Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Érdemes megtartani a babát,...

Érdemes megtartani a babát, ha már most kétségeim vannak?

Figyelt kérdés

A gyerek apja nagyon szereti az italt. Próbálja letenni, de esténként még mindig ittasan jön haza. (bár legalább már nem részegen).

Az én szüleim nem szeretik a férfit, és a babának sem örülnének.

Ez mind mellékes, de én is úgy érzem néha, hogy jobb lenne nem megtartani szegény kicsikét. Bár a szívem mélyén vágyom rá.

Szóval nagyon kettősek az érzések. Ilyen estben mi a legjobb megoldás?


2023. márc. 7. 15:50
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
79%
Teherbe se kellett volna esni egy ilyen jövő nélküli kapcsolatba. A csávód ki kell b#szni az ablakon. A gyerekez gondolom nincs anyagi módod felnevelni... Újabb felelős szülő. Gratulálok!
2023. márc. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
14%
Ez nagyon nehez döntes es nem egyedül kell meghoznod, mert attol, hogy iszik az apa ez az ö felelössege is! Ö mit mond, az ö szülei mit mondanak? Hany eves vagy?
2023. márc. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
94%
nézd a te életed úgy bszod el egy agresszív, nyomorék alkoholistával, ahogy akarod, de minek ennek kitenni egy másik lényt is, mai nem tehet semmiről (főleg nem arról hogy ekkora nyomorék vagy te is?) mégis miért vágysz arra a szíved mélyén, hogy egy újabb kisgyerek nőjön fel nyomorban és bántalmazásban?
2023. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Együtt élünk 3 éve és terveztük a babát.

De ahogy terhes lettem látom, hogy nem akarok ilyen kapcsolatba gyereket szülni.

Eddig ezt nem láttam be. Lehet a hormonok teszik, lehet a felelősség, hogy egy élet lett ránk bízva de ez így tovább nem megy. Eddig tűrtem neki, szerettem volna, mar most nem.

És miért ne lenne anyagi mód felnevelni? Dolgozom, el tartom magam. Akkor? A szomszédba nem fogok menni pénzt kérni, hogy neveljék fel.

2023. márc. 7. 16:17
 5/41 anonim ***** válasza:
40%
Ez csak es kizarolag rad es a parodra tartozik, en most is azt mondom! Vele döntsetek el! Itt senki nem fogja neked azt irni, hogy vetesd el, vagy ne, legalabbis remelem...
2023. márc. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Véleményt és tanácsot kértem, a döntést én fogom meghozni.

Már abban nem bízom, hogy megváltozik. Eddig hittem neki, bíztam benne de sajnos ez megszűnt.

Nincs több esély, nincs több bizalom. De itt van már a kicsi. Nem vagyok fiatal sem, de ahhoz elég idős sem, hogy így éljem le az életem.

2023. márc. 7. 16:24
 7/41 anonim ***** válasza:
97%

Hát ha százszor nem hallottam otthon, akkor egyszer sem, hogy alkoholista férfinek nem hisszük el, hogy "majd megváltozik". Pedig a közvetlen családban nem is volt alkoholista.


A családod, szüleid, anyósodék, testvéreid mennyire tudnak támogatni? Mert tökegyedül nagyon nehéz egy gyereket felnevelni.


Nagyon nem vagyok abortuszpárti, de itt úgy gondolom, hogy egy nagy eséllyel bekövetkező katasztrófát előznénk meg.

2023. márc. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
97%
De miiiiééééért kell egy alkoholistával egyáltalán gyereket tervezni?
2023. márc. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem egyiket sem érdemes megtartani egy ilyen kapcsolatban...se gyerek, se pasi.

Kezdj új életet, amíg még nem késő!

2023. márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
88%

Ha meg is tartod a babát, eszedbe ne jusson az apjával maradni!!! Sosem fog leszokni!!! A "próbálom letenni" a legnagyobb kamu duma a világon! A gyerekkel problémák is lesznek, nem csak rózsaszín felhő, hanem a fáradtság miatt ingerlékenység, konfliktusok. Akkor is a piával próbálja majd oldani a feszkót. Volt egy alkesz pasim, aki nagyon szeretett volna gyereket. Mondta nekem a haverja, hogy szüljek gyereket, adjak ezzel értelmet az életének, és akkor le fog szokni a piáról. Na persze, én meg most jövök a falvédőről! 36 éves voltam, otthagytam a p.csába. 40 évesen szültem egy normálisnak.

Annyit még hozzátennék, hogy az én családomban volt egy pár alkesz, emiatt szar gyerekkorom volt, lehet, hogy túlzottan elutasító vagyok az alkeszekkel, de nekem ez nem fér bele, hogy életem végéig nyűglődjek egy kreténnel.

2023. márc. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!