fel tudta dolgozni.

Értem az álláspontodat, de ahogy írsz itt erről a helyzetről egy súlyos krízisben lévő nő kérdesére, az nem szép. Ezért kapsz ilyen válaszokat.

2021. szept. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/96 Derjaderja ***** válasza:
72%

Én láttam már abortált magzat leszakadt karját a vesetálban. Lehet a végsőkig hárítani és magyarázni, hogy nem ember, de ez akkor sem egy kis súlyú dog, még ha én sem vagyok abortuszellenes.


A férfi legrosszabb esetbeb szakít a párjával és nem kér a gyerekekből, akkor csak a gyerektartás marad. Aki emiatt 34 évesen öngyilkossággal zsarol egy kŕzisterhes nőt, aki állítólag a párja, az biztos nem nőtt fel érzelmileg.

2021. szept. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/96 Derjaderja ***** válasza:
80%

De látod, itt máris látszik az érzéketlenség és gyerekesség ebben a fontosság dologban. Ez nem arról szól, milyen fontos a nőnek a párja. Ilyen alapon ő is mondhatná, hogy nem volt olyan fontos, hogy a párja gumit húzzon, sem annyira, hogy felvàllalja a gyerekeiket, sem annyira hogy ne hisztizzen be.

A Te párod nem akar gyereket, és amikor terhes lett sem változott meg a véleménye. Ezért vetette el, nem azért mert fontosabb vagy neki. A nő akarata ellenére, érzelmi zsarolásra elvetetett gyerek a párkapcsolat végét jelenti.


A nőnek saját magáról kell dönteni. Az ő teste, így vagy úgy, nagyobb teher egyedül nevelni az ikreket, vagy elvetetni őket akarata ellenére, mint kényszerapanak lenni.


A férfi dolgozza fel. Peche volt, nehéz helyzetbe került, ez van. Van aki megbènul, mert elgázolja egy autó. Az életben vannak drámák, ez is nyilván az, a hisztéria akkor se segít.

2021. szept. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/96 anonim ***** válasza:
68%
#68 "A nő akarata ellenére, érzelmi zsarolásra elvetetett gyerek a párkapcsolat végét jelenti." - a férfi akarata ellenére megtartott gyerek szintén, a kettő közt pusztán annyi a különbség, hogy az abortusz utáni szakításon csak ketten szívnak... egyébként meg a nőnek is az a nagyobb tehetr, ha megtartja... és persze, egy nő szerint a nő oldala a nagyobb teher, egy férfi szerint meg a férfi oldala... azt gondolom, hogy MINDIG egyszerűbb a saját döntésem következményeit viselni/elviselni mint azt, ha más döntött a fejem felett... nehogy már bárki is azt akarja elhitetni velem, hogy nehezebb feldolgozni egy műtétileg foghúzás-kategóriás nőgyógyászati kisműtét egyszeri alkalmát, mint egy több évtizedes folyamatos szívást és megaláztatást. Az utolsó bekezdésed viszont tökéletes válasz a fő kérdésre: "Fel fogom tudni dolgozni valaha hogy nem tartottam meg az ikreimet?" - A _NŐ_ dolgozza fel. Peche volt, nehéz helyzetbe került, ez van. Van aki megbènul, mert elgázolja egy autó. Az életben vannak drámák, ez is nyilván az, a hisztéria akkor se segít. Amen...
2021. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/96 Derjaderja ***** válasza:
64%
Csakhogy a jog is azt mondja, amit én. Ha a nő meg akarja tartani, a férfi nem kényszerítheti abortuszra, sem fordítva.
2021. szept. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/96 Derjaderja ***** válasza:
43%

Amúgy ez egy olyan helyzet, amire nincs jó megoldás. Mindenki szerint más a kisebbik rossz. Szerinted nagyobb tragédia, ha van egy gyereked valahol, akivel soha semmi dolgod. Szerintem a "kisműtét", melynek során megölik a gyerekemet, rosszabb.

Valószínűleg nem fogunk kompromisszumra jutni, de ahogy fentebb írtam, bármit momdasz Te vagy az a patkány a történetben, a Kérdező fog dönteni szerencsére. Ha jól érteni, amúgy már döntött a "kisműtét" mellett.

2021. szept. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 Derjaderja ***** válasza:
37%
Mármint Te, vagy a patkány a történetben (Te nem vagy patkàny)
2021. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!