Aki abortuszt végeztett, miért érez utána lelkifurdalást?

Figyelt kérdés

Két olyan ismerősöm is van, aki ilyesmit csinált. Az egyikük 10+ éve, azóta bánja és kerek perec gyilkosságnak nevezi. A másikuk most végeztette el, és a teljes baráti kör összegyűlt, hogy vígasztalja, ami több kérdést felvet.

Ha ma már ez egy teljesen elfogadott dolog és sokan kardoskosnak amellett, hogy ez morálisan teljesen rendben van (sejtcsomó stb.), akkor miért érzik magukat rosszul a beavatkozás után lelkileg a nők?


2022. máj. 19. 13:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%
Feltételezem, nem csak az veteti el, aki nem akarna babát, hanem az is, aki szimplán nem tudja megtartani a körülmények miatt, pl. nincs elég pénze eltartani.
2022. máj. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
1 nem ez a kérdés
2022. máj. 19. 13:11
 3/31 anonim ***** válasza:
94%
Mert az abortusz szar. Csak felnevelni egy nem kívánt gyereket még szarabb, ezért választják.
2022. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%
Attól, hogy morálisan rendben van, még érezheti rosszul magát tőle az az ember. Nem robotok vagyunk, hogy csak rosszat és jót érezzünk. Vagy te így működsz? :)
2022. máj. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, hogy a lelkük mélyén meg akarták tartani, csak a környezet nyomására vetették el. A nők között elég sok a külső kontrollos, akire túlságosan nagy hatással van az, hogy a körülötte levők mit mondanak neki/róla. És nem tud eléggé figyelni a saját belső érzéseire.
2022. máj. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
86%
Attól még, hogy valami rendben van morálisan, érintheti rosszul a személyt. Én nem ítélem el az abortuszt, teljesen jó, hogy van erre lehetőség, de ha nekem lett volna, én is rosszul érezném magam, hogy felelőtlen voltam.
2022. máj. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
67%
Lehet, hogy vallásos, vagy szentimentális típus. Én pl nem tartom rossz dolognak, sokkal rosszabb lenne megszületnie azoknak a gyerekeknek, akiket nem akartak és nincs pénz, de türelem a felnevelésükre. Az csak egy kezdetleges dolog, még nem érez, nincsenek gondolatai, alig több egy petesejtnél vagy spermánál. Aki ezeket gyászolja, annak könnyet kéne hullatnia a kidobott használt óvszerért is, mert annak is kb annyi köze van egy élő személyhez.
2022. máj. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
82%

Hát meg azért attól még, mert nem tudta/akarta megtartani a babát, érzelmileg igenis lehet megterhelő. Oké, hogy morálisan technikailag "oké", de morálisan az is technikaliag "oké", hogy a kutyádat egy két méteres láncra kötve tartod az udvaron, aztán azért mégsem olyan jó dolog. Egy nőnél ráadásul a terhesség igenis jár biológiai változásokkal, még ha az elején vagy, akkor is, és a hormonok nem múlnak el nyomtalanul csak úgy, mert a kiváltó okot történetesen kivették belőle. Plusz nem mindegy az sem, hogy miért kellett elvetetnie a babát, szerintem ha valaki zsigerileg undorodik a terhességtől, a gyerekektől, az egész szülőségtől, ő könnyebben viseli az ilyesmit, mint akinél külső okok voltak az indok (anyagilag nem tehette meg, rosszkor jött, a párja nem vállalja, neadjisten beteg lett volna a kicsi, satöbbi), mert ott valójában vágyott volna rá és szerette volna megtartani, csak valamiért nem lehetett, és ilyen dologról lemondani úgy, hogy igazából nem szeretnéd, azért igenis szomorúságra ad okot.


De nem hiszem el, hogy ezt nem érted, szóval ez is csak egy ilyen abortuszellenes provokáló kérdés, aminek az égvilágon semmi értelme.

2022. máj. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%

No meg bármelyik végén vagy az abortusz okának a kórház még egyet bele is rúg ám az emberbe…

30 hetes terhesen feküdtem bent velem azonos korú vagy már előrébb haladott kismamákkal, tehát látványos pocakokkal majd egyszer csak behoztak hozzánk egy abortuszost, mert hova máshova vinnék mintsem a terhesekhez…

Az első perctől ahogy várt a műtétre az utolsóig amíg haza nem engedték sírt. 4 boldog kismama nem volt nagy vigasz neki.

2022. máj. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
81%

Én nem érzem rosszul magam.

Védekezetem, de sajnos becsúszott.

Nem szerettem volna szt a gyereket akkor sem ha megtartom.

Számomra nem volt kérdés.


Bár a barataim orrára sem kötöttem. Magánügy

2022. máj. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!