Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Becsúszott a baba! Én megtarta...

Becsúszott a baba! Én megtartanám, de a párom nem akarja. Mivel tudnám meggyőzni?

Figyelt kérdés

2,5 éve vagyunk együtt nagyon szeretjük egymást,de a párom még se szeretné a kis babát még a szüleinek se akarja elmondani.

18 éves lesz a jövőhónapban 3-án.

És akkor már lesz joga egyedül elvetetni.

Mit tegyek?Mivel tudnám meggyőzni,hogy tartsuk meg?

Nagyon szeretném azt a kis babát.:(

Előre is köszönöm.

21/F



2013. jan. 19. 02:30
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Mond el azt neki amit leirtal, hogy te mar most nagyon szereted ezt a kisbabat es ot is. Vele akarsz csaladot alapitani es mindenben segiteni, tamogatni fogod ot. Ne rontsd el ott h szegyeled elmondani neki h mit erzel, bizz magadban! Sok sikert :-)
2013. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
46%

Meggyőzni a párod nem lesz könnyű, de én pl. 29 leszek, a fiam 1 éves, de még most sem vagyok 100%-osan készen az apaságra. Erre nem lehet teljesen készen lenni. A szülőség akkor is tele van újdonságokkal és váratlan helyzetekkel, ha kiolvastam minden könyvet és lelkileg is ráedzettem magam. Végig kell gondolni persze sok mindent, de végül ebbe egyszerűen csak bele kell vágni. Legalábbis én ezt tapasztaltam. Szerintem ezt Te is így látod, Kérdező, és szerintem ez a helyes gondolkodás.


Több ismerősöm is van, aki 18 éves kora körül szült. Igen, ebben a korban a mi társadalmunkban kicsit korainak tűnik a szülés, és valóban több mindenről le kell mondania majd emiatt, de végül egyikükön sem láttam, hogy megbánta volna.


Drukkolok!

Miki

2013. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
13%

19 evesen szültem, a barätom akkor meg iskoläba järt, en dolgoztam elötte. Otthon, szülöknel laktunk. Nem mondom, hogy könnyü volt, de gondoljon bele a barätnöd, mivel jär az abortusz. Lelki es testi teher, azonkivül gyilkossäg.

A terhessegek 90 %-a a vilägon VELETLENÜL es väratlanul jön letre. Ennek ellenere ezeknek a babäknak a nagyreszet megtartjäk. Ha nem igy lenne, mär kihaltunk volna.

Persze värhattok a gyerekkel 40 eves korotokig, amikorra mär meglesz az anyagi egzisztencia, de addigra valszeg mär nem fog összejönni.

2013. jan. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
85%
sokan írjátok az anyagi hátteret.... Igen baromira fontos, de a legfontosabb mit érez a lány. Hiába tudná megszülni, kihordani, mert testileg 18 évesen kész rá.... Ha lelkiekben nem kész rá tehetsz bármit... Ha nem érzi úgy hogy kész az anyaságra, ne erőltesd szegényt. Hiába ígéresz neki minden szép és jót, az ő lelkének kell elsősorban akarnia. Nem szabhatod meg neki hogy érezzen, az ő teste, nem pedig a Tied. 21/L
2013. jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
88%

Én teljesen megértem a barátnődet, és egyáltalán nem erőltetném a dolgot.

Én ugyan már 27 éves vagyok, és elég komoly gondolkodású is, de még én sem érzem magam elég érettnek az anyaságra. A párommal együtt lakunk már majdnem egy éve, és ő szeretne tőlem gyereket is, de nem most, mert megérti, hogy ez nekem jár nagyon sok lemondással és felkészüléssel (bár nálunk az anyagiak is közbeszólnak).


A barátnőd még nem készült fel arra, hogy gyereke legyen, mivel ahogy te is írod, "becsúszott a baba", tehát nyilván nem akartátok. Szerintem beszéljétek meg, hogy melyikőtök mit akar, de erőltetni nem szabad, mert ő tudja, hogy jó anyja tudna-e lenni ennek a gyereknek, vagy sem.

Mi lenne akkor, ha megtartanátok a te győzködésedre, és mikor megszületik, egyszerűen otthagyja neked a gyereket, mert ő még mást akar csinálni az életben, nem gyereket nevelni? Próbáld meg az ő szemszögéből is nézni a dolgokat, ne csak a saját érdekeidet nézd.

2013. jan. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
19%

Én értem, emberek, de egy RENDES apa mellett a gyerek nem jár akkora lemondással, vagyis, legfeljebb közös, együttes lemondással, áldozattal! Rengeteg osztálytársam szült az egyetem alatt, rendes párjuk volt, otthon maradt a picivel, rendszeresen besegített (mit besegített? épp úgy kivette a részét mindenből!), főzte a bébiételt, vigyázott rá, épp úgy nevelte mint az anyuka.

Ezt csak így lehet! És akkor nem nagyobb lemondás a nőnek sem. Együttes erővel minden sikerül! :))

2013. jan. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
81%

# 36: Én értem, hogy mit akarsz kihozni az egészből, és lehet, hogy a kérdező egy rendes apuka lenne, de attól még nem feltétlenül lesz a kérdező barátnőjéből rendes anyuka. Szerintem ez a kettő egymástól független.


Amúgy én egyáltalán nem lebeszélni akartam a kérdezőt a gyerek megtartásáról, csak azt akartam, hogy vegye figyelembe azt is, hogy a barátnője mit akar.

2013. jan. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
4%
kedves kérdező! Le a kalappal előtted hogy te férfiként,apaként így állsz hozzá! Engem pl elhagyott a párom mikor terhes voltam,de mégsem mentem abortuszra! Én azt mondom neked,hogy győzd meg a párodat,hogy gyerek mellett is tud karriert csinálni,hogy attól hogy gyereketek van nem b.ssza el az életét hanem értelme lesz az életének! Hogy te mindenben mellette állsz,és hogy az a pici az egy kis ember,és az abortusz igenis embertelen dolog! Ketten együtt igenis fel tudjátok nevelni. Nagyon csodállak ezért a hozzáállásodért! Sok sikert és minden jót kívánok nektek!
2013. jan. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 Synesztro ***** válasza:
87%
Az utolsó kommentelő válasza hogy őszinte legyek egy kicsit engem meglepett.25/F vagyok, és lássuk az én szemszögemet, ugyanis előtted járok cipőben. Van egy 5 éves kisfiam, férj voltam, apa voltam. A párommal 2007ben nősültem, már terhes volt. Boldog voltam, pedig a baba nekünk is úgy csúszott be. A párom is meg akarta tartani, és én is. Aztán a párom depressziós lett a szülés után, mert még nem állt rá készen. Hisztérikus lett, egyre többször vágta a fejemhez, hogy ő még ki sem élte magát. Aztán volt úgy, hogy felkeltem hajnalban a picihez, és akkor eszméltem rá, hogy az anyja nem is fekszik mellettem, 3utcával lejjebb egy 30 éves srác házából jött ki éppen. Megcsalt. Aztán újra. Elváltam, a gyereknél fogva tönkretette az életem. Eltiltotta tőlem a fiam fél évig nem is láthattam nem is beszélhettem vele, és senki nem tehetett semmit. Sem a gyámügy, sem a bíróság. Most úgy ahogy rendeződött a viszonyunk, már megkapom a gyereket. Tudod mit hallunk a fiamtól nap nap után? Az anyja sz@rik rá nagy ívben, egyátalán nem ad neki főtt ételt, csak az óvodában kap, vagy a nagyszüleinél, mivel szinte ott él, az anyja éjjel nappal más pasikhoz rohangászik. A lakásban kupleráj, nem vesz neki semmit, rám végrehajtást küldözget. Ennyit a történetről. Nézzük csak a gyereket. Te akarod. Szép dolog. Tekintsünk el attól, hogy nincs saját lakásod, mert az szinte fix hogy nincs, hacsak nem vagy milliomos csemete. Szóval max a szülők nyakára viheted, mert ugye összeköltözni csak kéne. Nem javaslom, ezt is próbáltam, és kapaszkodj meg, még az én szüleimnél sem volt fenékig tejfel, ahol pedig anyámék imádták az unokát és a leányzót is. Utána átköltöztünk az anyósomékhoz, akik viszont gyűlöltek azért, mert tönkre vágtam a kicsi lányuk életét. Remélem elég ha a fantáziádra bízom a végeredményt. De lássuk tovább. Annó én 1dül vittem haza a 120-160.000Ft ot. Ez kb 2 ember min.bére, akkor még jól kerestem, és mivel a gyereknek annyi mindent kellett megvennünk (babaágy,kocsi,pelenka,kenőcsök,hintőpor,rengeteg gyógyszer stb.) a szüleim segítsége kellett még így is. Párod munkája. Vagy van vagy nincs ha van akkor is, a mai törvények alapján már joga van a munkáltatónak kirúgni, ha megneszelik hogy terhes, de még ha nem is rúgják ki, max 20-30.000Ft ból ki van szúrva a kicsi szem Gyes gyanánt. A pelenkájára nem lesz elég egy hónapban. De tekintsünk el ettől is, hiszen sokan apelláltak már az anyagiakra. Gondoltál e már a másik problémára? Az anya nem akarja a gyereket. Miből gondolod, hogy ha meg is szüli a te kérésedre, hogy majd hirtelen BUMM. minta anya lesz, aki majd imádni fogja? Elárulom, az esély eléggé hangyányi. Sokkal valószínűbb, hogy hűvösen, vagy inkább ellenségesen lép fel vele szemben, hisz a fiatalsága, az esélyei, karrierje stb. megrontóját fogja benne látni akarva akaratlanul is. Mostohábban is bánhat vele, mint 1 vad idegen, ami nem kell részleteznem hogy hova vezet. Konfliktus, veszekedések, külön válás. A gyerek később felnőttként nőgyűlölő, agresszív lehet, párkapcsolat kialakításra alkalmatlan, bűnözői hajlamú. Kérdezz csak meg egy gyámügyest, vagy pszihiátert mekkora esély van erre. Az a gyerek ami a te mostani oktatlan kis ragaszkodásodból a világra jön, a ti vérvonalatokon elindulva, láncreakció szerűen még vagy isten tudja hány generáción keresztül viseli majd ezt a bélyeget, csak azért mert ti anno egy szellemileg "selejtes" gyereket neveltek felnőtté, holott nincs meg az érettségetek hozzá. Mert nincs. Hidd el, én is most 25 éves fejjel apaként láttam be, mekkora baklövés volt, és most azon igyekszem, hogy ezt a hibát orvosoljam, és a fiamat úgy neveljem fel, hogy legalább a társadalomnak értékes tagja legyen, ne keveredjen bele semmibe, a párkapcsolatáról hogy normális lesz e már csak álmodni merek.Csak csendben súgnám meg, ha felnőve agresszívvá válik, és az anyját okolja az életéért, akkor vagy kamaszként lesz öngyilkos, vagy az anyja életére is törhet.Ami az abortuszt illeti bármily meglepő, én is ellenzem. De kérdem én? Az amit fentebb leírtam egy gyerek számára, aki semmiről sem tehet nem egy életen át tartó kínzás? A családi illúzió megcsonkítása? Vagy ti most, vagy kamaszkorában ő maga fogja megtenni amit ti képtelenek vagytok megtenni. Jah ami téged illet. Bulizás? El lehet felejteni. Alvás? min. 2 évig szintúgy. Korlátlan szeretkezés akármikor akárhol? Felejtős.Számítógép elé ülni szórakozni, vagy csak egy délutáni fél órás szusszanás? Majd ha a kicsi engedi, de elárulom ne reménykedj.
2013. jan. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 Synesztro ***** válasza:
26%
Bocsáss meg, nem volt időm végig olvasni az összes kommentet, van anyagi háttér, és külön laktok. Nagyon jó. Akkor most már csak a lánynak kell lemondania a tanulmányairól, és valószínűleg a munkahelyéről is. Már ha éppen nem azért hagy ott mert erőltetsz valamit, amit ő maga nem akar. Én bíztatlak Téged, hogy ne add fel, de előbb kérd meg a kezét, vedd el, és még egy jó min 3 évet várjatok vele. Ha még akkor is minden klappol, akkor 100.000% osan belevetni magatokat, és sok sikert és boldogságot kívánok nektek. De az enyém is csak egy vélemény a sok közül. Nem kell megfogadni. Csak döntsetek helyesen, mert ezért a döntésért bizony egy életen át kell vállalnotok a felelősséget. Ha sikerül rávenni a párodat, kívánom hogy ne legyen semmi baj, mind tévedjünk egy hatalmasat, és erőt, egészséget, és sok szerencsét kívánunk nektek;)
2013. jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!