Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felelőtlenség 3. gyerek...

Mese1 kérdése:

Felelőtlenség 3. gyerek vállalása korkülönbséges házasságban?

Figyelt kérdés
Én most 39, férjem 56 évesek vagyunk. Van már két pici gyerekünk! 3. felelőtlenség lenne? Aki szerint már az első is felelőtlenség volt azok válaszát köszönöm de nem kérem. Hasonló helyzetben lévők válaszait várom, főleg olyan szempontból, hogy megbánták-e a döntésüket!
2016. febr. 10. 13:21
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem igen, de nem a korkülönbség, hanem a te korod miatt.
2016. febr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem volt eddig gond a korkülönbség, ha 2 már van.

Akkor a 3. miért lenne másabb?

Ha szeretnétek még egyet, akkor vállaljatok!

2016. febr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanennyi korkülönbség van, most várjuk a 2. babánkat, szerintem ez nem akadály, inkább az anyagi háttér legyen meg és akkor én a helyetekbe simán belevágnék.

Elsö válaszát nem értem, szerintem semmi baj a koroddal, meg amúgy is senkinek semmi köze hozzá!

2016. febr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
20%
Nem az, csak már benne van a kockázat hogy betegen születhet a baba.
2016. febr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

# 4: Erre vannak a genetikai vizsgálatok. Amúgy ebben a korban is csak 1% esély van a genetikai rendellenességre, ilyen pici kockázatért pedig nem érdemes lemondani a gyermekvállalásról.

És vannak, akiknek egy Downos baba is ajándék, szívesen vállalják (van ilyen ismerős család), aki viszont nem vállalja, annak van lehetősége elvetetni.

2016. febr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

A betegségre 20 évesen is meg van az esély. Ez nem kifogás, ahogy szerintem a kor sem.


Ti tudjátok, mi fér nektek bele, hogy érzitek magatokat egészségügyileg, anyagilag mi fér bele, stb. Egyéni mérlegelést igényel.

2016. febr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
20%

Az 1 százalék az NAGYON komoly kockázati ráta. Az azt jelenti, hogy 100 babából egy érintett. Szerintem felelőtlenség 40 évesen szülni.



És igen, valóban nincs közöm hozzá, de meg lettem kérdezve. Ez meg egy ilyen oldal, hogy a kérdésekre válaszolunk. Ha nem tetszik a válasz, nem kell kérdezni.

2016. febr. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnétek nem felelőtlenség, kivéve ha a semmire szülnél, de gondolom nálatok ez nem áll fenn. Mi hasonló korúak vagyunk és most jön a harmadik baba. És az eddigi vizsgálataim alapján sokkal jobbak az eredményeim, mint az első kettőnél.
2016. febr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

# 7: Hát, akkor ilyen alapon senki ne vállaljon gyereket, mert mindig (fiatal korban is) fennáll a kockázata, hogy gond lesz... Pl. a koraszülés esélye 6-8%, ebből a súlyos szövődményekkel járó koraszülésé 1%.

Ugyancsak 1% az esélye az autizmusnak - bármilyen életkorban.

Végül is igazad van, haljon csak ki az emberiség, mert "csak" 99% esély van egészséges babára...

2016. febr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem igen...37 évesek voltak amikor a születtem.13 évig próbálkoztak...van egy bátyám is.Bármikor meghalhat az ember nem is arról van szó éljetek minnél tovább kívánom nektek..De amikor a 3.gyereketek 20 éves lesz például a férjed 86 te meg 59 leszel...Ha minden jól megy...sok figyelmet és erőt kíván már 3 gyerek és nem csak a felnevelése.Ha felnőttek lesznek még akkor is szükségük lesz rátok és ne anyagiakra gondolok.hanem lelki támogatásra...Én tudom.milyen érzés fiatalon eltemetni egy szülőt...vagy gondozni mert beteg ...nem mondom ,hogy ha fiatalon vállaltak volna ha sikerül nekik nem lett volna másabb de benne van ez is a pakliba a gyerekeknek is élveznie kell a szülői szeretet minnél tovább.
2016. febr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!