Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Becsúszott a baba! Én megtarta...

Becsúszott a baba! Én megtartanám, de a párom nem akarja. Mivel tudnám meggyőzni?

Figyelt kérdés

2,5 éve vagyunk együtt nagyon szeretjük egymást,de a párom még se szeretné a kis babát még a szüleinek se akarja elmondani.

18 éves lesz a jövőhónapban 3-án.

És akkor már lesz joga egyedül elvetetni.

Mit tegyek?Mivel tudnám meggyőzni,hogy tartsuk meg?

Nagyon szeretném azt a kis babát.:(

Előre is köszönöm.

21/F



2013. jan. 19. 02:30
1 2 3 4 5
 11/44 anonim válasza:
33%
Én csak a saját példámat tudom felhozni. Szüleim is így voltak, apukám volt 22 anyukám meg 19, amikor megszülettem. Az első pár év baromi nehéz volt nekik, főleg abban az időszakban amikor a Bokros volt a pénzügyminiszter, mert akkoriban az átlag munkásemberek éheztek :D. Viszont ők nem magukra költötték a pénzt, hanem rám, a taníttatásomra, az öltözködésemre, stb. Annyira össze tudtak fogni ők ketten, hogy most, 21 évvel később már teljesen jó állásuk van, jó keresettel és ami a legjobb ebben az egészben, hogy (átlagmagyar mentalitással ellentétben) senkit sem kellett becsapniuk hozzá. Viszont ha ti nem álltok készen erre, hogy az első 14 év baromi nehéz lesz nektek, és az utána elkövetkező időszak is, akkor lehet jobb lenne nem megkeseríteni az életét. Rátok bízom :) Az én szüleim még mindig együtt vannak és mindig szeretik egymást. Van ilyen is.
2013. jan. 19. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

Természetesen megvan az anyagi háttér.

Én jól keresem (havi 250ezer) és a barátnőm is dolgozik suli mellett (120 ezret keress) Szerintem havi 370 ezerből el tudnánk tartani egy gyereket..:)

Már fél éve együtt élünk és szeretjük egymást.2 szobás lakásunk van.Tehát nyomorgás sincs.

És most akarom megkérni a barátnőm kezét hát ha úgy belemegy,hogy megtartsuk..

2013. jan. 19. 03:35
 13/44 anonim ***** válasza:
14%

Akkor mi a kérdés? Most többet keresek, mint ti ketten együttvéve, de ahogy írtam, én akár "semmi nélkül" is nekivágtam volna- mert míg nekem van mit enni, addig a gyereknek is előteremtem, vagy én legfeljebb nem eszem. Így gondolkoztam. :))

Tanulni, karriert csinálni később is tud! Hosszú még az élet. Persze, NE erőltesd. Csak biztasd, állj mellé. :) És hangsúlyozd ki, hogy a gyerek miatt nem kell feladnia az álmait- esetleg picikét elhalasztania.

2013. jan. 19. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
41%

Ja és a legfontosabb. Ne hagyd magára, amikor megszületik a pici! Nem úgy értem, hogy ne hagyd ott, hanem szánj rá időt. Vegyél ki szabadságot, foglalkozz te is a babával, hogy ki tudjon mozdulni.

Ahogy leírtad a lelki állapotát és a korát, könnyen bepánikolhat, megijedhet, a bezártság rossz hatással lehet rá. Szerintem úgy érzékeli, hogy hatalmas felelősség zúdul a nyakába. Te dolgozni leszel, ő ottmarad egyedül egy csecsemővel. A korabeliek még tanulnak, eljárnak, emberek között vannak.

Erre nagyon figyelj, ha belevágtok. :))

2013. jan. 19. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim válasza:
87%
én szerintem ne erőltesd, ha nem akarja, sir állandóan, nagyon ne erőltesd, ő teste...és agyereknek sem jó, ha az anya azzal a tudattal, vagy tudat alattival táplálja hogy NEM akarja!!!
2013. jan. 19. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim válasza:
71%
utolsó voltam, 25L
2013. jan. 19. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim válasza:
0%
Nem értem miért van a gyerek ellen, ha már együtt vagytok egy ideje és elköteleztétek egymást. Bár én abortusz-ellenes vagyok egyébként is, de nem értem az ilyet!
2013. jan. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 szamo77db ***** válasza:
11%

Zsigerből abortusz-ellenes vagyok. Az én anyám 3 kistesómat vetetett el! Így aztán egykeként nőttem fel,

annak minden hátrányával. Kérdező! Az a pici baba a tied is! Igenis van beleszólásod, hogy mi legyen vele! Elhi-

szem, hogy nagyon szeretnéd a picit! Te dolgozol már? Jó volna egy kis önálló jövedelem. És igenis, a szüleiteknek is el kell mondani! Lehet, hogy ellenezni fogják, de ha megszületik, 2 nap alatt mindenkit levesz a lábáról, mert olyan édes lesz! Én legalábbis így gondolom.

2013. jan. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 szamo77db ***** válasza:
3%

Csak most olvastam a válaszokat! Hát, ha dolgozol, jól

keresel, lakás van, akkor mi ez a hihetetlen ellenállás a

párod részéről a babával szemben? Racionális ésszel nem

lehet felfogni! Ó, de sajnálnám, ha nem élhetne a kis

drága...

2013. jan. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
70%
Nem könnyű... Vedd figyelembe, hogy nagyon fiatalok vagytok, főleg a lány. Lehet, még tanulni szeretne, valószínűleg még nincs is munkája, a gyerek miatt még sokáig nem is lehetne, hogyan akarjátok felnevelni azt a gyereket? A nagyszülőkre rásózni pofátlan dolog, hiába segítenének szívesen. Ő az anya, az ő teste, hja nem kész az anyaságra, nem erőltetheted, mert az is elképzelhető, hogy ha rábeszéled, később megorrol rád, neheztelni fog ezért. Sajnálom :(
2013. jan. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!