Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van,akinek segített pszichológ...

Van,akinek segített pszichológus az abortusz utáni gyász feldolgozásában?

Figyelt kérdés
2021 elején volt egy abortuszom, nagyon szerettem volna a babát de őszintén visszagondolva felelőtlen voltam, a párom elhagyott és beláttam hogy egyedül nem tudnám felnevelni mert még munkaviszonyom se volt annyi és nem akartam hogy ő szenvedjen miattam a későbbiekben,vagy anyukámnak kelljen nevelnie helyettem. De kegyetlenül fáj, főleg hogy 10+4 napon vették el, olyan sokáig gondolkoztam hogy mi legyen. Nem tudom egyszerűen feldolgozni és nem érti meg senki, hiszen "én döntöttem így". Sírok mindig, bűntudatom van, állandóan a 'mi lett volna ha, milyen lenne most'gondolatok. Azóta egy férfi felé nem tudtam nyitni sehogyan, nem hogy szexuális formában, mert félek hogy véletlenül se kelljen mégegyszer ezt átéljem. Attól tartok, hogy ha elmennék pszichológushoz is, ő is csak annyit tudna mondani mint egy jó barátnő, hogy most még fáj de jobb lesz, meg minden okkal történik, megfelelő időben visszajön stb... Erre még rátesz, hogy akitől terhes voltam annak már új családja van. Nem tudom már kihez/mihez forduljak hogy ne fájjon ennyire,lehet másnak hihetetlen de nekem ez leírhatatlan és kimondhatatlan fájdalom. Ha tudtam volna ez lesz Isten lássa lelkem megtartottam volna de senki nem készített fel erre. Nem tudom mi tévő legyek,mindennap eszembe jut. Akkor voltam 20 éves, azóta csak szenvedek.
2023. máj. 12. 21:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem éltem át ilyent, de szerintem segítene neked egy pszichológus, hogy fel tudd magadban dolgozni a történteket, és nem csak üres “ennek így kellett lennie” maszlagokat nyomna le neked.

Sőt, az írásod alapján én azt mondanám, mindenképp keress fel egy szakembert. Egyáltalán nem szégyen hogy így érzel és segítségre szorulsz, itt már nem a barátnők és a jótanácsok kellenek.

2023. máj. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!