Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszt mennyi idő lelkileg...

Abortuszt mennyi idő lelkileg átvészelni?

Figyelt kérdés
Minden egyes nap belém hasít a fájdalom ha eszembe jut, nem is tudom más hogy tud könnyen átlendülni rajta. 3 hete volt de azóta is sírva kelek sírva fekszek, vele álmodok, azon gondolkozok kattog egésznap az agyam hogy hogy lehetett volna megoldani hogy megtudjam tartani. Gyűlölöm és hibáztatom magam néha meg úgy érzem tényleg helyesen cselekedtem.Pszichológus nincs nagyon a közelben nyugtatókat meg nem akarok szedni. Idővel enyhülni fog a fájdalom? Nem fog megszakadni a szívem ha egy kisbabára nézek?
2021. dec. 3. 08:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
A nagymamámnak közel nyolcvan évesen is fáj... Mit gondolsz?
2021. dec. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%
Helyesen cselekedtél. Csak akkor nem, amikor nem vedekeztél. Azért miért nem esz a bűntudat? :/
2021. dec. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Lehet, hogy az első hullámot pár hét/hónap alatt átvészeled, de ahogy az 1-es is írja, ez akár örökre ott marad a lelkedben. Ez egyedi psziché kérdése is.... Nyilván bőven volt rá okod, hogy ne tartsd meg - és alaposan átgondoltad előtte.

Esetleg próbálj keresni online önsegítő csoportot, szerintem sokat segíthet a kibeszélés hasonló sorsú nőkkel.

2021. dec. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tényleg csak "túlélem" a napokat, nem enyhül a fájdalom. Természetesen bűntudatom is van ne aggódj afelől, hogy nincs.
2021. dec. 3. 09:09
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Anyukámnak 17évesen volt, most 46 éves , sose fogja feldolgozni, főleg hogy 2015 -ben is volt
2021. dec. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Nyomást gyakoroltak rád, hogy abortuszra menj?
2021. dec. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én nagyon megszerettem volna tartani de a környezetem miatt nem lehetett. Talán tényleg az én hibám mert nem voltam elég bátor, hogy megtartsam de anyagilag se álltam igazán készen rá
2021. dec. 3. 12:12
 8/17 anonim ***** válasza:
26%
Nagymama húga haláláig (83 éves koráig), hogy nem lett volna joga elvenni a gyermeke életét, és az utolsó napig bánta, hogy megtette. Sokat emlegettw.
2021. dec. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én külföldön élek, de biztosan Magyarországon is léteznek anonym alapítványok hasonlo helyzetben lévőknek, akik tudnak pszichológiai támaszt adni, akár telefonon is. Mindenképp utanajárnék. Amúgy szerintem max az idő (hosszú idő) halvanyitja majd el, de amint feljebb írták, elfelejteni sose fogod. Épp ezért keress fel pszichológust, aki tud segíteni rendbetenni ezt magadban, amennyire lehet, mert akár évek múlva is kihathat az onertekelesedre, a parkapcsolataidra, a szexuális életedre, a jövőbeni gyerekeiddel való kapcsolatod rá.
2021. dec. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%

Nem akarlak bántani. De az első lépés az, hogy szembenézel azzal, hogy az egészet magadnak köszönheted. Nincs olyan, hogy a környezetem... Ha nem olyanok a lehetőségeim, akkor védekezem. Ha meg igazán akarom, akkor akármilyen a környezet, megteszek érte mindent. Szembenézni azzal, hogy Te alakítottad így. Azzal, hogy rákened valakire vagy valamire nem lesz könnyebb. Ha hajlandó vagy az eset által tanulni magadról, sokat fejlődhetsz, erősebb lehetsz lelkileg.

Írom ezt úgy, hogy két hete tudtuk, hogy terhes vagyok a kisebbik gyerekkel, mikor a férjem bejelentette, hogy inkább vegigdugná a fél világot. Mindezt úgy, hogy mindkét gyereket ő akarta jobban. Én megtartották, már terhesen is egyedül voltam megspékelve egy egyévessel. Két éve volt ez, az segített, hogy szembenéztem vele, hogy én is vastagon benne vagyok, hogy így történt. Eljutottam odáig, hogy jól érzem magam, és semmit sem bánok. Nyilván a tiéd egy más helyzet, de még lehet tanulni együtt élni vele, ha elég bátor vagy.

2021. dec. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!