Milyen opciók vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A terhesség korai fázisban megszakítható tablettával is? Tudom, Ausztriában például ez gyakori módszer, de azt olvastam legalizálták itt is - viszont ezt ugye csak az első hetekben lehet(?).


Műtéti úton csak akkor lehet, ha már van szívdobogás, ami esetemben még nem valószínű (tehát nincs még 5 hetes), orvoshoz a héten megyek.

Ennek a menetét tudom, egyszer átestem már rajta.


A kérdés lényege, hogy van-e bármilyen más lehetőség a műtéten kívül (tehát még az első 2-3 hétben), minden létező opció érdekelne.


Ui.:

Nem mintha bárkire tartozna, de mindig védekezünk, pszichiátriai betegség miatt nem lehetséges a megtartása, az erre kapott gyógyszerek miatt meg nehezebb a fogamzásgátlás, mint normál esetben.

De ha ettől függetlenül szebb lesz a napod, és könnyebben alszol el, nyugodtan írd le, hogy ez mennyire gáz dolog, hogy “jobban” kéne védekezni, hogy az abortusz az gyilkosság, vagy hogy milyen szörnyű ember vagyok - csak bátran.


Természetesen minden jóindulatú választ előre is nagyon köszönök!



2022. ápr. 20. 19:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Rosszul olvastad, Magyarországon nincs lehetőség semmilyen terhességi korban a terhesség gyógyszeres megszakítására. Csak a műtét, és ahogy írtad, ahhoz előgg az élő terhesség igazolása kell.

Ausztriába át lehet menni jó pénzért gyógyszeres abortuszra.

[link]


Egyébként értem én, hogy pszichiátriai betegség, meg gyógyszerek, na de másodjára? Miért nem rakatsz fel egy spirált? Azt nem befolyásolja semmilyen gyógyszer....

2022. ápr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Idehaza nincs gyógyszeres,csak a műtéti.
2022. ápr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak a műtét jöhet szóba.

Illetve közvetlen az aktus után, 72 órán belül esemény utáni tabletta.

2022. ápr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Én is értem, hogy pszichiátriai betegség meg gyógyszerek, de mondjuk a gumira milyen ellenjavallatod van, hogy még az sem?!

Nem, ha már másodszor lesz szükséged abortuszra, akkor nem védekeztek, ezzel ne is mentegetőzz, mert igen is jobban kéne védekezni.

És igen, csak a műtét van, szóval így jártál.

2022. ápr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
"Az első 2-3 hétben" --akkor még nem is tudod,hogy terhes vagy-e! A következő menzesz elmaradásakor vagy 4 hetes. Akkor mutatja ki legkorábban a teszt.
2022. ápr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

4


A gumi itt mindig mindenkinek kiszakad 😅 na meg persze a latex menteset sem bírják.

2022. ápr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

"tehát még az első 2-3 hétben"


Itt bukott el a sztori. Kamu.

2022. ápr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


A gumira természetesen semmilyen hatással nincs semmi, ezt használjuk.

Természetesen a 0 fogamzásgátlás után nem lenne “”mentségem””. A fogamzásgátló tablettát nem tudom szedni.

A sprirál sem hormontartalmú (nyilván) viszont ezt még nem helyeztettem fel.


Két hete elszakadt, és kértem rá esemény utánit rögtön, ezért írtam a 2-3 hetet, mert most csináltam tesztet ami pozitív lett, ezzel együtt pedig 1 hete kellett volna megjönnie (bár tény, hogy nem mindig pontos, szokott késni).


Az egyik gyógyszerem hormontartalma miatt okozhat egyébként hamis pozitívat, remélem erről van szó, főleg ha azt mondjátok, ilyenkor még nem állapítja meg a teszt.


Szóval ha jól értem mindezek ellenére sem állapítható meg ilyen “korán”. Remélem így van, és csak feleslegesen pánikoltam.


Még egyszer köszönöm mindenkinek.

2022. ápr. 21. 06:42
 9/12 A kérdező kommentje:

#7 ha valami kamut gyártanék, az nem lenne ennyire nyakatekert sztori, de őszintén örülök a válaszodnak, mert ezek szerint ez is megerősíti amit feljebb írtam, hogy még nem lehet megállapítani.

Csak a teszt után elkönyveltem magamnak, hogy oké, tuti pozitív, remélem nincs igazam!


Köszönöm neked is!

2022. ápr. 21. 06:45
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1 hete kellett volna megjönnie,akkor 5 hetes vagy. Nem 2-3.

Az utolsó menzesz első napjától kell számolni,nem a fogantatástól.

2022. ápr. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!