Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus, hogy tudna...

Pszichológus, hogy tudna segíteni irracionális félelem feldolgozásában ami szorongást, pánikrohamot okoz?

Figyelt kérdés
Mit szoktak csinálni általában az ilyen eseteknél? Pl.ha évek óta tartó de csak mostanában vette rá magát a beteg, hogy segítséget kérjen?

2022. jún. 23. 01:54
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Mi a félelmed tárgya ?
2022. jún. 23. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. jún. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2.Az volt a kérdés, hogy hogyan nem az hogy tudna e...
2022. jún. 23. 13:35
 4/7 A kérdező kommentje:
1.NEm akarom leírni csak nagy vonalakban érdekelne
2022. jún. 23. 13:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kerdeseknel sajat peldakat szoktam irni. 3 evig jartam pszichologushoz. Az onismeret alatt jott elo egy olyan tema (a sok kozul), amirol senkinek nem beszeltem korabban, es neki mondtam el eloszor egy traumamat. Egy olyan esemeny ert tizeneves koromban, ami utan bizonyos helyzetekben keptelen voltam ejjel aludni, es az idegesseg/szorongas miatt 30 percenkent wc-re jartam (csak kisdolog, nem hasmenes). Ez evekig igy ment, es szerintem ma is megvan meg, nem szeretek masokkal egyutt aludni. Ez az egesz a stresszel teli eveim idejen odaig vezetett, hogy egy 25 km-es buszutat sem tudtam panik nelkul megtenni, valerianat es deadalont ettem. Vagy repulon elso ket sorba vettem jegyet, meg ilyenek :)

Ezt az egeszet tobb, mint 20 eve hordoztam magammal. A pszichologus a tortenet elmeselese utan annyival zarta le, hogy ezen meg dolgozni fogunk. Meg a kovetkezo alkalommal megkerdezte, hogyan eltem meg, hogy ezt elmondtam neki. Ez az elso evemben volt, es nagyon erdekes, hogy igy direkten tobbe nem kerult elo a tema, de a kapcsolodo problemakkal es erzesekkel - szorongas, bizalmatlansag, gyerekkor es a bizalomhiany - sokat foglalkoztunk. Bennem ezek oldottak a feszultseget, es pl ujra tudok gyogyszer nelkul buszozni.

Tehat nekem a mellekesek oldasa sokat jelentett ebben is.

2022. jún. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem jártam pszichológushoz, de ha jól tudom, az a menete, hogy elsősorban megpróbáljátok megkeresni a probléma forrását. Sosem ad neked válaszokat, csak rávezet, hogy magadtól jöjj rá, így sokkal többet ér a dolog

Átbeszélitek, mi mitől lehet, és vajon miért váltanak ki bizonyos helyzetek bizonyos érzéseket

A továbbiakat nem tudom, csak hogy az eleje mindig az, hogy megkeresitek a forrást, vagy forrásokat, ha több van

2022. júl. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mentál Addikt Konzult Iroda ***** válasza:
Az irracinális félelmek egy részét fel lehet deríteni segítő beszélgetésekkel, nekem azonban az vac tapasztalatom mentálhigiénés v szakemberként, hogy általában nincsenek a szorongás okai a tudatos tartományban. Hiszen, ha ott lenne, tudna tenni ellene. Ezért a nonverbális ( nem beszélgetéssel segítő) lehetőségeket szoktam ajánlani. Pl autogén tréning, imaginációs ( belső képekkel dolgozó) terápia, pszichodráma, művészetterápia...stb.
2022. júl. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!