Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogy vegyem rá a lányomat...

Hogy vegyem rá a lányomat arra hogy elmenjen az abortuszra?

Figyelt kérdés
18 éves most érettségizik az idén. Már az írásbelije meg is van. Felvették egy nagyon jó és persze nagyon drága egyetemre méghozzá egézségügyi szakra. Akár orvos is lehetne belőlle, bármit elérhetne amit akar. Erre most becsúszott a gyerek. A pasija persze arra biztatja hogy tartsák meg, még el is akarja venni. Könyörgöm 20 éves és még az anyjánál lakik nincs semmilye csak egy érettségije. Alkalmi munkákból él. Abból akar gyereket nevelni? Miért akarja elrontani az életét azzal a gyerekkel? Pedig bőven rá érne még szülni.
2013. máj. 26. 16:50
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
56%
Hát azért nem semmi, hogy saját unokádat.... na jó hagyjuk, undorító dolog.
2013. máj. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem sehogy.


Ha meg akarják tartni, meg fogják.

Hol fognak élni?


Inkább ajánld fel a segítséged, hogy a lányod el tudja végezni az egyetemet.

2013. máj. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
63%

Sehogy. Max. mondd meg neki, hogy nem fogod támogatni.

Az ő élete, az ő döntése.

Ha egészségügyis, akkor nyilván azt is tudja, hogy nem a gólya hozza...

2013. máj. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
61%
Hát az anyja vagy, támogasd őket ,ne beszéld le, lehet rontasz akkor az egészen. Annyit mondj neki,h egyedül gondolja át,ne más döntse el!
2013. máj. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:
Albérletbe akarnak költözni a fiuval. Akinek még egy valamire való munkája sincs. Mégis miből akarja őket eltartani takarításból? A lányom hozzá van szokva ahhoz hogy megkapja azt ami jár neki és nem szenved hiányt semmiben. Keményen dolgoztam azért hogy neki olyan élete legyen amilyen és nem azért hogy ez a ficsur meg ez a terhesség mindent tönkre tegyen. Bőven ráérne akkor is szülni ha meglesz a diplomája és a megfelelő anyagi helyzete. Egy biztos megpróbálom valahogy meggyőzni hogy az a legjobb ha nem szüli meg azt a gyereket. De ha nem tudom akkor én le veszem a kezem rólla. Úgy szúrja el az életét ahogy akarja.
2013. máj. 26. 17:02
 6/53 anonim ***** válasza:
65%
Mi az,h ne támogassa??? Azért ANYA,h mellette álljon jóban rosszban!
2013. máj. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
60%
Sehogy. Segítsd, ahol tudod és örülj az unokádnak. A legszebb ajándék.
2013. máj. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
91%
Kamu kérdés, ha most érettségizik majd júliusba derül ki a felviteli, központilag.
2013. máj. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
37%

Ha üvöltözöl azzal nem sokat fogsz elérni. Inkább próbáld felvázolni neki mi vár majd rá ha megtartja. Először is már most el kell mennie dolgozni. Holnaptól. Mert egészségbiztosítása sem lesz neki ha nem írja be az egyetemet. Azt is fizetni kell. A lakbér ennyi és ennyi. A baba érkezése minimum 200 ezer forint és csak az alapdolgokat vette meg neki és havonta később ötvenezer forintba fog kerülni (egy éves a gyerekem kb. reális számot írok, mert most kellett venni neki szemüveget az alapból 23 ezer volt, és minden hónapban van valami amit pluszban kell fizetni)

Tehát lakbér, rezsi = százezer (minimum)

Baba = ötvenezer

Ők ketten a kajájuk másik ötvenezer

Tehát ez havonta kétszázezer...

Ennyi pénzt ha ketten meg tudnak keresni akkor fogjanak bele.

Természetesen a leány egészségügyi biztosítását is nekik kell fizetni ez nincs benne az ötvenezres megélhetésükbe...

2013. máj. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
49%

Első én azért igazat adok a kérdezőnek. Félti a lányát miből tartsák el a lány jövője van veszélyben egész életen át éljenek minimálbérből és így tartsanak neveljenek fel egy gyereket ahol sok mindent nem engedhetnének meg maguknak?

Most 18 éves fiatal még gyerek szinte, nem biztos hogy képes felnevelni egy gyereket, meg ha nincs miből akkor hogyan tartsák el? Most hogy lenne lehetősége egyetemre menni ahol orvos is lehetne és kereshetne akkor jó körülmények közt simán vállalhatna még gyereket. Meg ma már egy abortusz után is lehet gyereke neki. Plusz az abortusz oké hogy gyilkosságnak minősül mert megöli a magzatot, de még nem büntetendő szóval nem értem hol itt a probléma.

Én barátnőmnek is volt abortusza még 17 éves korában. Most 24 éves és van egy gyönyörű egészséges fél éves kislányunk. A barátnőm részben örült hogy elvetették, mert tudott tanulni befejezte a sulit, elvégezte az OKJ-s szakmát elment dolgozni most gyesen van, de várják vissza a munkahelyére, ha minden igaz 1,5 év múlva vissza is megy dolgozni. Nekem is van jó munkahelyem én tőlem maradhat itthon addig ameddig törvényesen jár neki és nem megy a gyerek oviba, de ha ő vissza akar menni akkor nem tartom fel.

És 4 éve vagyunk együtt, jövőre tervezzük az esküvőt.

Na most hogy válaszoljak a kérdezőnek is, bocsánat az offért.

Rávenni nem tudod vagy is nem kötelezheted rá mert már 18 éves, szabad akarata van törvényileg is, ő dönt. De én a lelkére beszélném hogy előtte az élet és inkább alapozza a jövőjét hogy ne kelljen nyomorba felnevelnie a gyerekét, és ne kelljen élete végéig egy gyárban robotolnia vagy a tesco-ban a pénztárgép mögött ülnie 8-10 órát. Mindig te sem meg a srác szülei sem fognak mellettük lenni hogy segíteni tudjanak, ha már akkor alig lesz pénz hogy magukat eltartsák akkor hogyan tartsák el a gyereküket meg az unokájukat, ez azért nem mindegy.

A mai világban még jobban ésszel kell lenni és jól átgondolni hogy mikor vállal az ember gyereket.

Egyik kollégám testvére is most nem rég szült, 20 éves a párja minimálbérért dolgozik egy benzinkútba, ő meg munkanélkül van szinte alig kap pénzt, szülőknél laknak, nyomorba örülnek hogy kaját meg ruhát tudnak adni a gyereknek és néha arra is alig van pénzük hogy magukra főzzenek, igaz hogy megkeresik meg van segítségük de az sem fog tartani a végtelenségig, pedig annak a lánynak is lett volna esélye tanulni egy jobb jövő érdekében.

Szóval én valahogy a lelkére adnám a dolgot, de ha megbánja akkor késő bánat.

2013. máj. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!