Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Házasságban is elvetetésen...

Házasságban is elvetetésen gondolkodni? Voltatok már így?

Figyelt kérdés

Férjemmel pár hónapja házasodtunk össze és konkrét terveink voltak a jövőre nézve, elsősorban, hogy megalapozzuk a jövőnket, saját hitelmentes hajlékunk legyen és jó körülményeket biztosítsunk majd ha lesz gyerekünk.

Találtunk jól fizető állást külföldön és 2 hét múlva kezdenénk. Ha minden jól megy 3 év alatt össze hoznánk egy ház és egy jobb autó árát.

Ami hidegzuhanyként ért, hogy kiderült terhes lettem. Még nagyon korai, a napokban éreztem a beágyazódás tüneteit.

Rettentően érzem magam azóta, alig fogom fel, hogy ez a valóság.

Régen úgy gondoltam, hogy fiatal anyuka leszek, aztán az utóbbi időben a gyerektèmában sem voltam biztos, úgy gondoltam feladom a szabadságom, a kényelmet, de ha majd meglesznek a körülmények esetleg elgondolkodom rajta. Most viszont össze vagyok zavarodva, először azt éreztem romba dől az életem de minél több nap telik a tudattal, hogy bennem van gondolkodom lehetőségeken.

Párom sem tudja mit tegyünk. Az ész vagy a szív diktáljon. Jelenleg a mi házunkban élünk, ahol anyukám is, ha megtartjuk kb itt kell maradnunk s a párom fizetéséből megélni legalább 2 évig. Utána az enyém sem valami sok. Megélnénk, de így sosem gyűlne sajátra, hitelt pedig semmiképp nem szeretnénk. Utána már nem mehetnénk külföldre sem hacsak nem hagyjuk a mamákra, de ezt nem szeretném. Úgyhogy felmerült, hogy a jelenlegi helyzetben az lenne a legésszerűbb, ha elvetetném(kint, tablettával ami “humánusabb)

Ha megvalósítjuk amit terveztünk és normális körülmények között tudnánk nevelni, felkészülve. Közben pedig lelki fájdalmat érzek, hogy majd pár év múlva mi van ha tervezzük és arra fogunk gondolni hogy bezzeg ‘ő’ nem kellett.

Kérlek ne ítéljetek el, tapasztalatokra vagyok kiváncsi jártatok e hasonló cipőben, mire döntöttetek és mit bántatok meg?

Érzelmi szempont, vagy mindenkinek jobb ha van egy anyagi biztonság?

Most leszek 26 éves.


2023. aug. 13. 21:20
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
89%
Most bebeszéled magadnak a beágyazódás tüneteit (????) vagy van is pozitív teszted?
2023. aug. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
93%

"Még nagyon korai, a napokban éreztem a beágyazódás tüneteit"

Honnan tudod, hogy az volt? Szóval még csak nem is biztos, hogy terhes vagy...

2023. aug. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
85%

Ami hidegzuhanyként ért, hogy kiderült terhes lettem. Még nagyon korai, a napokban éreztem a beágyazódás tüneteit. << Mi van???? Van már pozitív teszt a kezedben, vagy csak “érezted a beágyazódás tüneteit” ? Te jó Isten..


Nem jártam így, mivel tervezetten vállaltunk gyereket. A 26. szülinapom után szültem 2 héttel.

Az anyagi biztonság fontos, ahogy az érzelmi szempont is, ugyanakkor a szeretetből nem lakik jól a gyerek, szeretettel nem tudsz neki venni babakelengyét, nem tudsz beadatni választott oltást.

De ha nem szeretnétek jelenpillanatban gyereket vállalni, akkor miért nem védekeztek?

A párod fizetéséből megélnetek 2 évig? Mert? Nem kapnál Csedet, gyest, gyedet stb?! A CSED konkrétan több, mint a fizetésed..


A helyedben listát írnék, pro-kontra, és átrágnék minden lehetőséget, aztán döntenék. Helyetted senki nem tudja eldönteni, és ne is hagyd magad befolyásolni. A te tested, te szülöd meg, a te felelősséged.

2023. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
68%
Hányszor fogod még kiírni?
2023. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
85%

Te most troll vagy és ihletet kaptál a külföldön élő terhes kamionos csajtól vagy azokat is te írtad? Egesz véletlenül ugyanaz a sztori, ugyanúgy 26 éves férjezett csaj napi 3 kérdéssel. Nagyon nem vicces!

Az meg hogy te terhes vagy, mert a napokban érezted a beágyazódás tüneteit, no comment🙄 Még ha + teszted lenne is(ami nyilván nincs, mert akkor azt írtad volna, nem a képzelt tüneteket), akkor is ott tartanál, hogy még nem is késik. Simán lehet(ne) kémiai is.

2023. aug. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
87%

Még nagyon korai, a napokban éreztem a beágyazódás tüneteit


Hát, az agybajét nem fogod érezni, ahhoz agy kellene.

2023. aug. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Uhh erre nem számítottam. Miféle kamionos csaj?

Pontosan ovuláció utáni 8.nap éreztem tüneteket és a tegnap csináltam 2 érzékeny tesztet, halvány, de pozitív mindkettő. Nyilván nem vagyok hülye hogy enélkül állítsak biztosat.Ez az első kérdésem a témában, mert már nem tudom kivel beszélhetném ki min is megyek keresztül, de úgy látom nem volt valami jó ötlet. Nem kérek több beszólást inkább tartsátok meg magatoknak.

2023. aug. 13. 21:44
 8/49 anonim ***** válasza:
88%

#7! Igazad van, tényleg nem jó ötlet kamu kérdéseket gyártanod a gyikre, vannak elegen nélküled is, főleg így a nyári szünet vége felé.

Nem, akinek + tesztje van, az nem a beágyazódás tüneteire fog hivatkozni, hanem azt írja, még nagyon korai, tegnap teszteltem pozitívat. Pszichológia. Sajnálom, legközelebb csináld ügyesebben.

#5

2023. aug. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

6. Mi a bajod van?!

A testem nagyon érzékeny és igenis éreztem, mert mèg sosem volt ilyen!! Amint lehetett nyilván csináltam tesztet is hogy megbizonyosodjak róla. Már bánom, hogy feltettem a kérdést. Esetleg akinek van tapasztalata és kedvesen is tudna velem beszélni írjon privátban

2023. aug. 13. 21:49
 10/49 A kérdező kommentje:
8. Te aztán tudsz kombinálni rendesen kész vicc komolyan, küldjek képet a tesztekkel?? Mit vársz? Mi a fenének találnék ilyen kérdéseket, eszembe nem jutna! Azért a tüneteket jegyeztem meg mert az alapján gondoltam terhességet, másképp tesztet sem csináltam volna és fogalmam nem volna az egészről. Én meg azt gondoltam logikus, hogy ha olyat állítok hogy terhes vagyok akkor megvagyok róla bizonyosodva még ha nem is említek tesztet!!
2023. aug. 13. 21:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!