Rakottkrumplistészta kérdése:

Hogyan zajlik egy abortusz?

Figyelt kérdés
Tudom sokan elítèlik az abortuszt. Én sem örömömben döntöttem így, hanem mert egyszerűen muszàj. 2 gyerekem van nagyon kicsik még az egyik 3, a màsik 2 éves. Mindkettö csàszàrral, komplikàciókkal született. A harmadik csàszàr még komplikáltabb és veszélyesebb lenne. Ezenkívül anyagilag sem bírnànk meg még egy gyereket. Ràadàsul nemrég költöztünk ide ès lakàst kellene cserèlni mert itt németorszàgban kötelező a megadott négyzetméter személyenkén.Amúgy gógyszer mellett fogant meg .még mielőtt valaki azt kérdezi mért nem vigyàztam... Na de most jön a bibi... németorszàgban illegàlis az abortusz legalábbis én úgy tudom. Ezért arra gondoltam mivel èn romániábol szàrmazom hogy haza mennèk ès megcsinálnám ott .. csak fèlek, hogy nehogy kiderüljön ès megtudjàk az itteni hatösàgok. Mivel 5 ève itt èlünk minden papírom, egèszsègügyi kàrtyàm stb nèmet. Kivéve persze a személyimet, az romàn. Tehàt az lenne a kérdésem hogy volt e már valaki hasonló helyzetben ès hogy tudta megoldani? Kérlek mindent írjarok le ami hasznos lehet. Hogyan zajlik az abortusz, korhàzban vagy esetleg a nőgyógyàsz is elvègzi.. bent kell feküdni vagy csak pàr óràs dolog? Milyen papírok szüksègesek? Mennyire fàjdalmas ? És ami a legfontosabb ..vajon mennyi az esèly rá, hogy itt is kiderüljön? Illetve fognak e egyàltalàn fogadni engem ha nincsenek papirjaim? Ha valaki tud konkrét àrat, azt is leírhatja, illetve ha ismertek konkr3t orvost aki esetleg vàllalnà az ügyemet, köszönöm ha megosszàtok velem.

2023. szept. 23. 10:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Hogy lenne már illegális az abortuszt Németországban? Hogy lehet ilyen hülyeséget feltételezni, miközben ott élsz? Az nem Lengyelország.
2023. szept. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tiltják az abortuszt Németországban.


[link]

2023. szept. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

A román eü rendszerrel kapcsolatosan nincs semmilyen infóm, viszont Magyarországon volt missed ab miatti műtétem, az ugyanaz, mint az abortusz, csak nem fizetős.

Reggel bementem, megkaptam a papírokat, befektettek egy kórterembe, volt még egy vizsgálat műtét előtt, utána jött a műtét altatásban. Utána elég kellemetlen volt, mikor visszatoltak a kórterembe, de újra elaludtam, az újabb ébredés után már alig éreztem, nem sokkal később kaptam a zárójelentést és mehettem haza (kísérővel, vezetni nyilván még tilos).

(Ahol tiltott, ott sem azt jelenti, hogy utólag elővesznek érte, hanem hogy az adott országban nem lehet elvégezni a beavatkozást.

Az más kérdés, hogy lehet szúrós szemmel fognak rád nézni, ha kiderül, de az kit érdekel...)

2023. szept. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kizártnak tartom, hogy Németországban illegális lenne.

Maximum egy bizonyos időn túl.

Hány hetes vagy??

2023. szept. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Hugomnak németorszagban volt abortusza 2 hete....


Rgyébként németbe laksz. Romániába műttetnéd magad. És rgy magyar oldalon érdeklődsz, hogy ott hogy megy? Miért nem helyi oldalakon gyüjtesz infót?

Én a magyarosrszahit ismerem (igaz, nekem is csak missed ab volt), foggalmam sincs hogy megy németbe vagy románba.

2023. szept. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
7 hetes vagyok jelenleg. Sok ismerősöm mondta hogy illegàlis és még szabadsàgvesztéssel is jàrhat. Az egyetlen kivétel hogy ha orvosok àltal elismert tény hogy veszélyben van az anya élete. De mostmàr kezdek kételkedni.
2023. szept. 23. 11:13
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
??? Te ezt elhitted? Az Lengyelország, könyörgöm.
2023. szept. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Mit csinálsz Németországban, ha ennek se tudsz utánanézni?

De egyébként ha most mindez igaz lenne, mégis mi marasztal abban az országban?

2023. szept. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Lépj be facebookon a Németországi anyukák csoportba, ott már volt abortuszos kérdés. Nem tilos Németországban.
2023. szept. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

Beszélsz egyáltalán németül? Ha igen, akkor kb. 10 másodperc alatt meg kell találd a neten a pontos szabályozást.


Én angolos vagyok, németül nem beszélek, de tessék, magyarul ezt találtam:


Az abortusz Németországban törvényileg szabályozott, és az első 12 hétben büntetlenül elvégezhető. Először el kell menned egy terhességi konfliktusokkal foglalkozó tanácsadó központba, és ott bizalmas tanácsadáson kell részt venned. A tanácsadó számára névtelen is maradhatsz, ezt szabadon megteheted.


Ez egy 2021-es cikk, lehet innen jön ez a hülyeség, hogy illegális, mert a 12. hét után valóban az, meg szabályozva van, hogy milyen indokkal lehet, de lehet azóta valóban ezen a törvényen is lazított az új kormány, ennek most nincs időm utána keresni:

[link]


Hányadik hétben vagy?

2023. szept. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!