Ha nem tervezetten terhes lennél megtartanád vagy abortuszra mennél?

Figyelt kérdés
Mennyi gyerek után éreznéd úgy,hogy még egy gyereket nem tudsz vàllalni? Figyelembe vennéd az anyagi helyzeteteket vagy akár az elszegényedés árán is vállalnàd a terhességet?
2016. márc. 18. 16:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%

én mindig azt mondtam, hogy mindegy mi lenne, megtartanám. de nem tervezetten terhes lettem, és elgondolkoztunk hogy megtartsuk-e. a végén azért tartottuk meg, mert az anyagiak megvannak rá. az első gyereket így megtartottuk, de ha újra nemvártan terhes lennék, és úgy ítélném meg hogy nagyon szegények lennénk, nem hiszem hogy megtartanám. fontosabb, hogy az élő, létező gyerekemnek meg tudjam adni legalább a minimumot, minthogy legyen két gyerekünk, és ne tudjuk eltartani egyiket se.

18hkm

2016. márc. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem tervezett baba esetében elvetetném.

Akkor is elvetetném ha ketten épp, hogy megélünk a pénzből vagy nem élünk meg, és kölcsönökből tartjuk a minimumot. A semmire nem szülnék. De a már a korom miatt sem szülnék. 43 évesen már nem babázni akarok, hanem világot látni, élvezni az életet.

Van 1 fiam aki tervezett volt, és az anyagiak is adottak voltak.

2016. márc. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
Nem akarok több gyereket, így ha védekezés mellett mégis besikerulne - amit nagyon ketlek, hiszen több mint 20 éve élek némi életét és csak egyszer, akkor is tervezett lettem terhes - egyértelműen abortuszra mennék
2016. márc. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%
Nos, mi nem terveztuk a babat, de vegulis minden feltetel adott volt, igy megtartottuk oket, ugyanis ikrek lettek :)
2016. márc. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
43%

Valószínűleg megtartanám. Anyagi feltételek adottak, nekem a terhesség/szülés része a problémás. Tehát lenne 8 hónap szájhúzogatás részemről, de utána biztos örülnék neki.

De védekezünk, így remélem, hogy nem kerülök ilyen helyzetbe.

2016. márc. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%
Megtartanánk(mivel ehhez a Férjem is kell,és Neki is ez a véleménye).Az is igaz,hogy nálunk minden feltétel a adott.Mivel már van 3 gyerekünk,és a 40-es éveink elején járunk,a nem várt babavárást kivédendő elköttettem magam 1 évvel ezelőtt....
2016. márc. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
45%
Megtartanám,számomra nem opció az abortusz.
2016. márc. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%

Megtartottam. Majdnem ráment a házasságunk, később nagyon nehéz anyagi helyzetbe kerültünk... Kőkemény volt és nagyon nehéz, hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem jutott eszembe ,hogy a kistesó nélkül mennyivel könnyebb lett volna. Igen, könnyebb lett volna, mégis helyesen döntöttem. Ő (is, mint a nővére) egy csoda, nélküle elmondhatatlanul szegényebb lenne az életem, még ha könnyebb is. Már 6 éves, valahogy talpra kűzdöttem magunkat. Soha egy percre sem bántam meg, hogy kitartottam mellette.

Ha most besikerülne egy baba, akkor nem tarthatnám meg, mert a megélhetésünket kockáztatnám. Márpedig a meglévő gyerekeim érdekei nagyobb lattal nyomnak, mint a lelkiismeretem terhe.

2016. márc. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
17%
2016. márc. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%

Nem ertek egyet a fenti reklammal.

Inkabb elvetetem a 4-5 hetes embriot, amelynek meg nincs kifejlett idegrendszere,fajdalomerzete, ontudata, minthogy orokbe adjam egy kisbabat, amelyet kihordtam, megszultem.

2016. márc. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!