Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nagyon nagy bun a terhesseg...

Nagyon nagy bun a terhesseg megszakitasa? ha igy dontok hogyan eljek vele lelkileg tovabb?

Figyelt kérdés
Pozitiv lett a tesztem,ha hamarabb lett volna egy nehany honappal bevallaltam volna,de sajnos olyan helyzetbe kerultunk mind penzugyileg es minden szempontbol hohy elgondolkodtam a terhessegem megszakitasan,viszont nagyon sajnalom,bant a dolog tudom korultekintobbnek kellett volna lennunk,de ha mar ez van,nem tudom hogyan fogok meg donteni,ha nem allnak helyre a dolgok akkor muszaly lesz elvetetnem.... kerlek ne kioktassatok,van az a helyzet mikor ez is opcio,es sajnos most az...akik at estek mar ezen,elmondanatok a velemenyeteket? illetve hogy mennyire fajt?
2022. okt. 30. 20:59
1 2
 1/13 anonim válasza:
24%
Ne szakítsd meg. Ha megszakítod,akkor megbántod.
2022. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem bűn.
2022. okt. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Nagyobb bűn ha megtartod és az alap dolgokat sem vagy képes megvenni neki.
2022. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Életed végéig bánni fogod. Néhany hónapja bevállaltad volna. Ok.tegyük fel, hogy néhány hónappal előbb jön ugyanabban a helyzetben vagy, mint most. Annyi, hogy akkor már nem tudnád elvetetni. Szülés előtt vagy 1-2 hónappal. Otthagynád a kórházban? Vagy megoldanád? Ha az utóbbi, akkor most is meg tudod.
2022. okt. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Azt kell mérlegelni ilyenkor, hogy mi van, ha nem lehetsz újra terhes. Mert benne van a pakliban. El tudod e fogadni.


Egyébként nem bűn, hiszen ha nem tudod megfelelően ellatni, akkor nagyobb bűn, ha kiteszed annak, hogy nem tudsz neki pld enni adni vagy normális lakhatast biztositani.

2022. okt. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

#3

Én ezt a hozzáállást nem értem.

Oké, meg van ez, hogy tényleg elég baj, meg kár érte, hiszen egy pici élet.

De mennyivel jobb, ha úgy nevelkedik fel, hogy egy csepp szeretetet nem kap. Ha bántanák egész életében. Kérdezz meg pl egy olyat akit gyerekkorától molesztáltak vagy vertek otthon, biztos van itt ilyen ember. Hogy jobb lett volna meg sem születni, vagy szerinte így is megérte az élet.

Vagy aki beteg. Szerintem az nem élet. Én is addig szeretnék csak élni, míg tudok magamról gondoskodni. Ha nem akkor örülnék ha lenne rá mód, hogy megoldódjon a probléma (eutanázia). Az nem élet, hogy úgy kell valakinek kivakarni a kakiból, meg nem tudnék normális ételt enni, meg minden napom fájdalommal telne.

Van akinek meg ilyen az "élete" születésétől a haláláig. Mert a szülei "vállalták", nehogy megfosszák az "életétől".

Nem kellene ennyire az abortusz ellen lenni. Meg van annak is a maga haszna. Oké, ha valaki amiatt vetetné el, mert lány, de fiút akar, na azt nem tudnám megérteni.

Én is fiút szeretnék majd, ha úgy van. De míg egészséges addig én boldog lennék és ugyan úgy szeretném és vigyáznék rá.

2022. okt. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán nem nagy bűn. Viszont ha bizonytalan vagy, vagy egyáltalán eljátszol a gondolattal hogy megtartod akkor lehet, hogy az ab nem a te utatd. Mondom ezt úgy, hogy nekem volt, saját döntésből és azóta sem bántam meg, nincsenek álmatlan éjszakáim. De igen, a beavatkozás utáni időszak engem is megviselt mentálisan. Hát még akkor mennyire megviselt volna, ha tulajdonképpen nem is akartam volna keresztülmenni rajta. A helyzetedben mérlegelni kell. El tudnád tartani - akár egyedül is ha úgy alakul? Lenne segítséged?
2022. okt. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Nagyobb bűn, hogy írni sem tudsz, de gyereket csinálni igen.


Mennyire lehetett stabil a helyzetetek, ha pár hónapon belül idáig jutottatok? Gondolom nem egyik napról a másikra, akkor miért is dolgoztatok a családalapításon? Ahogy nyelvtan, létezik védekezés is.

2022. okt. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
12 éve volt abortuszom, nem bántam meg, nem befolyásolta az életemet. Ott és akkor azt a döntést hoztam. Azóta már van egy kisfiam.
2022. okt. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Az abortusz nem bűn és a gyilkosságtól olyan messze van, mint innen Kína, szóval hülyeségeket nem kell beszélni. Valamit, ami meg sem született, nem lehet megölni, tehát ez a “az abortusz gyilkosság” halandzsa több sebből is vérzik.

Viszont érezhetően nem vagy 100%-ig biztos a döntésedben, hisz tulajdonképpen akarnád ezt a terhességet, ha úgy állnál anyagilag. Ellenben felnőtt emberként illő lenne felelősségteljesen gondolkodni és felfogni azt, hogy semmivel jobb, ha nyomorba szülsz. Bármennyire is fáj, ha nincsen meg a megfelelő alap egy gyerek tisztességes felneveléséhez, akkor bizony nem kell gyereket vállalni.

Nekem unokatesómnak volt abja jó sok éve, egy pillanatra nem bánja, de ő biztos is volt benne, hogy nem akarja megtartani, hisz minden körülmény adott lett volna, kivéve a legfontosabb, hogy nem akart gyereket ugyebár. Nálad más a helyzet, de idővel túl leszel rajta.

2022. okt. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!