Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » HOgy működik az abortusztabletta?

HOgy működik az abortusztabletta?

Figyelt kérdés

Könyörgöm, aki csak ítélkezne, az ne írjon.


Ha kiutazom bécsbe, és ott elmegyek nőgyógyászhoz , ő fel tudja írni? Kevesebb kockázattal jár, mint a műtét? Több eséllyel lehet még később babám, mint ha művi úton távolítanák el? 4 hetes vagyok most



2023. febr. 9. 13:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Nem nem nem.

Hiába veszed be attól még simán lehet, hogy mehetsz kapartatni is tudom, hogy az ember megúszná az egész herce hurcát de jobban jársz, ha elmész ab. ra én nekem volt ráadásul elsőre el is szúrták azóta mégis van gyerekem nyugi nem lesz gond.

2023. febr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is jobban jársz, ha a műtétet választod kint, a tabletta is orvosi felügyeletet igényelne, de tudtommal nem tartanak bent, ha baj van lehet megint visszamenni.
2023. febr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
Plusz a tabletta beindítja a vetélést, ami iszonyú kín szenvedés is lehet, egyedül semmiképp se vágj bele ilyesmibe.
2023. febr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok felhívtam a nőgyógyászt időpontért terhesség megállapításra. Az asszisztens első kérdései közt volt, hogy hány hetes vagyok, sürgős-e az időpont meg akarom-e tartani a magzatot? Az abortusz rutin műtétnek számit. Illetve az ismerősöknek nem is kell megmondani az igazat, ha nem akarod. Pl. mondhatod, hogy nőgyógyászati műtéted lesz cisztát távolítanak el. Az abortusz egy pár perces műtét, altatásban történik, egyébként tényleg hasonlóan zajlik, mint egy ciszta kivétele. Lelkileg megterhelőbb, mint fizikailag.
2023. febr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

2 tablettát kell bevenni 48 óra különbséggel kórházi ellenőrzés mellett. Az első tabletta leállítja azok a hormonok termelődését, amik a terhesség megmaradásához szükségesek. A második tabletta pedig megnyitja a méhszájat, ami iszonyatos görcsökkel jár, majd megindul a vérzés, ami napokig vagy akár hetekig is tarthat. A siker nem 100%, előfordulhat, hogy ugyanúgy szükség van művi befejezésre.

Az abortusz tabletta nem alkalmazható a 12. hétig, mint a műszeres befejezés. Nagyjából a 9. terhességi héti végezhető csak ilyen módon az abortusz.


Egy műszeres abortusz fizikailag sokkal kevesebb fájdalommal jár, szóval ha ez az oka, hogy a gyógyszerest választanád kérdező, akkor gondold ezt át.

2023. febr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Pár éve én átestem ilyenen. Bécsben úgyszint, előtte megvizsgáltak, majd be kellett vennem az első tablettát ott, a másikat meg már otthon. Nekem fizikailag kb. ugyanúgy zajlott mint egy sima menstruáció. Utána a kontrollon nem volt gond, kitisztultam rendesen.De ez nem azt jelenti, hogy te is így leszel, biztos előfordulhat, hogy nem megy minden ilyen simán. Azóta van egy 1 éves gyermekem.
2023. febr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

"Több eséllyel lehet még később babám, mint ha művi úton távolítanák el?"

Ezt így 2023-ban felejtsük már el végre - nagyon nagyon kicsi az esély, hogy egy művi abortusz miatt meddővé válna bárki. Teljesen függetlenül attól, hogy ki mit érez az abortusszal szemben, a meddőséggel ijesztgetés a mai feltételek mellett már kizárólag hergelésre és bűntudatkeltésre szolgál, nemigen van már alapja...

2023. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%
Mindkét módszer majdhogynem kockázatmentes manapság. A művi abortusznál az altatás kockázatával kell leginkább számolni, előnye, hogy végig kórházban és kontroll alatt vagy.
2023. febr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
27%
Hiaba veszed be , legtobbszor muszeres befejezes kell, tehat meg rosszabbul jarsz. Es max. a 9. hetig alkalmazhato.
2023. febr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
34%
Én inkább választanék műtétet bódításban mint két napot iszonyú görcsök között fetrengve
2023. febr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!