Az abortusz hogy jobb vajon?

Figyelt kérdés
Tabletta vagy műtét?
jan. 22. 11:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Magyarországon csak műtét van.

A tablettás abortusz nagy része műtéttel végződik, így egyértelműen a műtét a "jobb", hiszen az biztos módszer.

jan. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy tudom, Mo-on nincs tablettás módszer.
jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Lenne lehetőség külföldre menni.
jan. 22. 11:42
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Magyarországon valóban csak műtét van.

De az nem igaz, hogy a tablettás abortusz nagy része műtéttel végződik.

Én legalábbis nem ismerek senkit akinek kellett volna műtét és az orvosok sem riogatják ezzel a pácienst.

Ausztriában, Angliában engedélyezett, onnan tudom ismerőstől, rokontól, hogy zajlott le az egész folyamat. (kétlaki életet élek, félig Ausztriában ) Kímélőbb, mint egy műtét szerintük.

Sok magyar nő is Ausztriába jár ki, ha szeretne tablettát.

Itt nem támogatja a biztosítás, tehát ha kint élsz, vagy bárhol máshol, ugyanúgy fizetni kell érte. Nem akarok hülyeséget mondani, de talán 6-700 eurora emlékszem.

Vannak abortusz központok ahová időpontot kell érni, orvosi vizsgálat stb. után felírják a tablettát.

jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

A tabletta sem úgy megy, hogy beveszed ee kész. Az első gyógyszer spontán vetéléshez hasonló állapotot vált ki, pár nappal később a második, menstruációhoz hasonló tünetekkel, gyakorlatilag ürít.

De ez nagy görcsökkel és folyamatos vérzéssel jár akár hetekig is.

A művi abortusz egy rutin műtét, de ott is lehet hetekig vérzés, mire felépülsz.

Úgyhogy ha innen nézed, egyik se jobb. Talán a gyógyszeres annyival jobb, hogy maga a művelet kevésbé visel meg.

jan. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Itt leírják, hogy pontosan hogyan történik.

[link]


Nekem kaparásom volt, bár más okból, vérzés miatt, de gondolom, ugyanolyan érzés utána. Fizikailag szinte semmi. Nyilván utána nem kímélni kell magad, de pár óra után haza lehet menni és nincsenek fájdalmak.

Lelkileg gondolom, nagyon rossz lehet.

jan. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Nekem van ismerősöm aki angliában élt és tablettás abortusza volt, vagyis csak lett volna. Kínlódott egy csomót mégsem ürült ki rendesen a méhe és műtét lett a vége ugyanúgy, nem is beszélve a lelki oldaláról, mikor pontosan érted, hogy ebben a pillanatban vetélsz el saját akaratodból.
jan. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
Vagy 10 évvel ezelőtt Dr. Czeizel Endre nyilatkozta, hogy szerinte atablettás módszer kíméletesebb, mint a műtéti eljárás.Ki is fejtette miért, de arra már nem emlékszem.
jan. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

"A tablettás abortusz nagy része műtéttel végződik"

Ez totális, alaptalan baromság.

jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

A tablettával vissza lehet élni.

A neten így is sokan mindenféle vényköteles gyógyszerhez hozzájutnak, nyugtatókhoz, stb. Bár a net előtt is megtalálták ennek a módját.

Ezzel a tablettával is biztosan az lenne. Azért az elég veszélyes, ha elkezd valaki vérezni, és azt sem tudja, hogy mi van, normális-e, meddig kell tartani, mikor múlik el, mikor kéne orvoshoz fordulni.

jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!