2 gyermek után ikrekkel vagyok terhes. Megtartanátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Férjemmel van 2 gyermekünk, 4,5 és 2,5 évesek. Mindig 2 gyermeket szerettük volna, így vettünk házat, autót, mindent. Egyáltalán nem akartunk több gyermeket(védekezés mellett jött) ráadásul ikrek. (egyébként az elköttetés is szóba jött, de a női dokim a fiatal korom miatt egyelőre le beszélt róla) csak hogy értsétek mennyire nem akartunk több gyereket...még ha csak egy lenne megtartanánk, na de kettő?? Sem anyagilag nem bírnánk, új autó kéne, meg most lett már könnyebb a 2 kicsivel is, tudom hogy a kicsik is mire megszületnének már a kicsi is ovis lenne, de így is állandóan betegek, nagy mindnet haza hoz oviból 1 hét ovi - 2 hét itthon, és akkor még elkapná a 2 pici is, a gyógyszer árakról ne is beszéljünk. A kicsivel 2 éves koráig nem volt át aludt éjszaka, most hogy végre alszik megint jönne 2.... Ajjj de nehéz ez, nincs szívem megölni őket, de sem anyagilag, sem idegileg nem bírnánk. Ti megtartanátok őket? Volt valaki ilyen helyzetben? Bocsánat ha kicsit kusza lett, össze vagyok zavarodva teljesen.
2022. dec. 15. 12:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
87%
Hu egyrészt megértelek, ez az egyik ok, amiért nem merek vállalni másodikat, mert mi van ha ikrek. Ezt sajnos nektek kell eldönteni. Könnyen mondom, hogy megtartanám, de nem nekem kell fizetnem, nevelni őket, dupla gyerekhez kelni éjszaka, amíg ott a másik kettő. Ha megtartjátok megbánni nem fogjátok szerintem ha már ott lesznek, de biztosan elképesztő nehéz lesz. Férjed mit mond?
2022. dec. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
63%
Én megtartanám.
2022. dec. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
73%
Én meg. De könnyű más f@szával verni a csalánt 😂 Mondjuk én nem hiszem, hogy képes lennék gyereket elvetetni. Ilyen helyzetben meg végképp azt érezném, hogy nagyon jönni akartak, ha a védekezést is kijátszották.
2022. dec. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
38%
Persze,hogy megtartanám.Az ikerterhesség alapvetően csoda számomra.Valamiért benneteket válaszottak azok a babák.
2022. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
74%

Én nem tartanám meg, mert úgy nőttem fel, hogy a szüleim több gyereket vállaltak, mint amit anyagilag megengedhettek maguknak és borzasztó volt. Hogy nem telt normális étkezésre, cipőre, szemüvegre, a külön szoba meg zsebpénz csak álom volt.


És persze otthon állandó volt a vita, a stressz, a feszültség a pénz miatt. Ma is emlékszem, hogy 6 évesen nem mertem megmondani, hogy állatos táskát szeretnék az iskolába, mert féltem, hogy drága, úgyse kapom meg. És ez még csak a, kezdet volt, utána meg ugye állandóan azon kellett stresszelni már gyerekként, hogy miből futja majd erre-arra, én voltam az osztály csórója.


Na, akkor megfogadtam, hogy nem, az én gyerekeim nem fognak így felnőni. Nem kell Iphone meg Gucci, de azért ez sem.


Akkor vállaltunk gyereket (30 évesen), mikor meglett a nappali+3 szobás ház, ahova 2 gyereket terveztünk. Ha a második iker lett volna, nem vetetjük el, eladjuk a házat és megyünk egy szobással nagyobba, ennyi talán belefért volna, bár nagyon nem örültem volna, de 2+2 gyerek biztosan nem.


Szóval megértelek, hogy nehéz a döntés, de én már most úgy vagyok vele, hogy 3. gyereket nem tartanának meg, mert nem állunk úgy.

2022. dec. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 A kérdező kommentje:
Igen tényleg csoda. Első gyermekünk is iker terhességnek indult, de ott felszívodott a másik petezsák végül. Csak egyáltalán nem így terveztük. Iszonyat nehéz.
2022. dec. 15. 12:51
 7/80 anonim ***** válasza:
61%
Én megtartanám, de tudom, könnyű mondani. Nagycsaládban nőttem fel és a húgom szintén nem tervezett baba volt (igaz ő egyedül jött, nem duplán) szóval talán ezért is nem fordulna meg a fejemben az abortusz. Hozzáteszem, nem vagyok ellene vagy ilyesmi, van indokolt eset bőven. Ezt nektek kell köz6ösen eldönteni és vállalni a következményeit - akármi is lesz a döntés. Mert mindkettőnek lesznek következményei. A megtartásnak inkább anyagi és fizikai, az abortusznak pedig a lelki terhei. De én - személy szerint - és így pláne hogy ikrek biztosan megtartanám. Nekem az ikerterhesség maga a csoda, a családomban sosem fordult elő és nem tudom, valahogy ezért is biztosan nem tudnám elvetetni őket.
2022. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
81%
Úgy, mint az 5-ös. Én is így nőttem fel, anyám nagycsaládról álmodott, ezért nagycsalád lett, csak éppen egy gyerekre sem lett volna annyi pénz, amennyi igazán szükséges volt, nem hogy háromra. Én is megfogadtam, hogy annyi gyereket vállalunk, amennyinek jó életszínvonalat tudunk biztosítani. Egy gyerekünk lesz, mert a lakásban ennyien férünk el kényelmesen. Én elvetetném, akármennyire is fájna sajnos.
2022. dec. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, mennyire releváns itt tanácsot kérni, kérdező. A többség úgyis azt fogja írni, megtartaná, de egyik sem fog nektek havonta pénzt költeni, hogy 4 gyereket eltartsatok, ez az igazság, az itt kommentelők felől éhen is halhattok, maximum ha benne lennétek a Fókuszban, dohognának egyet, minek kellett 4 gyerek, ja nem tudjátok eltartani őket.


Ha holnap a férjed lesz az, akibe belemegy holnap frontálisan valaki, mi lesz veletek? Tudom, mindenki azt hiszi, vele ez nem történhet meg, csak ha mégis, akkor van gáz.

2022. dec. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim válasza:
65%

nincs szívem megölni őket...ez a mondat annyira fura.

Nyilván senkinek nincs "szíve" megölni. De mivel abortusznál nincs olyan hogy megölni, felesleges ezt a szót használni. Bocsi de muszáj volt ezt kommentálni. (lehet lepoontozni!)

Egyébként, nem tartanám meg. Könnyű másoknak mondani, hogy micsoda csoda az ikrek stb...miközben nem ők fogják fizetni többet, nevelni őket, dupla annyi idő meg minden. Ráadásul nem akarjátok őket látszik is, de ne mások befolyásoljanak a döntésben. Ha nem bírjátok, ne a gyerekeknek legyen szenvedés, pl.egyiknél érezhetően kevesebbet koltenétek stb...itt tényleg az ész kell hogy hozzon dontést. Anyagilag beleférne e? Írjátok hogy nem bírnátok hát mi a kérdés? Hogy bírnátok akkor felnevelni? Szeretetből? Mondom ezeket kioktatás nélkül!

2022. dec. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!