Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit kellene tennie a kismamának?

Mit kellene tennie a kismamának?

Figyelt kérdés

Adott egy házaspár, akinek már volt egy vetélés. Most újból jön(ne) a baba, viszont félidősen kiderült, hogy fejlődési rendellenessége van, olyan ami külsőleg látszik rajta, lehetnek vele kisebb problémák, de egyáltalán nem élettel összeegyeztethetetlen, és ez egy olyan dolog, amivel egy közel teljes életet élhet. Inkább az élete első éveiben nehezebb, de mégegyszer: ez nem egy olyan dolog, amivel másra szorul élete végéig, nyilván kiskorában igen, de akkor minden gyereknek szüksége van/lenne a szülőkre.


Az Anya szeretné megtartani, még ha tudja is, hogy nem lesz egyszerű, főleg az elején; viszont az Apa nem, mert elmondása szerint fél, hogy mi lesz ha nagyon durva lesz ez, meg rossz lesz a babának.


Szerintetek mi lenne a helyes döntés? (azok mellett, hogy már volt egy vetélés, és annyira nem is fiatalok a szülők/az anyuka 35 alatt/, és ez egy örökletes dolog, tehát nincs rá garancia, hogy a következő terhességnél nem következhet be)



2021. okt. 7. 09:17
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
29%
Miért is lenne fizikai képtelenség?:D Szerinted egy 22 hetes (akit egyébként más országokban megmentenek) nem tud nyögdécselni mikor megszületik? Nehogy azt hidd már.
2021. okt. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
65%

21!


Nehézen tud, miután még méhen belül megoldják hogy ne tudjon kint levegőt venni. De te, mint orvos, ezt ugye tudod. Ja, nem, mert nem vagy az.

2021. okt. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
26%
18: azt majd eldönti a szülő, hogy mit akar tudni, ugyanis a tájékoztatás alapszabálya, hogy annyit mondunk el, amennyit a páciens hallani szeretne. Egészen biztosan nem kezdenek bele részletekbe menni egy szorongó kismama esetében anélkül, hogy konkrétan rákérdezne.
2021. okt. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
7%
20: miért vetetnéd el a downost? Simán élettel összeegyeztethető.
2021. okt. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
91%

24!



Persze, végül is mindenki arra vagyik, hogy 40 évesen is a kisgyerekként funkcionáló fiát/lányát gondozza, felügyelje 7/24ben. Amellett suylos szívtelenséggé, is járhat a down. Nameg mindenkinek magánügye, hogy akar e fogyatékkal elő gyereket szülni, neveli. Nem a 20. voltam

2021. okt. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
93%

22: Te az internetről aztán marhára tudod, de én, aki nem egy vetélésindukciónál volt jelen, én meg biztos nem.

És szerinted hogy intézik el méhen belül? Ja, sehogy.

Dilapan, Nalador, ez a vetélésindukció. Nem szokás manapság káliummal vagy bármi mással szíven döfködni a magzatot, csak szelektív redukciónál kis terhességek esetén. Egy vetélésindukciónál nem.


18.: Ha konkrét szándékkal jön, nyilván én se kezdem el fejtegetni, csak amennyiről tudnia kell.


20.: Mert a down sokkal súlyosabb is lehet, mint az ember gondolja, és méhen belül ez nem ítélhető meg pontosan. Gyakori a szívfejlődési rendellenesség, a gyermekkori leukémia, a korai Alzheimer. Persze, van, aki önellátó, de a többség azért nem. Ez az én egyéni értékrendem, én nem tartanék meg egy downos gyereket, de nyilván másnak meg más az értékrendje és megtartaná.

2021. okt. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
23%

26: akkor írd le kérlek a kórház nevét ahol ezt csinálják, ugyanis törvényszegés egy életjelenségeket mutató magzat vesetálban való otthagyása. Ezért végzik minden kultúr helyen a káliumos vagy digoxinos szívmegállítást.


Bár nem lennék meglepve, sajnos tapasztalom rendszeresen, hogy az egészségügyben teljesen normális eljárásként vannak bűncselekmény határait súroló tevékenységeket vvégezve

2021. okt. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
90%

21 hetesen vetéltem el ikerbabákat. Én tudom milyen...

Egészségesek voltak, éltek mindketten, csak a méhem nem bírt el két babát... És nem, nem kaptak semmit, azért, hogy ne élve szülessenek meg, és ne kint haljanak meg, amikor elvágják a köldökzsinórt.

Rájuk dobtak egy lepedőt, és kirohantak Velük...

2021. okt. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
68%
28, ezt nagyon sajnálom, de itt egy elektív vagyis tervezett műtétről van szó, nem egy akut helyzetről. Egyébként a ti sajnálatos esetetekben is hivatalosan el kellett volna látni a gyermekeket, mivel minden életjelenséget mutató koraszülöttet _el kell látni_. Ez nem opcionális, ez törvényben szabályozott dolog. Akkor is ha 0% az életben maradás esélye.
2021. okt. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, nem akartam, hogy veszekedés legyen ebből.


Köszönöm szépen a válaszokat. Legjobb barátnőmről van szó, ezért nem akartam leírni ennyire konkrétan(bár így is elég konkrét), de igen, Ajak- és szájpadhasadékról van szó.

Ez egy nagyon nehéz döntés minden esetben, mivel ha megtartja, akkor igen valószínűleg egyedül fogja nevelni, az pedig nem a legjobb a baba számára. Viszont ha elveteti, az sem, mert már van kötődés, ráadásul ezzel együtt lehet élni, nem egyszerű de lehet. És félő, hogy utána emiatt teljesen ki fog készülni így, hogy ő nem szeretné ezt megtenni. Itt tényleg nincs jó döntés, illetve van, ha jól alakul mégis.

2021. okt. 7. 11:20
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!