Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, nagyon harmonikus és szeretetteljes kapcsolatban vagyok a párommal, aki 24 éves. Nemrég megtudtam, hogy teherbeestem, akkor úgy gondoltuk, nem tartjuk meg, viszont azóta mindkettőnk számára egy óriási szívfájdalom már csak az abortusznak a gondolata is. A páromnak jó a keresete, fix munkahelye van, viszont jelenleg még a szüleinél élünk. Egyre inkább dolgoznak bennem az anyai ösztönök, ami miatt egyre jobban nem tudom elképzelni hogy végigtudnék csinálni egy terhességmegszakítást. Nemrég megjelentem nőgyógyásznál, na amit ott átéltem/kaptam…életem legrosszabb napja volt, kijöttem a rendelőből végigsírtam a hazautamat, olyan lelkifájdalmat nemigazán éreztem még. Ahogy besétáltam és elmondtam mi a helyzet velem, instant megkaptam a doktornőtől, hogy gondolja, nem örömhír a terhesség… aztán próbált rábeszélni az abortuszra merthogy fiatal vagyok még és egy gyerek óriási felelősség. De az a nulla empátia, amit a beszélgetés során érzékeltem, nagyon szíven szúrt 😅 Sőt, hozzáteszem, hogy azzal próbált nyugtatni: ez rutinműtétnek számít, túl kell esnem rajta, és elmondta hogy ma jópár műtétet megcsinált már. Olyan elítélve éreztem magam, mintha “hogy képzelem hogy 20 évesen teherbeestem és megfordul a fejemben, hogy megszeretném tartani”. Rengeteg sírtam az elmúlt időszakban, pláne ha arra gondoltam hogy meg kell válnom a pocakomban lévő kis csodától. Látok egy kisbabát, vagy kisgyereket és könny szökik a szemembe..

a fent leírtak alapján szerintetek mi lenne a legjobb döntés?



2023. okt. 31. 06:58
1 2
 11/18 Derjaderja ***** válasza:
18%

Ilyen érzésekkel én nem vetetném el, hanem keresnék megoldást.

A szüleid hozzáállása is számít, én pl bátorítanám a lányomat ilyen helyzetben. Egy család vagyunk, evidens hogy bármim is van, az végső soron a gyerekeimé. Nem akarnám hogy lelki sérült legyen az abortusztól.

Nálunk a tágabb családban 2 hasonló helyzet volt és mindkétszer az történt, hogy q nagyszülők segìtettek. Ezek közül a gyerekek közül az egyik a ma már majdnem 50 éves unokabátyám, 3 kislány apukája, a csalás egy fontos tagja. A másik 2 gyerek még pici, a családtagjaink, a család jövője.

2023. okt. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
95%

Ha jól keres, miért a szüleinél éltek? Nem bír leválni? Anyuci pici fia?

Te dolgozol? Vagy tanulsz még? Ez is lényeges lenne. Kapsz-e majd valamit GYES-en kívül?

Mert hiába a cukormáz, a gyerek hatalmas felelősség. Nehogy úgy járj, mint itt pár kérdező, aki gyereket szült anyósáék nyakára, és egy szar párkapcsolatban kínlódik.

2023. okt. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem irigyellek. Sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél, de sajnos ez nem a csodának hanem a megfelelő védekezés hiányának köszönhető, ami meg rajtatok kettőtökön múlt.

A felelős döntés az abortusz lenne, de ennek ellenére valószínűleg ha így gondolkozol akkor sokáig megbánás maradhat.

Ha megtartod akkor sajnos sok kellemetlen meglepetés fog rád várni, mondom ezt több mint tíz éves stabil párkapcsolatban tervezett gyerekkel. A legfontosabb az anyagiak kérdése. Apa nélkül legalább gyedre legyél jogosult mert ez is röhejesen kevés. De 20 évesen nem valószínű hogy több éve dolgozol. Mindegy, nézz utána ezeknek. Én sem gondoltam hogy mennyi pénzt fogok csak pelenkára és nedves kendőre költeni...

A legjobb párkapcsolatokat is próbára teszi a gyerek.

Nagyon navyon nehéz egy gyereket felnevelni. Ezt nem lehet elmagyarázni, ha benne vagy akkor érted meg mennyire szerteágazó a dolog.

2023. okt. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagyunk egyformák, szóval leírom, hogy ÉN mit gondolnék át:


-0 munkatapasztalat, 0 munkaviszony

-eleve más nyakára nem szülök, mert magunknak csináljuk a gyereket, nem másnak. Nem mindenki szereti munka után a gyereksírást

-Nem szeretnék függni senkitől, így amíg nincs saját keresetem amiből ne adj' isten egyedül fel tudok nevelni egy gyereket, addig nem vállalok

-kisgyerekkel, semmi munkatapasztalattal a hátad mögött sehova nem fogsz kelleni ha dolgozni szeretnél majd

-nagyon fiatalok vagytok, ha nem maradtok együtt? A szüleiden fogsz élősködni?

-a gyerek rengeteg kiadás. Stabil munkahely a mai világban nincs. A párodnak van csak pénze, a nagyját elviszi majd a gyerek.


Szóval összességében felelőtlen döntés lenne. Mindenkivel szemben.

2023. okt. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
13%
Vonjátok be a döntésbe a nagyszülőket.
2023. okt. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
87%

Nőj fel, kérdező!


Együtt vagy egy 24 éves sráccal, ez egy dolog, de van munkád? Jövedelmed? el tudsz látni EGYEDÜL egy gyereket??? Ne feledd, minden nő MAGÁNAK szül, mert a pasi leléphet, aztán kopp.

Nem is éltek külön, MÁS szülei nyakára pedig értelmes ember nem csinál gyereket.


Neked nem való gyerek. Fogalmad sincs, mivel jár, csak mondogatod itt a rózsaszín maszlagot, holott egy gyerek 0-24 meló, az első években nulla felé konvergáló pihenéssel.


Más: hogyha én lennék a fiú anyja, és megtudnám, hogy a barátnő majd hozzám tervezi a gyereket, nagyon gyorsan elintézném, hogy ballagjanak albérletbe. Oldják meg, én 50-55 évesen NEM akarom egy újszülött bőgését hallgatni.


Bár eszem ágában nem lett volna 20 évesen gyereket szülni, főleg, ha nincs semmi jövőképem :D - neked nincs.

2023. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
85%

15-ös, a nagyszülőnek magába a gyerek részébe nincs beleszólása.

Abba van, engedi-e, hogy a naaagyon felelős "párocska" az ő házába, életterébe vállajon gyereket - mint a fenti példa mutatja. Ha nem, akkor pedig tehet komoly lépéseket ellene.

2023. nov. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
80%
Kiírtad ide ezt a kérdést, magadat se tudod megvédeni egy nőgyógyásznál és bőgsz. Nem való neked egy gyerek. Itt van nekem a 3 éves, én 27 vagyok. Ha így indultam volna neki, mint te, nulla tapasztalattal, lakástalanul, akkor igen nagy bajba kevertem volna a fiamat. Milyen élete lesz annak a gyereknek, akinek nincs egy saját szobája? Akit nem akartak, aki nyűg volt a szüleinek, aki tönkretette az anyja életét? Nem fogsz sehova kelleni egy kisgyerekkel dolgozni, a tanulmányaidat rohadt nehéz lesz befejezni. Egy fizetés gyakorlatilag semmire sem elég. Mi ketten keresünk kb 1 milkót, saját ház, két autó, macska is van. Egy kisbaba havi szinten megeszik úgy 4 csomag pelenkát, a ruhák még turiból is drágák. Aztán jön a kaja, a nagyrészét ki fogod dobni, erre is van pénzetek? Ha megveszed az üvegest, mert full kivagy az élettől és fáradt vagy és nincs kedved főzni, de a gyerek egy kanál után otthagyja és soha többet nem nyúl hozzá? Egy üveg bébiétel 5-600 ft és ezek alsópolcosak. Egy csomag pelus 5000 alatt nemigen van. Később elindul, cipő normális legalább egy tizes, kb 3-5 hónapig tudja hordani. Ezeken gondolkodj el. 20 évesen ha ennyire törékeny vagy, semmi keresnivalód egy kisbaba mellett.
2023. nov. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!