Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés

Egy kérdéshez volt válasz, onnan idéztem.


"Valaki árulja el nekem, hogy ha az abortusz nem gyilkosság, akkor miért sír utána minden nő, amikor kitolják önkívületi állapotban a műtőből...? Aztán nem emlékeznek rá. De sírnak. Mindannyian."



2012. máj. 13. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Hülyeség.Nekem is volt abortuszom,és nem sírtam amikor felébredtem az altatásból.
2012. máj. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Tényleg hülyeség. Rengeteg abortuszhoz altattam, és meg fogsz lepődni de nem sokan sírnak utána...
2012. máj. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Lehet, h sírtak előtte.

Szóval akkor ez csak hatásvadász szöveg volt, köszönöm a válaszokat.

Ha valaki esetleg tud még valamit hozzátenni, azért még várnám :)

2012. máj. 13. 14:39
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Van aki így reagál magára az altatásra, de az nemcsak abortusz után, de vakbélműtét után is sírni fog ébredésnél.
2012. máj. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Nem hülyeség,sajnos így van ...


(egy eü-s)

2012. máj. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De itt nem az ébredést mondják, hanem amikor még félálomban kitolnak a műtőből.
2012. máj. 14. 12:28
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

Igen,én értem,és mondom: így van!


(eü-s)

2012. máj. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Olyan megdöbbentő, mi lehet ennek az oka?

Hiszen aki eljut az abortuszig, biztos átgondolta már előtte ezerszer, és helyes döntésnek tartja valamiért.

Azok meg akik sportból járnak abortuszra, mitől sírnának?

2012. máj. 14. 17:41
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Én ott, az eredeti kérdésnél egész alaposan megválaszoltam... még annyit hozzátehetek, hogy az ébredés bizonyos szakaszában való sírás erősen függ az altatási technikától is, a régebben használt szereknél, mint a metohexital meg a tiopental, meg az éter-félék ez tényleg jellemző volt, mert ezeknél a szerenél az ébredést nem a szer kiürülése, hanem a szervezetben való megoszlásának változása hozta létre... a valódi kiürülésük v. lebomlásuk órákat vett igénybe, amire jellemző volt a nagyon labilis idegállapot. (és hát 10-15 éve - amikor ez a legenda szárnyra kelt - az abortusz-narkózis alapszere volt a Brietal Sodium...(metohexital))


Hidd el Kérdező, felesleges ebből valamiféle magzatvédő-hőseposzt kreálni mert bárki hozzáértőbb csuklóból megcáfolja. És nyugodtan lehet hinni Rákóczi prof ott idézett írásának is - biztos látott párezer művi abortuszt amíg tízenx évig vezette a Szent Imre szülészetét - hogy a nők jelentős része számára a művi abortusz után a domináns érzés a MEGKÖNNYEBBÜLÉS, ld "ujra elkezdheti élni az életét".

2012. máj. 15. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, köszönöm a felvilágosítást.

Ami miatt a kérdést feltettem, az nem "magzatvédő-hőseposz" akart lenni, nem régen volt abortuszom, és a lelki tényezők érdekeltek, én ugyanis nem emlékszem sírásra, igaz, átgondolt abortusz volt, ha van ugyan ilyen, én még majdnem hazamentem a nyugtató bevétele előtt , de aztán mégsem.

És igen, a megkönnyebbülés a jó szó erre, vársz már majdnem két hete, h történjen meg a dolog, tele vagy kételyekkel, h biztos, h helyes-e amit tenni akarsz, ezek után bizony örültem, h túl vagyok rajta.

2012. máj. 15. 12:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!