Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kizárólagosan szoptató anyukák...

Kizárólagosan szoptató anyukák, ti mit tennétek, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 13:16
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

16 hetes fiam nehezen kakil. Addig minden pelusában volt széklet, de egy hónapja mintha elvágták volna, egyben sincs. Csak nagy nehezen sikerül kinyomnia, sokat szenved vele. Legtöbbször nem bírtom nézni, és pár napi szenvedés után adok neki glicerines kúpot, de ehhez hozzászokhat, ez hosszútávon nem megoldás. A tornázás és a hőmérőzés nem vált be. A gyerekorvos több rostot: almalevet és almapépet javasolt. De én nem akartam elkezdeni a hozzátáplálást 6 hónapos kora előtt! De álljak le vele vitatkozni, amikor a nyári szabadágolások miatt dupla annyi nyűgös kisgyerek szakadt a nyakába a légkondi nélküli, déli fekvésű rendelőben?


Van más megoldás a hozzátápláláson kívül?

2010. júl. 6. 13:17
 2/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de szerintem az alma pont fogja székletet.

Amúgy esetleg kamillatea pici cukorral, vagy cukros víz?

2010. júl. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Vannak ezek is :


Laevolac szirup - nekünk meghozta a kakit, de a széltől görcsölt, úgyhogy ez nem annyira vált be

Kamillatea cukorral - ez egyszer-kétszer bevált, aztán az se


Most próbálom a hozzátáplálást én is. Mondjuk a fiam vegyesen eszik tejet/tápszert is és elmúlt 4 hónapos.

2010. júl. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Már azon is túl vagyunk. :-( Nem használt.


Hasfájásra Infacolt, Gripe Watert és papaverines oldatot használunk. Ez a szelekre tényleg használ és a görcsöket is oldja, de széklete nem lesz tőle.

2010. júl. 6. 13:29
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyatejes babámnak szorulása volt, akkor ÉN ettem székletlazitó dolgokat (barack, stb.). Nem kell ahhoz hozzátáplálni, hiszen ez átmegy a tejjel.
2010. júl. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Éa a Laevolac szirpuhoz nem lehet hozzászokni?
2010. júl. 6. 13:29
 7/19 A kérdező kommentje:
Barackot szoktam enni, baracklevet is rendszeresen iszom, teljes kiőrlésű kenyeret eszem fehér helyett... Mit egyek még, és mit ne?
2010. júl. 6. 13:31
 8/19 anonim ***** válasza:
karamellizálj cukrot, majd engedd fel vízzel és áztass benne kamillateát. ezt add a babának inni. tuti hatása lesz. nekem védőnő javasolta és nálunk bevált.
2010. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szia! Nalunk is az valt be, hogy minden nap 2l rostos baracklevet ittam! A sargabarack a legjobb!
2010. júl. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A leavolac sziruphoz nem lehet hozzászokni. Az én lányom is olyan volt, söt amikor a hozzátáplálás kezdődött akkor sem változott a helyzet. 1 héten 1szer kakilt, és horror volt, semmi sem használt, igazán még ezek a szirupok sem, pedig nálam hatottak. Idén, hogy már ovis lett beállt a dolog, és minden segítség nélkül majdnem minden nap kakil.

Kitartás! Vannak ilyen gyerekek.

2010. júl. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!