Abortusz menete, hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Védekezés mellett estem teherbe, (teszt pozitív)

sajnos nem tudjuk megtartani a babát.

Mi a menete egy abortusz elintézésének? Kb.mennyi idő az elintézése?

Mert kb. 5 hetes vagyok.

3 het mulva kaptam a nőgyógyaszhoz idopontot.

Addig is a családvédelemhez előtte is el lehet menni, vagy csak a nőgyógyász által adott papírral?

Azt hallottam, hogy vérvétel szükséges.

Ekg-t háziorvos is csinálhat?

A nőgyógyásszal miután megvizsgál,lehetséges már akkor időpontot egyeztetni a kórházba?


2022. dec. 13. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor tudod elkezdeni intézni, ha kapsz igazolást az élő terhességről.

Mikor elmész a nődokihoz, közlöd vele, hogy nem tudod megtartani, ő erről kiállít egy papírt.Azzal a papírral felkeresed a helyi családsegítőt. Ott is elmondod, hogy nem tudod megtartani. Van kötelező gondolkodási idő, azt hiszem 3 nap. Ha az letelt, visszamész, közlöd, hogy nem gondoltad meg magad. Ő ad egy csekket, amit be kell fizetni. Utána tudod intézni a műtét dolgait.

2022. dec. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
3 hét nagyon sok, pláne, hogy jönnek az ünnepek. Keress másik dokit, nehogy kicsússz a 12 hétből.
2022. dec. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ne várd ki a 3 hetet, ez nem játék. Vagy legyél határozottabb ott ahova jársz és juttasd be magad korábban, vagy keress egy magánorvost aki minél előbb fogad.
2022. dec. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 babyboom567 ***** válasza:
100%

Nőgyógyászati ambulanciára reggel odamész és kivárod a sorod.Ne várd ki a 3 hetet,mert kicsúszol az időből.

Vagy hívd végig az összes magándokit, és kérj időpontot,mond azt hogy 2 hete késik,és hogy pozitív a teszt,és,hogy nem tartod meg, valaki biztos fogad.A saját érdeked,hogy siessél elintézni.

2022. dec. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm az eddigi válaszokat!

Kb. 4 hete voltunk együtt, 4-5 hetes terhes lehetek.

És úgy tudom már most olyan törvény van, hogy meg kell várni a szívhangot.

Azért gondoltam, hogy a 3 hét még "belefér" mert 6.-7.héttől előbb nincs szívhang.

Vagy rosszul tudom?

2022. dec. 13. 13:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó menstruációtól számítják. Tehát ha 4 hete fogant, akkor kb már 6 hetes lehetsz. 1 hét múlva már simán kell lennie szívhangnak.
2022. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
Naponta van ilyen kérdés, próbáld meg használni a keresőt, nem olyan nehéz az.
2022. dec. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!