Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit kellene tennie a kismamának?

Mit kellene tennie a kismamának?

Figyelt kérdés

Adott egy házaspár, akinek már volt egy vetélés. Most újból jön(ne) a baba, viszont félidősen kiderült, hogy fejlődési rendellenessége van, olyan ami külsőleg látszik rajta, lehetnek vele kisebb problémák, de egyáltalán nem élettel összeegyeztethetetlen, és ez egy olyan dolog, amivel egy közel teljes életet élhet. Inkább az élete első éveiben nehezebb, de mégegyszer: ez nem egy olyan dolog, amivel másra szorul élete végéig, nyilván kiskorában igen, de akkor minden gyereknek szüksége van/lenne a szülőkre.


Az Anya szeretné megtartani, még ha tudja is, hogy nem lesz egyszerű, főleg az elején; viszont az Apa nem, mert elmondása szerint fél, hogy mi lesz ha nagyon durva lesz ez, meg rossz lesz a babának.


Szerintetek mi lenne a helyes döntés? (azok mellett, hogy már volt egy vetélés, és annyira nem is fiatalok a szülők/az anyuka 35 alatt/, és ez egy örökletes dolog, tehát nincs rá garancia, hogy a következő terhességnél nem következhet be)



2021. okt. 7. 09:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
32%

3 éve akarok egy szájsebészeti műtétet, mert rendellenességgel születtem. Az én esetem merőben problémamentesebb mint egy szájpadlás és ajak gond, de mégis 3 éve tolódik, kidobtam szar orvosokra eddig fél milliót és az orvos most nyomott elém egy másfél milliós árajánlatot. És miért? Mert elmúltam 18 és ez plasztikai műtét hiába lennének eü kockázatai ha nem csináltatom meg. Tudom milyen szájsebészet és fogorvosok halmazai előtt lenni. Minden szar. Tény, a műtétem 2 éve covid miatt tolódik, de megjàrtam már a poklot. Elképzelni se tudom mennyit kell szenvedjen az, aki ennél súlyosabb arc berendezési és csont rendellenességi üggyel kell már ilyen fiatalon megküzdjön.


Én későn jutottam orvoshoz, és hadd ne részletezzem hogy mennyi bullyingon mentem keresztül. Milyen lenne ha egy gyerek 5-10 műtéten kelljen túlessen és még így is bántalmazás áldozata lesz? Szar.

Én nem vállalnám. Trauma lenne elvetetni, de neki lenne borzalmas mindenen túlesni. Én legalábbis nem tudnám újra elviselni amin eddig átmentem, pedig elég jó pszichológusom van (és igen, heti szinten 10-15 K-t számolhattok pszichológusra)

2021. okt. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
83%

Van egy régi barátnőm, akinek két ilyen gyereke van. Amikor az első született neki, még jóban voltunk és látogattuk egymást. Láttam, hogy eteti a gyereket. Ez 16 éve volt, azóta nem tudom elfelejteni. A gyerek szopott és az orrán folyt ki az anyatej, közben végig fulladozott, ordított. Pár év múlva mindenféle műtéteken átesett. Most középiskolás a gyerek. Olyan torz szegény lány arca, nem győzi takargatni a fotóin.

A hangja is torz. Az orra, a szája, az arcszerkezete, mindene. És ez csak a külső, gondold végig, belül mit érezhet, miken mehetett át.


Én megértem az apát, hogy nem akar ebben részt venni. Együtt lehet élni ezzel, csak kérdés, hogy milyen élet az ilyen.

2021. okt. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
35%
Nem is lenne kérdés, hogy megtartom. Az élet sokkal értékesebb annál, mint, hogy így eldobja valaki. Az a magzat értelmileg és szervileg is teljesen ép és teljes életet élhet majd. Sok újszülött születik úgy, hogy néhány műtétre szüksége van, mégsem sok szülő mondja azt, hogy inkább csapják agyon, mert szegénykének milyen rossz lesz a sok beavatkozás, meg csúfolni fogják esetleg a suliban.
2021. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
29%
Egyáltalán ilyen indokkal elveszik a babát? Nem hinném. Ez már közel van ahhoz, ha nem megfelelő nemű el lehessen vetetni, vagy ha nem tetszik az arca az ultrahangon.
2021. okt. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
56%
Én elvetetném
2021. okt. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 A kérdező kommentje:

Elméletileg el lehet ilyen indokkal is. Mind2 rész érthető, és igen, kiskorban sok nehézséggel kell megküzdeni, de ez a (legyen) 10 év csak egy része az ő életének, a másik meg az, hogy én úgy gondolom, ma már mindennel csúfolódnak a gyerekek. Ismerek olyat, aki teljesen egészségesen született, és mégis piszkálják, talán azért, mert szemüveges. Ilyen hülye világban élünk.


Másik meg az, hogy már nagyon sokat fejlődött az orvostudomány 10 év alatt is, ráadásul lenne orvos is, aki jól operál.

2021. okt. 7. 12:47
 37/64 anonim ***** válasza:
100%

36

Mi ebben az új? Régen is így volt, később is így lesz

2021. okt. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 Derjaderja ***** válasza:
100%

Ennek vannak fokozatai. Én ez alapján döntenék. Racionális döntésnek tartom a terhesség megszakítását egy súlyosabb esetben, amikor már komolyabb táplálási gondol vannak és a szemnek is borzalmasan néz ki a kisbaba. Ha az apa nem akarja, nem tudja így elfogadni, az egyérlművé teszi a kérdést.

Ha csak ajakhasadéka lenne, akkor mérlegelném, hogy megtartsam, akár a kapcsolat árán.

2021. okt. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 Derjaderja ***** válasza:

34. Pl.

[link]

2021. okt. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
58%

Én csecsemőket tornáztatok. Volt két kisbaba, aki 'járt hozzám' (más miatt), és még műtét előtt álltak.

Egyikőjüké igen súlyos volt, az egyik orrjukával egybe volt minden, pontosabban addig nem volt semmi, akkora volt a hasadék.

A kisfiú mindezek ellenére egy mosolygós, nagyon cuki kisfiú volt. Fél évesen volt az első műtétje, és már azután óriási volt a változás! Egyetlen heg maradt vissza az orra alatt az ajkáig, de nagyon szépen, vékonyan begyógyult.

A szájpadját csak később zárták be, de abból sem előtte, sem utána nem látszott semmi kívülről. A foglécekről nem tudok semmit, de az gondolom a későbbiekben fogorvos szépen tudja korrigálni, ha kell, fogaz tud beültetni...stb.

A táplálás persze nehezített volt élete első szakaszában, de ehhez vannak technikák, eszközök, az anyuka is hamar belejött, és ügyesen csinálta.


A másik egy kislány volt, Neki inkább a szájpadja volt nyitott, az ajkai kevésbé. Utóbbit szinte nyom nélkül sikerült korrigálni, a nagyobb műtét a szájpadján volt, de azt kívülről senki sem mondja meg.


Ma már teljes életet élnek.


Kolléganőm kislánya szintén így született. Nem tudták pontosan megmondani UH alapján, hogy mennyire lesz súlyos. Születése után derült ki, hogy nincs nagy gond, egy plasztikai műtét elegendő lett volna a megoldásához, csak azért lesz kettő, mert sajnos keloidos hegesedési hajlama is van a kislánynak, ami miatt elég vaskos heg maradt vissza, ezt fogják kortigálni. Nála még az etetés sem volt probléma, 2 éves koráig szopott.

Az Ő családjukban ez halmozottan fordul elő, a rokonságban még 3-an érintettek. Mindenki teljes életet él, és senki sem lett lelki rokkant az esetleges iskolai bántások miatt (biztos voltak, de mást meg másmiatt cikiznek, csúfolnak).


Ha csak a csúfolódás részét nézzük, hogy azért alarná elvetetni valaki a gyerekét, hogy ebben ne legyen része majd, mert milyen élete lesz szegénynek; nos, akkor ilyen erővel nem születhetnének meg kövér gyerekek, szeplősök, alacsonyak, vagy túl magasak, öröklött szembetgség miatt kancsalok, vagy szemüvegre szorulók sem... Ugye érezhető, hogy ez mennyire nem indok.


Megtartanám, ez nem kétséges, és mellette állnék, segítenék Neki mindenben, hogy átlendítsem a kezdeti nehézségeken, hogy aztán teljes életet élhessen, mint bárki más.

2021. okt. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!