Aki abortuszt végeztett, miért érez utána lelkifurdalást?

Figyelt kérdés

Két olyan ismerősöm is van, aki ilyesmit csinált. Az egyikük 10+ éve, azóta bánja és kerek perec gyilkosságnak nevezi. A másikuk most végeztette el, és a teljes baráti kör összegyűlt, hogy vígasztalja, ami több kérdést felvet.

Ha ma már ez egy teljesen elfogadott dolog és sokan kardoskosnak amellett, hogy ez morálisan teljesen rendben van (sejtcsomó stb.), akkor miért érzik magukat rosszul a beavatkozás után lelkileg a nők?


2022. máj. 19. 13:08
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
77%

Az ilyen hülyék miatt érzik rosszul magukat, mint te, "kedves" kérdező.

Hol elfogadott az abortusz? Nem lehet róla beszélni, nem lehet bevallani, hogy volt, a nők 80-90%a titkolja, vagy nagyon megválogatja kinek mondja el. A kórházban úgy bánnak az abortuszosokkal, mint a kivert kutyával sem.

A hormonok, az abortusz okai, a külső nyomás, a lelki dolgok, amiket a büdös életben nem fogsz felfogni. Kar volt ezt a kérdést feltenned. Egyetlen 1 válaszadó van a te véleményeden, de szerinted mindenki hülye, csak te vagy helikopter.

2022. máj. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Mert amikor várja a gyereket, de muszáj elvetetnie pl anyai-magzati okok miatt (én pl ki sem hordhatnám a gyerekemet a betegségem okán) az szr.
2022. máj. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
69%
Komolyan hihetetlen, hogy még mindig itt lehetsz, minden áldott másnap provokálva a magzatgyilkosságos kérdésiddel (ezen az oldalon ez a második, de a párkapcsolatokban is toltál egyet).
2022. máj. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
23 az nem az én hibám, hogy tettél valamit, ami miatt mardos a lelkiismeret.
2022. máj. 21. 11:50
 25/31 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem belül te is érzed, hogy nem helyes mások méhében turkálni, ezért csak ilyen rejtett módon merted beleszőni az abortuszellenességed a kérdésbe.

Nincs jobb dolgod? Menj inkább önkénteskedni egy nevelőotthonba, vagy végezz el egy nevelőszülői tanfolyamot, és vegyél magadhoz pár esélytelen, állami rendszerben tengődő gyereket.

2022. máj. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon is helyen más méhében turkálni, főleg, ha az én gyerekem növekszik benne - és amihez ebben a patriarchtus által irányított, nőket elnyomó világban az apukának a törvány szerint semmi köze.
2022. máj. 21. 12:11
 27/31 anonim ***** válasza:
91%

26

Ezt köszönheted magadnak is.

Stabil, őszinte kapcsolatba ejtesz csak teherbe nőt, ha nem az, akkor védekezel.

Ha védekezés mellett csúszott be, akkor tényleg nincs mit tenni, meg kell értened ha a nő nem akarja

2022. máj. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
#27 magyarul a férfinek ne legyen joga a saját gyereke életéhez, csakis a nőnek. Meg is érkeztünk, köszi.
2022. máj. 21. 12:31
 29/31 anonim ***** válasza:
73%
28. De joga van, amint megszületik. Addig nem gyerek. Ameddig el lehet vetetni embrió. Amint megszületik, minden joga meg van hozzá. Vagy szerinted egy embrió élete ugyanannyit ér mint egy megszületett gyereké?
2022. máj. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
55%

Ja, hogy nem húztál gumit a pöcködre? Az nem a te gyereked, hanem egy sejtcsomó a nő testében.

Te elvileg abortusz ellenesként képes voltál védekezés nélkül szexelni, most meg durci van, hogy a nő elveteti? Ha nem is értesz egyet a szabályozással, amennyiben nem vagy hülye, pontosan tudtad, hogy a te jogaid addig tartanak, hogy gumit húzol a pömpösre. Nem tetted, ennyire ugye nem volt fontos, hogy ne öljék meg a "gyerekedet".

Ezek után köpj fel, és állj alá. Többször. A saját elveid szerint is kudarcot vallottál, most meg itt megy a hiszti, ahelyett, hogy felvállalnád, hogy az abortusz ugyanannyira a te hibád is. Ez az egyik legundorítóbb kérdés, amit ezen az oldalon olvastam, pedig van bőven merítés.

2022. máj. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!