Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van,akinek segített pszichológ...

Van,akinek segített pszichológus az abortusz utáni gyász feldolgozásában?

Figyelt kérdés
2021 elején volt egy abortuszom, nagyon szerettem volna a babát de őszintén visszagondolva felelőtlen voltam, a párom elhagyott és beláttam hogy egyedül nem tudnám felnevelni mert még munkaviszonyom se volt annyi és nem akartam hogy ő szenvedjen miattam a későbbiekben,vagy anyukámnak kelljen nevelnie helyettem. De kegyetlenül fáj, főleg hogy 10+4 napon vették el, olyan sokáig gondolkoztam hogy mi legyen. Nem tudom egyszerűen feldolgozni és nem érti meg senki, hiszen "én döntöttem így". Sírok mindig, bűntudatom van, állandóan a 'mi lett volna ha, milyen lenne most'gondolatok. Azóta egy férfi felé nem tudtam nyitni sehogyan, nem hogy szexuális formában, mert félek hogy véletlenül se kelljen mégegyszer ezt átéljem. Attól tartok, hogy ha elmennék pszichológushoz is, ő is csak annyit tudna mondani mint egy jó barátnő, hogy most még fáj de jobb lesz, meg minden okkal történik, megfelelő időben visszajön stb... Erre még rátesz, hogy akitől terhes voltam annak már új családja van. Nem tudom már kihez/mihez forduljak hogy ne fájjon ennyire,lehet másnak hihetetlen de nekem ez leírhatatlan és kimondhatatlan fájdalom. Ha tudtam volna ez lesz Isten lássa lelkem megtartottam volna de senki nem készített fel erre. Nem tudom mi tévő legyek,mindennap eszembe jut. Akkor voltam 20 éves, azóta csak szenvedek.
2023. máj. 12. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus pont azért pszichológus és nem a barátnőd, mert tudja, hogy hogy segítsen jól ezt feldolgozni. Szerintem mindenképp keress egyet, esetleg kifejezetten olyat, aki gyászfeldolgozással foglalkozik.
2023. máj. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy szakember nem mond ilyet amiket te fent leírtál. Szerintem mindenkepp megér par alkalmat adj neki egy esélyt.


Sajnalom hogy ez tortent veled :(

2023. máj. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Sajnálom! :( Bármennyire is fáj, èn azt mondom helyesen döntöttèl, okkal hoztad azt a döntèst. Nagy ölelèst küldök neked ès mindenkèppen keress fel pszichològust, ha már ilyen idő elteltèvel sem bèkèltèl meg magaddal.
2023. máj. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképpen érdemes felkeresni egy szakembert, az, hogy ez eszedbe jutott, már út a gyógyulás felé. Nagyon sajnálom, hogy át kellett ezt élned, de valóban sokat tud segíteni a pszichoterápia, minél előbb keresnék segítséget.
2023. máj. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%

Nem kell ide szakember, a következő, már kihordott terhesség megoldja a gondodat magaddal.

Fel a fejjel, jól döntöttél akkor!

2023. máj. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5-ös, elolvastad a kérdést teljesen???

#1

2023. máj. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

#6

Velem is hasonló történt, ezért mertem írni.

A különbség annyi, én 2 hónap alatt kijöttem belőle.

2023. máj. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7es, de írta a kérdező, hogy szexre kb gondolni se tud. Akkor szerinted hogy essen teherbe?
2023. máj. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19%

Idővel.

Ez egy folyamat, amit fel kell tudni dolgozni, ott és akkor úgy döntött.

A Kérdező saját döntése volt.

Vannak ennél nagyobb problémák is az életben.

2023. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%
Tedd fel magadnak a kérdést, vajon jobb ha ennyire elpazarlod az idődet? A múltat megtudod változtatni? A szomorkodás segít? Szeretnél boldog lenni?
2023. máj. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!