Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, nagyon harmonikus és szeretetteljes kapcsolatban vagyok a párommal, aki 24 éves. Nemrég megtudtam, hogy teherbeestem, akkor úgy gondoltuk, nem tartjuk meg, viszont azóta mindkettőnk számára egy óriási szívfájdalom már csak az abortusznak a gondolata is. A páromnak jó a keresete, fix munkahelye van, viszont jelenleg még a szüleinél élünk. Egyre inkább dolgoznak bennem az anyai ösztönök, ami miatt egyre jobban nem tudom elképzelni hogy végigtudnék csinálni egy terhességmegszakítást. Nemrég megjelentem nőgyógyásznál, na amit ott átéltem/kaptam…életem legrosszabb napja volt, kijöttem a rendelőből végigsírtam a hazautamat, olyan lelkifájdalmat nemigazán éreztem még. Ahogy besétáltam és elmondtam mi a helyzet velem, instant megkaptam a doktornőtől, hogy gondolja, nem örömhír a terhesség… aztán próbált rábeszélni az abortuszra merthogy fiatal vagyok még és egy gyerek óriási felelősség. De az a nulla empátia, amit a beszélgetés során érzékeltem, nagyon szíven szúrt 😅 Sőt, hozzáteszem, hogy azzal próbált nyugtatni: ez rutinműtétnek számít, túl kell esnem rajta, és elmondta hogy ma jópár műtétet megcsinált már. Olyan elítélve éreztem magam, mintha “hogy képzelem hogy 20 évesen teherbeestem és megfordul a fejemben, hogy megszeretném tartani”. Rengeteg sírtam az elmúlt időszakban, pláne ha arra gondoltam hogy meg kell válnom a pocakomban lévő kis csodától. Látok egy kisbabát, vagy kisgyereket és könny szökik a szemembe..

a fent leírtak alapján szerintetek mi lenne a legjobb döntés?



2023. okt. 31. 06:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Vonatkoztass el az érzéseidtől és az észérveitekre hallgass. Van hely egy gyereknek? Anyagilag rendben vagytok? Úgy érzed, felelősséggel fel tudtok nevelni egy gyereket? Párod is? Ezeket a kérdéseket 35 évesen is ugyanúgy fel kell tenni, pláne 20 évesen. Ne érzelegj, hanem a tényeket nézd. Az a gyerek normális közegben lesz boldog, nem azért mert az anyja tud pityeregni!
2023. okt. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Azt gondolom, ha az életedet érintő kérdéseket gyakoris idegenekre bízod, nem kell még neked gyerek.
2023. okt. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hàt ez eddig elég kevés háttér infó. Mióta éltek a pároddal kapcsolatban? Mert 20 évesen volt nekem is szuper harmonikus és szeretetteljes kapcsolatom, amíg aztán nem volt már az. Aztán másik meg másik… 1-2 éves kapcsolatba biztos nem vállalnék gyereket. Neked van-e munkád? Jogosult leszel-e csedre/gyedre? Ha csak gyesre akkor én nem merném, mert mi lesz ha egyedül maradsz a gyerekkel? Van-e lehetőségetek külön költözni? Akár albérletbe? Szülők nyakára sosem szülnék, bármennyire is jó a kapcsolatom velük, se nem normális, se nem egészséges.

A gyerek mindent megváltoztat. Én személy szerint, ebben az esetben nem tartanám meg, mert kb annyi érv szól mellette hogy jaaaj de cukik a babák, legyen egy. Ettől függetlenül természetesen a ti döntésetek, csak tudjátok mire vállalkoztok.

Az meg hogy bunkó orvost fogtál ki, hát az előfordul, vannak bőven. Ezt igazán sajnálom, de ha gyereket akarsz, akkor vastagabb bőrt kell növesztened és tudnod kiállni magadért, mert ha az sem megy, akkor a gyerekedért hogyan fogsz?

2023. okt. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Hát ez most nagyon nehéz helyzet, és nagyon jó lett volna, ha idadigyeltek a vedekezésre, de hat mostmár mindegy. Te mit csinálsz, tanulsz? Utana kell nezni, higyan fogod tudni folytatni, milyen konstrukcióban, baba mellett. El kellene költöznötök albiba, mert anyóséknal meglepetesbabát szülni, na, annál nincs borzalmasabb sajnos, ezt ne tegyétek magatokkal.
2023. okt. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%

Van a rokonságba fiatal pár (28) màr hàzasok.Igazi kis felelőtlen,influenszer típusúak (voltak).Pènz mindig nulla volt.

Na terhes lett a lány 22 évesek voltak.A gyerek most sulis elsős és egész jól elboldogulnak vele.Nem is gondoltuk volna.Nagyon sokat komolyodtak , szerintem nemsokára saját lakásuk is lesz hitelre.A gyerek szépen fejlődik,jól viselkedik.🙂

2023. okt. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Huhh. Lesül szamonra az írásodból, mennyire nem vagy érett egy gyerekre...

Becsúszott, nem akartátok, de már kis csoda. Csoda, hogy nem volt eszetek megfelelően védekezni?

Oké, párod dolgozik. Te? Ha a parod holnap azt mondja, ennyi volt? Miből és hol neveled fel a gyereket?

Harmonkkus kapcsolat... 20évesen? Nekem ez még a tini szerelem kategória, ahova nagyon nem kell gyerek.

Mama nyakára szülni?! Na neeee


És akárhogy pityeregsz, az abortusz igen csak rutinműtét. Az meg, hogy az orvos nem ugrált körbe, mert felelőtlen voltál, ezen szerintem jincs mit csodálkozni.


Én nem mondom azt sem, hogy vetesd el, azt sem, hogy tartsd meg. Nem az én életem, nem az én gyerekem. Nem nekem kell felnevelnem.

Azt mérlegeld, hogy SAJÁT ERŐBŐL, (nem a párod fizetéséből, mamáék házában) te mit tudsz hozzáadni? Egyedül is képes lennél e kettőtöket eltartani? Tisztességesen felnevelni?

Ne csak egy hirtelen fellángolás legyen. Mert 20évesen még azért elgondolkodtató mindez.

2023. okt. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozol? Kapsz majd csedet. Gyedet?

Szuleiddel milyen a viszony? Ha vege a kapcsoatnak vagy mama megunja hogy 9tt vagytok, tudsz hova menni?

Egy gyerek hatalmas felelősség, ezeket zongorázd végig. Ha történik barminis meg tudod oldani?

Ha nincs munkaviszony, 25000 ft-ot kapsz havonta... Egy baba is többe kerül ennél, hát még egy kisgyerek.

2023. okt. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Minden nő magának szül. Mindig. Akkor is, ha az apukával nem megy tönkre semmi. Mert a munka oroszlánrésze, a haztartás, gyerekek menedzselese végül úgyis a nőé lesz, akármiben állapodnak meg nagy komolyan a terhesség alatt. Es a mai vilagban ezen felül 8 órában dolgozni is kell egy anyának is. Az anyósék nyakéra szülni pedig 100% szenvedés, ugyanis a barátod még nem nőtt fel, nem repült ki, ő most is anyukájával él, csak a csaját is odavitte. Nem férfi még, es nem is fog normálisan felelősseget vállalni, ha nem költöztök külön, mert ő most is a gyerekszobájában lakik.
2023. okt. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

Mindig csak ez a rózsaszín púder maszlag lebeg a szem előtt ilyenkor..🤦

Írom 3 tervezett gyerekesként.


Azt a kis "csodát" nem más nyakára, kontójára kellene vállalni..

Lehet a párod 1 főre jól keres, de egy gyerek nem olcsó kiadás.

2023. okt. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Ok. Beszéljünk számokról.

Mennyi a jól keres? Te keresel?

Úgy keres jól, hogy 170ből a szüleinél éltek, se rezsibe, se kosztba nem adtok be es van pénz kocsikázni vagy úgy, hogy keres min. 450 nettót, amiből 300at félretesztek?

Te keresel? Vagy tanulsz még? Vagy mit csinálsz?


Láttunk már olyat hogy valaki a semmiből felnőtt és végül jól alakultak a dolgok.

Sajnos azonban nem ez a jellemző.

A párod gondolom még egy mosást nem rakott be életében, 3 féle kaját nem tud megcsinálni, te meg ott leszel egy újszülött gyerekkel az anyósnál, aki mindent jobban tud, a hormonok hullámzanak, a parod olyanokat mond, hogy Anyám ezt nem iyg szokta....

Ha komolyan gondoljátok, sürgősen el kell költözni, és megpróbálni önállóan élni.


Esetleg örökbeadáson elkondolkozni, ha abortuszt nem akarsz de nem megfelelőek a körülmények.


Megjegyezném hogy ha újra kezdeném, inkább 20 évesen szülnék mint 35, de nem anyóshoz.

2023. okt. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!