Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit javasoltok , ti mit tennétek?

Mit javasoltok , ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Kérek mindenkit ,ne ítélkezzetek :( tudjuk nagyon jól, hogy csúnyán elrontottuk!



Szóval, 8 hetes vagyok jelenleg. Nekem van már 3 iskolás korú gyermekem, páromnak 2 kisebb gyereke, mindkettőnknek az előző kapcsolatából.

Nekem nyáron megszűnt a munkám, az újnál pedig ősztől vették volna fel, de így már oda sem. Párom dolgozik, gyetektartast fizet, és 1-2 kiadása van még.

2 szobás családi házban élünk, nagyjából minden megvan amire szükségünk van.


Sógornőm kint el külföldön, a létező minden segítséget felajánlotta nekünk, munka, lakhatás... ezért is voltunk azon az állásponton, hogy akkor nem jelent gondot, ha lesz egy közös babánk.


Időközben az igért segítség megszűnni látszódott.... de ekkor már késő volt, -pozitív lett a tesztem.


Azóta vívódunk,mit tegyünk.

Párom attól tart,hogy anyagilag nem birná, igyis már megjegyezte hogyha megtartjuk,akkor dolgozhat hétvégén is.

Mondtam neki, hogy szülés után néhány hónappal már tudnék én is dolgozni mégha csak rész munkaidőbe is.

Mama már nyugdíjas lenne addigra, elvállalna a picit néhány órára. De ez sem igazan tetszett neki.


Addig is igyekeznék terhesség alatt is bármiféle munkát keresni.


Semmi porcikám nem akarja ezt a picit elvetetni.


Mit tennétek a helyembe?


Persze, beszélünk róla párommal, de képtelenek vagyunk döntést hozni azóta, mióta megtudtuk.

Borzasztó lelkiismeret furdalásom van már igyis....


2023. szept. 6. 14:46
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
94%

Pedig ezt nektek kell eldöntenetek, mi innen hiába osztjuk az észt. :( Én eleve nem is terveztem volna közös gyereket a meglévőek mellé, amíg nem kerülünk _SOKKAL_ jobb (biztosabb) anyagi körülmények közé - értsd: minden hónapban van egy fix megtakarításunk. Jól értem, hogy azért vállaltátok be, mert a nővéred azt mondta, majd segít? 2 szobában éltek öten már most is? Meg gondolom néha a két kicsi is ott van nálatok?


De akkor azt mondom nézd így a dolgot: bevállaljátok, szétstresszeled magad, munkát keresel terhesen is, spóroltok, amin tudtok stb. Megszületik a gyerek, pár hónap múlva mész dolgozni, férjed hétvégente is dolgozik + ott a 3 gyerek, akik veletek élnek. Így mi értelme van? A meglévő 3 gyerekkel még annyi időt sem fogtok tudni tölteni, mint eddig, a kicsivel meg pláne nem.

2023. szept. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Korábban is beszeltünk már róla, szerettük volna, de így a kinti munka és jobb jövő hallatán nem akartuk húzni az időt. Nem vagyunk már 20 évesék, nem akartuk későre sem tervezni .

Igen, a 3 gyerekem egy nagy szobában vannak, így jó nekik is, nekünk is. Lehetne bővíteni a hazat is ha az anyagiak úgy alakulnának.

Igen itt szoktak lenni a párom gyerekei is, de mivel az én 3 gyerekem közül 1-2 vagy néha mindhárom ott szeretne aludni mamánál, így nem jelent gondot az elhelyezésük sem, illetve nálunk is vannak apás hétvégék amikor a 3 gyerek nincs itthon.

Azért is bátorkodtunk, mert már a munka is megvolt odakint , nem hittük hogy egyik pillanatról a másikra ezt felrúgja sógornőm. Persze nem hibáztatom érte, sokkal inkább magunkat...

2023. szept. 6. 15:15
 3/38 anonim ***** válasza:
96%

Senki nem hozhatja meg helyettetek meg a döntést.


Én nem tartanám meg több szempont miatt is, de ez én vagyok.


Van 5 meglévő gyerek akiknek biztosítani kell mindent. Már ez éppen elegendő indok.

2023. szept. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
96%
Ne haragudj, de ne másra apellálva akarj még egy gyereket vállalni.
2023. szept. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
89%

Én nem tudnék gyereket elvetetni, de nem is terveztem volna ilyen körülmények közé gyereket.

"2 szobás családi házban élünk, nagyjából minden megvan amire szükségünk van." Ez olyan messze van a mindentől, mint Makó Jeruzsálemtől. Engem itt máglyán égetnének el, mert nem értek egyet azzal, hogy a gyereknek mindent is meg kell adni. Még csak azt se gondolom, hogy kötelező a külön szoba, máshogy fel se lehet nőni, na, de ez még nekem is túlzás. Azért jó a gyerekeknek egymás nyakán, mert még viszonylag kicsik és egyébként se ismernek mást. Kamasz korukra igényelni fogják a külön teret, amit ti nem tudtok megadni. Hiába lehetNE bővíteni a házat, ha az anyagiak úgy állnának, ha egyszer nem állnak úgy. Ha eddig nem volt rá pénzetek, mitől lenne, akkor, amikor plusz egy gyereket kell eltartani? Nekem is lehetne 5szobás házam, ha lenne rá pénzem, csak hát nincs 🤷🏼‍♀️

2023. szept. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok: de akkor meg pláne nem értem, hogy terveztétek a közös gyereket, ha a nővéred kinti munkával kecsegtetett? Előbb a gyerekszülés aztán kinti munka? Egy újszülöttel és 3 kiskorúval akartál kiköltözni? Vagy az volt a terv, hogy kiköltöztök, elkezdtek dolgozni és közben próbálkoztok összehozni a közös gyereket, és kint szülni stb.? Nem értem miért gondolod, hogy a nővéred visszakozása (mégsem lesz kinti munka) miatt kerültetek döntéshelyzetbe.
2023. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Lehetne bővíteni a hazat is ha az anyagiak úgy alakulnának.


Hát nem tűnik úgy, hogy így alakul.

2023. szept. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
95%

Azért a kétszobás családi ház, amiben 1 szobán osztozkodik a 3, már meglévő gyereked nem az a "mindenünk megvan" kategória.

Konkrétan ti folyamatosan mások segítségére számítva vállaltátok be ezt a gyereket.


Hidd el, hogy a nyugdíjas mamának sem az az álma, hogy újra babázhasson és folyamatosan nektek ugrálhasson. Akkor sem, ha szívesen besegít néha. Meg nem is várhatjátok el tőle.


A sógornőnek is gondolom elsődlegesen a maga életét kell megoldania, ezért őt sem tudom hibáztatni.


Az, hogy ha adottak az anyagiak majd bővítve lesz a ház...sosem lesz. A férjed vállaljon plusz munkát hétvégente azért, hogy el tudjon tartani még egy gyereket, szóval felesleges a bővítésen gondolkozni, mert esélytelen, hogy valaha is többmilliós megtakarításotok lesz.

Persze lehet hitelből, de a gyerektartás mellett azt is fizetni kell.


Szóval nem. Nem vállalnék be 5 gyerek mellé (teljesen mindegy kiadás szempontjából, hogy kinek mennyi van) egy hatodikat a csupasz valagamra.

Pláne nem várnám el a férjemtől, hogy 7 napból 7-et dolgozzon, csak mert én babázni szeretnék.

A párod meg burkoltan közölte kb, hogy a háta közepére sem kívánja a plusz munkát, meg utána az otthoni teendőket ugye, amiket ugyanúgy elvárnál munka után 3 álladó gyerek és egy kisbaba mellett.

2023. szept. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Mentem volna dolgozni az új munkahelyre itt helyben, és vártunk volna a közös gyerekkel

De igy,hogy sógornőm már lakást is,munkát is intézett nekünk,iskolát a gyerekeknek, ők is tanulták a nyelvet így szinte biztos volt a kijutás, tudtam volna dolgozni én is terhesség alatt is, ezért " mertük " bevállalni így...

2023. szept. 6. 15:58
 10/38 A kérdező kommentje:

8-as, amellett hogy részben igazad van, annyit hozza fűznek, hogy soha senkitől nem vártam el hogy segítsen otthon.

3 gyerekkel sokáig voltam egyedülálló, megcsináltam munka mellett mindent, ahogy most is a párom mellett.

Hétfő reggeltől péntek estig nem látom,mert csak hétvégére járnak haza, így főképp nem is engedem neki azt sem,hogy hétvégén segítsen.

A gyerek pedig kettőnkön múlt,nem csak én voltam ott ,ugyanúgy képzelte ő is, ahogy én. Az ég világon semmi nincs rá erőltetve

2023. szept. 6. 16:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!