Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit gondoltok az abortuszról?...

Mit gondoltok az abortuszról? Szerintetek gyilkosság, vagy (ahogy az ''úgynevezett'' liberálisok hangoztatják) egy fogamzásgátlási módszer?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 28. 22:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/232 Dzsonszi válasza:
21%

#40 És ha borsó méretű, akkor az még nem számít gyilkosságnak?

Válaszolj már erre légyszives.

a) Odamegyek egy 12 hetes anyához, hasba rúgom és elvetél. Gyilkosságnak számít?

b) A 12 hetes anya elveti a gyerekét, gyilkosságnak számít?

2022. ápr. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/232 anonim ***** válasza:
23%

#40 "az anyja 12 hetes koráig dönthet erről. Gyakorlatilag borsó méretű a "gyerek" ilyenkor."

Nem, nem az.

Éppen ez a gond, hogy elhitted ezt a propagandát.

11 hetesen majdnem elvesztettem a magzatomat, pontosan láttam az ultrahangon milyen és mekkora. 11 hetesen - nem 12! - már egy teljesen ép picike emberke, aki jól láthatóan nyújtogatta a kezét, lábát.

Ahogy valóban volt vetélésem alig 5 hetesen és akkor tényleg csak egy "kis csomó" volt, láttam. Kb diónyi méretű volt. Őt is megsirattam, mert ő is a gyermekem volt - még ha csak ennyi idő is jutott neki.

Egy 12 hetes magzat abortusza nem egy borsó méretű sejthalmaz kivétele. Egy 12 hetes magzatot sebész eszközzel feldarabolnak és a darabjait, kezét, lábát, fejét szedik ki egyenként az "anya" méhéből.

Ezt kellene megértenetek mielőtt az abortuszról véleményt alkottok!

[link]

2022. ápr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/232 anonim ***** válasza:
87%

Egyik sem.

Aki nem képes vállalni egy gyermek megszülését - és itt most teljesen mindegy, hogy egészségügyi, anyagi vagy pszichés eredetű ennek az oka, - az jobban teszi, hogy miután belátta csak az egyiket is, nem szüli meg a gyereket. Dobálózhatsz itt mindenféle szókiforgató fordulattal kérdező, de annak semmi értelme, hogy egy gyerek nyomorban, nélkülözésben, szeretet nélkül, pszichés roncsként vagy egész életét végig kísérő betegségben nőjön fel és élje le a későbbi életét.

Az anyja érzi ezt és nélküled is képes eldönteni, hogy mi lenne számukra a legjobb, - semmi közöd mások legbelsőbb magánügyeihez és ezt nem ártana tiszteletben tartanod! Foglalkozz a körülötted esedékes részletek rendezésével, - ne mások életében kotorásszál!

2022. ápr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/232 anonim ***** válasza:
87%

Én 2-3 oldallal ezelőtt feltettem egy kérdést, de azt ignorálta mindenki.


Miért kellene mások helyett eldöntenünk ezt a kérdést?

Miért nem jó az, ha az, aki nem akar abortuszt, az nem csinál, aki pedig akar, annak meg van engedve?


Én nem szeretnék más elvei alapján élni. Éppen ezért én sem várom el, hogy mások az én elveim alapján éljenek. Ha nem értünk egyet, akkor max nem kötjük össze az életünket.

2022. ápr. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/232 anonim ***** válasza:
65%
44-es: a rövid válasz erre az, hogy a legtöbb abortuszellenes ember vallásos. És a vallásos emberek sokszor úgy érzik, hogy maga a vallásosság nem magánügy.
2022. ápr. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/232 A kérdező kommentje:

#33 Ezzel a két érvvel teljesen egyetértek,

- Az anya élete van veszélyben

- A nőt megerőszakolták

Én kiegészíteném ezt egy harmadikkal

-Ha a gyermek bizonyíthatóan súlyosan értelmi vagy testi fogyatékos lesz.

Több eset nincs a számomra ahol ''elfogadható'' ez az emberölés.

2022. ápr. 29. 17:27
 47/232 anonim ***** válasza:
15%
#46: Én még fogyatékosságnál se engedném meg. Egy autistának vagy egy Down-kórosnak nincs joga megszületni?
2022. ápr. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/232 A kérdező kommentje:
#47 Ha egy súlyosan fogyatékos ember aki öntudatlan, és ónelállatásra képtelen, abban az esetben nem tartanám fairnak, hogy a szülőknek őt is gondozni ápolni kell, hisz ha meghalnak a szülei, mi lesz a gyerekükkel, miben bízhatnak a szülők, hogy egy menhely befogadja és ott jobb lesz neki? Nem hiszem, szóval ebben az esetben abszolút megértem az abortuszt, ebben a helyzetben a szülők nem kényszeríthetők, hogy feláldozzák az életüket, és gondolom jönnek majd a libsik, hogy na itt az oximimoron, de akkor is így gondolom ezt.
2022. ápr. 29. 18:07
 49/232 anonim ***** válasza:
83%

47-es: fogyatékkal születtem és nehogy azt hidd, hogy könnyű vele élni vagy ezzel megküzdeni. De senki se fizeti a pszichológusomat az emiatt ért traumák miatt. A betegségem sem 100%-ban tb támogatott eljárásokat követel. Akkor mi van? Én nem kértem hogy megszülessek és ha nem lenne amiért éljek jelenleg már rég felvágtam volna az ereimet.

Hidd el, fogyatékkal, még akár enyhével is élni: szar. És tudom, hogy hiába érvelnek, mert amíg nem veszted el a kezed és a lábad addig nem fogod megérteni miről beszélek. Szóval már bocs, de ne akarj más szemszögéből papolni. A fogyatékos ismerőseim 99% tudja hogy ölné meg magát, mert át kellett gondoljuk jó párszor hogy élet-e az ilyen élet.

2022. ápr. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/232 anonim ***** válasza:
100%
Előre látom, hogy majd azzal érvelsz hogy eltúlzott példa a kéz és láb elvesztése. És tudod, valahol igazad is lenne, mert ott már valószínűleg csak fantomfájdalom marad, míg más betegségnél akár rendszeres testi fájdalom vagy egyéb mentális korlát is van, ami még rosszabb. De annyira felcseszett az érvelésed, és a beszűkült látóköröd, hogy bár nem vagyok egy rosszindulatú ember alapvetően, de most mindent megadnék azért ha testet cserélhetnek veled. Hogy éld át azokat a fájdalmakat, kínokat és lelki traumákat amit egy átlagos fogyatékos átél. És csak utána, csakis utána merj olyant írni, hogy az élet szép és mindenkinek jó lesz, ha down kóros, ha nincs lába, ha vak, ha bármi.
2022. ápr. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!