Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha alacsonyabb a fibrinogènszi...

Ha alacsonyabb a fibrinogènszintem, vehetek be abortusztablettát?

Figyelt kérdés

Férjemmel terveztünk gyereket, de majd sokkal később. Jelenleg külföldön vagyunk, próbáljuk össze szedni magunkat és “sajnos” védekezés mellett kiderült, hogy terhes lettem. Nagy lelki fájdalom ellenére úgy döntöttünk, hogy nem tartjuk meg, nem tudnánk még normális körülményeket biztosítani számára és nyomorogni egy gyerekkel nem szeretnénk, miatta sem.

Itt van lehetőség abortusztablettát venni, mivel nagyon az elején vagyok ezzel élnék.

Pár hónapja vérvételen kijött, hogy alacsonyabb kissé a fibrinogénem 226 mg/dL (normál érték 238 - 498 mg/dl)

Szerintetek ez így kockázatos? Van valakinek tapasztalata ?


2023. aug. 13. 09:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Itt azt várod hogy mindenkinek orvosi diplomája van? Kérdezz meg egy orvost, gondolom ott is vannak...
2023. aug. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Megfogom kérdezni majd ott ahol venném a tablettát, de gondoltam valaki járt hasonlóan és addig is tudok gondolkozni lehetőségeken.

Anno az eredményre aztmondta a háziorvos, hogy nem kóros de majd megismételjük.

Annyi volt az észrevételem, hogy lassabban gyógyulnak a sebeim mint pl règen.

2023. aug. 13. 09:55
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Én nem venném be, mivel az abortusz tabletta alapból is erősebb vérzést okozhat, egy véralvadási problémával akár el is vérezhetsz mire kórházba kerülsz.

Amúgy meg hogy védekeztetek hogy besikerült?

2023. aug. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Ezt csak orvos tudja megmondani. Tudtommal ezt a tablettát csak orvosi ellenőrzés mellett lehet alkalmazni. Sajnos Magyarországon nem elérhető, innen nem nagyon fogsz hasznos válaszokat kapni.
2023. aug. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Biztos rengeteg tapasztalatot fogsz olvasni egy magyar oldalon úgy, hogy Mo-n nincs is abortusztabletta....
2023. aug. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat…

4 oldalnyi kérdés van erről a tablettáról mert rengetegen mennek pl Bécsbe venni.

2023. aug. 13. 10:18
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Miért nem orvost kérdezel meg erről??

Itt nem véletlenül nem engedélyezett, mert egyáltalán nem csak bekapom azt csókolom...

Lehet ki sem ürül és kelleni fog eü küret ugyanúgy.

Aztán így még be is vettél egy ilyen borzadályt, meg még műtét is fog kelleni...

2023. aug. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%
Menj el nőgyógyászhoz, beszéld meg vele a helyzetet, majd vedd be a bogyót. Aztán megint menj vissza a dokihoz kontrollra.
2023. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Bevenném. Nem tèrsz el sokkal az alsó elfogadható határértéktől.
2023. aug. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 1Léna ***** válasza:
32%

Az abortusz tablettát Magyarországon azért nem engedélyezték, mert veszélyes, az anya otthon elvérezhet, meghalhat.

A nagy lelki fájdalom az elvetetés után tovább nőhet, mert mindig emlékezni fogtok rá, hogy saját döntésetekből nem adtatok lehetőséget neki az életre.

Ha nincs meg a szerintetek megfelelő körülmény a felneveléséhez akkor is a nehéz élet jobb a halálnál.

Az első gyermeket elvetetni nem jó ötlet. Nem tudhatod, hogy lesz-e még? A szervezeted felkészült az utód kihordására, ha a folyamat megszakad külső beavatkozással, az egy törés amit nehezen értelmez a szervezetünk.

Ismertem egy nagyon idős házaspárt, akik a 90-es éveikben is sírtak amiért a gyermeküket közös döntésből, szülői nyomásra elvetették.

Ha ilyen céltudatosan, egy akarattal fáradoztok a jövőtök megalapozásával, külföldön, idegen környezetben, akkor alkalmasak vagytok a gyermekvállalásra. Igen elhiszem, hogy váratlan, nem terveztétek, (nics 100%-os védekezés) de számbavettetek minden lehetőséget? A legtöbb országban vannak életvédő szervezetek, ahol tájékozódni lehet a helyi lehetőségekről. Érdemes lehet bevonni a szüleiteket is a megoldás keresésbe, hiszen nekik a leendő unokájukról hoztok döntést.

2023. aug. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!