Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 23 éves vagyok, terhes lettem,...

23 éves vagyok, terhes lettem, nagy dilemmában vagyok! Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Most lettem 23 éves, utolsó éves egyetemista vagyok a Semmelweisen. A párommal 4,5 éve vagyunk együtt, albérletben élünk. Ő most végzett az egyetemen, mesterdiplomás, de nem keres valami jól (havi 250.000). Az én családom semmiképpen nem tudna anyagilag támogatni, az övé igen, de nem szeretnék másokra támaszkodni. Nagyon szeretem a gyerekeket, értek is hozzájuk, (leendő) hivatásomból kifolyólag folyamatosan mozgássérült gyermekek között vagyok, tehát nem okozna gondot egy gyermek gondozása, nevelése. De nagyon bizonytalan vagyok, nincsen saját lakásunk, és én a legjobbat szeretném a születendő gyermekemnek. Felmerült az abortusz gondolata, de beleőrülnénk a fájdalomba, ugyanakkor racionálisan ez lenne talán a legjobb döntés. Én külföldön szeretnék (szerettem volna) elhelyezkedni a diplomám megszerzése után.

2021. okt. 26. 19:18
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
30%
ABORTUSZ!!!
2021. okt. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
40%
Nem tartanàm meg.
2021. okt. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
54%
Szereted a gyerekeket, stabil, tartós kapcsolatban vagy. Mi a kérdés? Biztosan nem ölném meg a gyermekemet, csak mert korábban jött, mint terveztem.
2021. okt. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
83%

Nem tervezett terhesseget en nem tartanék meg.

Hogy te hogyan döntesz, az rajtad múlik. Mondjuk ha "bele őrültök a fájdalomba " már az abortusz gondolatától is, nem igazán értem, mi a kérdés

2021. okt. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
37%
Legjobb fiatalon szülni, nehézségek mindig vannak, de nem kell nekik túlzott jelentőséget tulajdonítani. A volt menyem húszas évei vége felé szülte az unokámat, most 40 körül a jelen élettársával már nem sikerül teherbe esni.
2021. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
55%
Elvetetném
2021. okt. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim válasza:
31%

Négy dolgot tehetsz:

1. Iskola után elmész dolgozni és az anyuka, apuka vagy valaki vigyáz a gyermekre amig dolgoztok. Miután talpra áltatok a többi megy magától.


2. Lehetőséged szerint minél hamarabb a pároddal ki mész külföldre és ott nevelitek/születik meg a gyermek, ami nagyon jó lenne anyagi és a gyermek szempontjából is nyelvileg plusz kulturálisan. Nem érezné magát két világ polgárának.


3. Abortusz de csak akkor, ha:

1. A gyermek a göndört padlón fog élni. (Háromszori napi étkezés, Meleg víz, Ruha stb.)

2. Nem tudsz időt szánni rá. (Naponta minimum 2-4 óra foglalkozás a gyerekkel.)

3. Nem tudtok neki stabil hátteret biztositani (Tovább tanulás, Költözés, Jogosítvány stb.)


4. Örökbe adás:

Egy intézetbe vagy a szülőknek örökbe adni lehetőleg mikor megszületik, hogy ne károsodjon a pszichéije vagy legalább is ne annyira.

2021. okt. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
76%

23 évesen, stabil párkapcsolatban, anyuéktól külön élve, úgy, hogy mire jön a gyerek még diploma is meglesz, tutira nem vetetném el.

Lényegében minden feltétel adott, most az, hogy nem saját kacsalábon forgó kastélyban éltek külföldiában, a legkisebb probléma.


Alapból nem vagyok abortuszellenes, ha okkal történik, de itt nem látok akkora problémát ennyi alapján.

Feltéve persze, hogy apuka is így gondolja, de mivel többes számban őrültök meg, ezért feltételezem, hogy ő is akarná.

2021. okt. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim válasza:
37%
Csak a magam helyében tudok beszélni, nekem semmilyen gyerek nem kellene soha. De te te vagy, és vadidegen emberek nem dönthetnek helyetted. A kommentelők nem tudom, mit gondolnak magukról, más ember életével, sorsával senkinek sincs joga játszani.
2021. okt. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
79%
Én sem vagyok abortuszellenes, de nem igazán értem, mi pontosan a kérdés. Ha nem tudnátok feldolgozni az abortuszt, akkor -figyelembe véve a körülményeket (stabil párkapcsolat, van jövedelem)- tartsátok meg. Babával is lehet külföldre költözni, ott meg amúgy is albérletben kezdenétek. Ha itthon maradtok, szerintem neked jár a diplomás gyed (117 ezer/hó), illetve igénybe vehetitek a családi pótlékot (12.200), és a családi adókedvezményt (10.000.) , utóbbit a magzat 90 napos korától,és talán a jövő évi szja-visszatérítés is jár a párodnak jövőre. Ez nyilván nem túl sok, de a nullánál azért több.
2021. okt. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!