Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akiknek nem kívánt terhességük...

Akiknek nem kívánt terhességük lett, volt olyan közületek, hogy a párotok/férjetek szerette volna megtartani a babát, de ti nem? Mi lett a vége és mi lett köztetek, együtt maradtatok?

Figyelt kérdés
Szerintem ez a ritkább eset, talán inkább a nők szeretnék a babát megtartani ilyenkor. Köszönöm, ha megosztjátok a ti történeteteket.
2022. máj. 7. 07:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
18%
Normális ember tudja, ha van szex, abból gyerek is lehet. Az abortusz nem opció.
2022. máj. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk csak egy inkább komolytalan kapcsolatban volt egy nagyobb késésem, ami miatt felmerült a kérdés. 20 éves voltam, a srácot nem szerettem, idegesített, amúgy is már le akartam zárni vele. Na ő egyből azzal jött, hogy HA terhes vagyok kötelező megtartanom és ő majd egyedül neveli, én nem is láthatom. Ennek amúgy semmi előzménye nem volt, fogalmam sincs miért helyezkedett ilyen ellenséges álláspontra, de ott aztán végleg elásta magát nálam.

Ha a jelenlegi férjemmel történt volna ilyen amikor nem terveztük, szerintem megtartottuk volna, de ő maximálisan támogatott volna akkor is ha inkább nem szeretném.

2022. máj. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk. Megtartottuk, együtt maradtunk
2022. máj. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

nálunk is volt, 20 éves voltam, ő 25. mondhatni bántalmazó kapcsolat (nem fizikálisan) volt a miénk.

nem tartottam meg, 1.5 évvel később mentünk szét. akkor jutottam el odáig, hogy nem érdemli meg egy ilyen ember, hogy egyáltalán csak ránézzek vagy hozzászóljak.

2022. máj. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Normális ember azt is tudja, hogy nincs 100%-os védelem és ritkán ugyan, de még így is teherbe lehet esni. Élő példának itt vagyok én. 8 éve történt, kiszakadt a gumi tizenx óra után sikerült bevenni az eseményutánit, mégis terhes maradtam. Eszünkbe sem jutott a megtartás, nálunk csak az abortusz volt opció, hisz egyikünk sem akar/t gyereket, plusz éppen azért védekeztünk, mert NEM akartunk gyereket. Férjem szerencsére ugyanezen az állásponton volt (van a mai napig), de ha ő esetlegesen mégis meg akarta volna tartani, én akkor is műtétre mentem volna.
2022. máj. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

Volt ismerős körben, spirál mellett.

A nő nem akarta, a pasi igen.

A nő elvetette.

2022. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%

Tesómnál ilyen volt, a felesége elvetette, válás lett a vége.

Barátnőm is amikor teherbe esett, ő nem akarta eleinte, de a párja igen. Megtartották, azóta is együtt vannak, ennek már lassan 4 éve.

2022. máj. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Sokat gondolkozom ezen, kezdek már megnyugodni és a baba megtartása felé húzni.
2022. máj. 8. 15:40
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk csak lehetőségként merült fel a terhesség, és egy ilyen beszélgetés mert sokat késett.

Èn semmiképp nem akartam megtartani, szóval a műtétet választottam volna ha kiderül hogy be csúszott és terhes vagyok. Ez számomra nem is kérdés.

A férjem véleményét is természetesen meghallgattam, ő jobban hajlott a megtartásra, de teljes szívből támogatott volna mindkettőben, az abortuszban is, és ha megtartjuk abban is. elmondta azt is, tisztában van azzal, hogy végső soron ez az én döntésem, szeret és tisztel annyira, hogy soha nem kényszerítene rám egy terhességet, rendkívül fájdalmas szülést, egy életre való ilyen kötelezettséget, ha nem akarom.

Szerencsére a teszt végül negatív lett, és 3 hét késés után meg is jött. Szóval a semmin aggódtunk, de nagy volt az ijedtség!

2022. máj. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Rengeteget gondolkoztam ezen azóta, tegnapra teljesen elmúlt bennem a félelem és megnyugodtam, elkezdtem máshogy látni ezt a dolgot. Ma átbeszéltem mindent a férjemmel és abszolút kedves volt, mondta, hogy mindenben támogatni fog, együtt végig csináljuk, megnyugtatott. Szóval úgy döntöttem, hogy megtartom a babát :)
2022. máj. 9. 15:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!