Aki abortuszt végeztett, miért érez utána lelkifurdalást?

Figyelt kérdés

Két olyan ismerősöm is van, aki ilyesmit csinált. Az egyikük 10+ éve, azóta bánja és kerek perec gyilkosságnak nevezi. A másikuk most végeztette el, és a teljes baráti kör összegyűlt, hogy vígasztalja, ami több kérdést felvet.

Ha ma már ez egy teljesen elfogadott dolog és sokan kardoskosnak amellett, hogy ez morálisan teljesen rendben van (sejtcsomó stb.), akkor miért érzik magukat rosszul a beavatkozás után lelkileg a nők?


2022. máj. 19. 13:08
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
1 ha morálisan rendben van, akkor nem érinti rosszul a személyt. Szerintem belül érzik ezek a nők, hogy nem helyes, amit tettek és mélyen bánják.
2022. máj. 19. 15:30
 12/31 anonim ***** válasza:
90%
11. Szerintem meg ennyi ésszel ne analizálj senkit, mert csak kiröhögteted magad. Ha te nem tartod morálisan elfogadhatónak, ne menj abortuszra, de a többi embert hagyd békén!
2022. máj. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
87%

11

Szerinted... más szerint meg nem.

2022. máj. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
7%

#9 ő is lehetett volna boldog kismama, senki nem tiltotta neki. Utolsó pillanatban is meggondolhatta volna magát de inkább a könnyebb utat választotta.

Én teljesen megértem, hogy senki nem sajnálta. Miért is kellett volna. Más gyilkosokat se sajnálnak többnyire.

2022. máj. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
82%
14. Te hány szervedet adtad oda haldoklónak? Csontvelőt adományoztál? Ha nem, te is gyilkos vagy. A fél májadtól, vesédtől valaki élhetne, így meg halott. Vagy csak addig ilyen nagy a pofád amíg más testéről van szó?
2022. máj. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

14, szerintem igazad van.

15, a szerv adományozás nem tudom hogyan jön a magzatgyilkossághoz. Vagy te azért szülsz, hogy a gyereked szerveit odaadják másnak vagy mi?

2022. máj. 19. 17:15
 17/31 anonim ***** válasza:
75%
16. Ó pedig igazán egyszerű, de szívesen segítek. Egy megtermékenyített petesejt életéért egy nőnek fel kell áldoznia a testét. Ahhoz, hogy egy májbeteg éljen, szintén valakinek fel kell áldoznia a testét. Ezen a logika mentén, ha nektek ennyire fontos az élet védelme, miért nem ajánljátok fel a szerveiteket? Vagy csak addig fontos az élet nektek, amíg korlátozni tudjátok a nők testét, igaz?
2022. máj. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
97%
A szíve akarta de az esze tudta hogy nyomor lenne. Vagy beteg volt gyerek, vagy ő maga. Kevés ember megy ebbe bele lazán, sokaknak szenvedés.
2022. máj. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
79%
24. Hát igen, nehéz lehet ha nem tudsz mit mondani. Besültél igaz? Jó lecke neked ez, hogy hiába okoskodsz, fegyvertelenül hamar elfogysz. Szia 🙋‍♀️
2022. máj. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
97%
Már eldöntötted mi a válasz, így minek kérdezel? Semmi mást nem akarsz meghallani, csak hogy "belül tudták hogy rossz". És ha nem így volt? Akkor összedől a világod?
2022. máj. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!