Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi az értelme annak az undorít...

Mi az értelme annak az undorító magyarázatnak, hogy " azért vetetem el mert neki ez a legjobb"? Neki? Nem inkább az anyának?

Figyelt kérdés

Személy szerint csak akkor vetetném el, ha tényleg életképtelen lenne. Attól hogy mondjuk szellemi fogyatékos, ugyanúgy megszülném.

Anyák! Mit gondoltok? Megbántátok valaha, hogy megszültétek a gyermeket? Nemhinném :)


Legundorítóbb dolog, hogy még meg is kérdik, hogy hogyan titkolják el a pasijuk előtt.


2013. máj. 26. 15:49
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
4%

soha nem tudnék ilyet tenni.


3 gyerekes.

2013. máj. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi közöd mások magánügyeihez, döntéseihez, ahogy nekünk sem. Én soha nem vetetnék el gyereket, és meggyőződésem, hogy ha tiltott lenne, vagy extrém drága, érdekes módon lehetne normálisan is védekezni (igen, ilyenkor jönnek a nemi erőszakkal, stb. de azért lássuk be, az abortuszok legtöbbje nem erőszakkal fogant magzat miatt következik be).

De az, hogy mások milyen magyarázatokkal nyugtatják magukat, stb. Nem tartozik ránk. Mindenkinek a saját lelkiismeretével kell elszámolnia. Ha megkérdeznek, megmondom a véleményem, de szerintem túl van ragozva. Akkor is azt tehet és tesz minden nő, amit akar. Akár tetszik nekünk, akár nem. Mert a jog megengedi.

2013. máj. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
68%

Ja, igen, mert ha se az anya, se az apa nem keres annyit, hogy be tudjanak vállalni egy gyereket plusz nem is akarnak gyereket éppen, akkor biztos nem cseszné el mind a gyerek, mind az ő életüket, ha megszületne. Á, nem, egyből megoldódnak minden gondjuk-bajuk, és élnének boldogan, amíg meg nem. Ez nem jutott esetleg eszedbe?


Ha meg szellemi fogyatékos, akkor is rezeg a léc. Sajnálom, de tényleg van olyan, hogy neki is jobb lett volna másképp, bármily durván is hangzik.


Akiben fölmerül, hogy eltitkolja a párja elől, hogy elveteti, az olyan szintű ember nyilván, akivel én nem vagyok hajlandó foglalkozni.

2013. máj. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
2. én azt kérdeztem, mi értelme az ilyen szánalmas magyarázatnak :)
2013. máj. 26. 15:57
 5/39 A kérdező kommentje:
3. mi is a semmire vállaljuk. Nem keresünk hú de nagyon jól, de mi úgy vagyunk vele, hogy bárhogy lesz, úgy lesz. Biztosan meglesz a gyerek életéhez szükséges anyagi segítség.
2013. máj. 26. 15:59
 6/39 anonim ***** válasza:
93%
Van két szellemi fogyatékos rokonom, kiskorunktól velünk éltek, nem túlzok,hogy megkeserítették az életünket,nagyon nehéz velük,mert direkt olyan dolgokat csinálnak...nagymamám gyerekei ,de ő fiatalon meghalt ,ezért anyukám vette át a gondozásukat,gyerekként is láttam a sok gondot, felnőttként még nehezebb lett,volt,hogy hónapokig a testvérem szobájában a földön kellett aludnom,mert éjjeleket üvöltött végig az egyik...hát ha kiderülne hogy beteg a babám ,nem tartanám meg.Amíg nem vagy ebben a helyzetben nem tudod mennyire nehéz tud lenni. Mamám nem tudta hogy betegek lesznek,de tönkretette az ő életét anyukámét és a miénket is...
2013. máj. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
4%
Ezzel csak a szülők nyugtatják magunkat. Az a nagy büdös helyzet hogy sem neki sem a szülőknek nem lesz jobb. Ilyen esetben nincs jó döntés.
2013. máj. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
80%
Gratulálok hát, felelősségteljesség a köbön. Az egy dolog, hogy valaki úgy gondolja, szeretne gyereket, meg hogy gondoskodna róla, de szeretetért nem adnak kaját a boltban. Vagy lehet az én hozzáállásom a fura (amit sajnálatosnak tartanék), hogy csak akkor vállalok gyereket, ha minden szükségeset meg tudok neki adni, ha nem kell llandó nélkülöözésben élnünk.
2013. máj. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
kedves 8. azt hiszed, ebben az országban meg tudod adnineki azt amire vágyik?:d Amire szüksége van? Hah. el vagy tévedve
2013. máj. 26. 16:12
 10/39 anonim ***** válasza:
92%

Én megtartottam a becsúszott másodikat, nem bántam meg, mert az anyagi helyzetünk megengedte. Nem éltünk fényesen, de nem a segélyt meg a családit vártam szorongva, nehogy késsen egy napot, mert akkor nem tudunk enni.


De ha rosszabb lett volna a helyzet, akkor sajnos nem tudtam volna megtartani.

Viszont mások életével és magyarázataival nem foglalkozom, aki megszülte az nevelje, aki nem, az az ő dolga, nem nekem kell együtt élnem az abortusz emlékével sem a megszületett gyerekét sem nekem kell etetnem. Nekem senki sem tartozik elszámolással.


Viszont az nem tetszik, hogy valaki a nagy semmire bevállalja a sokadik gyereket és arra számít, hogy majd megoldódik valahogy az anyagi rész. Ha megszólja az abortuszt választókat hogy miért nem védekeztek, akkor ő is védekezhetett volna, hogy a sokadik gyereket ne szülje meg pucér s.ggre. Nem vagyok annak a híve, hogy minden gyereknek macis kiságy, százezres babakocsi meg 10 évesen saját okostelefon, laptop meg csillámporos kisf.szom kell, de van egy minimum, hogy orvosságot bármikor tudjak venni, az oktatásra legyen pénz, és ne kelljen síránkozni, hogy a gyerek nem tud elmenni az osztálykirándulásra, mert nincs 800 Ft-om.

2013. máj. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!